Ana sayfa » Bilim-Teknoloji » E.Ü’DEN, ALİAĞA’LI KADINLARA, TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME EĞİTİMİ..

E.Ü’DEN, ALİAĞA’LI KADINLARA, TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME EĞİTİMİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Üretime ve kadın istihdamına büyük önem veren Aliağa Belediyesi, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü’nü Aliağalı üretici kadınlar ile buluşturuyor.

Bilinçli üretimin yapılması ve daha çok kadının üretime ortak olmasını isteyen Aliağa Belediyesi, Ege Üniversitesi işbirliği ile Aliağa’da kadınlara yönelik tarım ve uygulamaları üzerine seminer düzenleyecek. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin öncülüğünde düzenlenecek olan etkinliğe Aliağalı tüm kadınlar katılım sağlayabilecek.

Bilinçli üretimin yapılmasına katkı sağlanması amacı ile düzenlenecek olan seminerde Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Bihter Çolak Esetlili, Organik Tarımda Toprak Verimliliği Yönetimi konusunda, Doç. Dr. Mahmut Tepecik ise Tarımsal Üretimde Sürdürülebilirlik ve İyi Tarım Uygulamaları konusunda katılımcılara bilgi aktaracak. Aliağa Belediyesi Kadınlar Lokali’nde 18 Aralık 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan seminer saat 10.00’da başlayacak.

Aliağalı üretici kadınlar için önemli bir etkinliğe imza atılacağını belirten S.S Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Berrin Argunhan, “Ege Üniversitesi’nin değerli öğretim üyeleri toprak bilimi ile ilgili bilgilendirmeler yapacak. Kooperatifimize tarım ve üretim konusunda destek verecekler. Bilgilendirme seminerinin ardından arazi gezisi yapılacak. Aliağa’da toprak yapısı ile üretilebilecek ürünler hakkında teorik ve pratik bilgiler üretici kadınlarla paylaşılacak” dedi. 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com