Ana sayfa » Siyaset » CHP İLÇE KONGRELERİNDE, TEK ADAY UZLAŞISI..

CHP İLÇE KONGRELERİNDE, TEK ADAY UZLAŞISI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-CHP’de ilçe ve il kongrelerinde tek adayda uzlaşılması yönündeki formül karşılık buldu.Bugüne kadar gerçekleştirilen 400 ilçe kongresinin 244’üne tek adayda uzlaşı sağlandı.

CHP tarihinde ilk kez ağırlıklı olarak tek aday üzerinde uzlaşı sağlanması örgütün artık iktidar olmaya kenetlenmesi olarak yorumlandı. Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın aktardığına göre CHP’nin Nisan 2020’de yapılması planlanan 37. Olağan Kurultayı’na yönelik takvimi işlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda, mahalle delegeliği seçimlerinin ardından başlayan ve 27 Ocak’a kadar sürecek olan ilçe kongrelerinde, partinin yeni dönemdeki ilçe başkanları belirleniyor.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kongre süreçleri öncesinde, parti örgütüne çağrı yaparak, ilçe ve il kongrelerinde “uzlaşma” istemişti.

Edinilen bilgiye göre CHP, şu ana kadar ülke genelindeki 973 ilçenin 400’ündeki kongrelerini tamamladı. Bu kapsamda, 156 ilçe başkanlığı için birden fazla aday yarışırken, 244 ilçe kongresine ise tek adayla gidildi. Böylece ilçe kongrelerinin yüzde 61’inde tek adayda uzlaşı sağlanmış oldu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com