Ana sayfa » Güncel » ÇİĞLİ BELEDİYESİNDEN OKULLARA, ÇEVRECİ HEDİYE..

ÇİĞLİ BELEDİYESİNDEN OKULLARA, ÇEVRECİ HEDİYE..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi gibi konularda çocuklarda bilinç oluşturmak isteyen Çiğli Belediyesi tarafından, okullarda eğitim çalışmaları başlatıldı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda ilçede bulunan okulları tek tek ziyaret etti.

Gerçekleştirilen bu ziyaretlerde okullara, Çiğli Belediyesi Şantiye Tesisleri’nde yapılan geri dönüşüm sepetleri hediye edildi. Ayrıca ziyaret edilen okullarda öğrenciler; iklim değişikliği, çevre temizliği ve geri dönüşüm konularında bilgilendirildi.

Çiğli Belediyesi, bu projesiyle kent nüfusunun çok önemli bir bölümünü oluşturan okullarda çevre kirliliğini engelleyecek önemli bir adımı atmış oldu.

Başkan Gümrükçü: “Çevre dostu nesiller yetiştireceğiz”

Hizmet ve projelerde çevre duyarlılığını gözettiklerini vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, gelecek nesillere yeşil alanları ve temiz havasıyla yaşanabilir bir Çiğli bırakmak için çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekti.

Özellikle okullarla işbirliği halinde projeler ürettiklerini belirten Başkan Gümrükçü, “Projeler kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemiz sınırları içerisinde yer alan okulları ziyaret etti. Bu ziyaretlerde öğrencilere çevre temizliği, iklim değişikliği, kimyasal atıklar ve geri dönüşüm konularında bilgilendirme seminerleri verdi.

Verdiğimiz eğitimlerin uygulanması noktasında şantiye tesislerimizde ürettiğimiz geri dönüşüm sepetlerini de okullarımıza hediye ettik” dedi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com