Ana sayfa » Güncel » BİR YILDA, 357 KEZ, EMEKLİYE ZAM MANŞETİ ATTI, ALAY KONUSU OLDU..

BİR YILDA, 357 KEZ, EMEKLİYE ZAM MANŞETİ ATTI, ALAY KONUSU OLDU..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Hükümete yakın Takvim’in, hemen her gün “emeklilere müjde” başlığıyla haberler sunduğu biliniyor. Ancak, Takvim’in “olacak” diye sunduğu hiçbir gelişme bugüne dek olmadı.

Takvim bu emeklilik haberleri nedeniyle sık sık sosyal medyada alay konusu da oluyor.

Malumatfuruş adlı internet sitesi, geçen yıl yayınlanan bir derlemesinde Takvim, 2018 yılında 356 gün manşetten emeklilere zam müjdesi verdiği sonucuna ulaşmıştı. Takvim’in 2019 yılındaki ilk sayfa sürmanşetleri incelendiğinde de benzer haberleri yaptığı görüldü.

Hükümete yakın Takvim’in, hemen her gün “emeklilere müjde” başlığıyla haberler sunduğu biliniyor. Ancak, Takvim’in “olacak” diye sunduğu hiçbir gelişme bugüne dek olmadı. Takvim bu emeklilik haberleri nedeniyle sık sık sosyal medyada alay konusu da oluyor.

Malumatfuruş adlı internet sitesi, geçen yıl yayınlanan bir derlemesinde Takvim, 2018 yılında 356 gün manşetten emeklilere zam müjdesi verdiği sonucuna ulaşmıştı. Takvim’in 2019 yılındaki ilk sayfa sürmanşetleri incelendiğinde de benzer haberleri yaptığı görüldü.

Yapılan araştırmaya göre; Takvim 2019’da, 357 günün tamamında manşetten emeklilere zam müjdesi verdi. Malumatfuruş, 2019 yılında Takvim’in sürmanşetten verdiği emekliye zam haberlerine dair başlıklarını derledi.

Takvim’in attıkları manşetlerden bazıları şunlar;

-Emekliye Yüksek Maaş

-Emekliye Yeni Maaş

-Emekliye Sıcak Para

-Emekliye Çifte Zam

-Emekliye 5’i Bir Yerde

-Emekliye 5’li Kazanç

-Emekliye 3’lü Kazanç

-Emekliye 2114 TL Yeni Maaş

-Emekliye 2656 TL

-Emekliye En Az 2500 TL

Takvim’in yaptığı emekliye zam haberlerindeki zam rakamları ve yüzdelerinin sürekli değiştiği ifade edildi. Öne sürdükleri zam yüzdeleri ve tutarlarının gerçekleşmemesi dikkat çekti..

Kaynak: Odatv

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com