Ana sayfa » Güncel » İZMİR’DEKİ ÇİRKİN OLAYA YÖNELİK TEPKİLER..

İZMİR’DEKİ ÇİRKİN OLAYA YÖNELİK TEPKİLER..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İzmir’de bir evin duvarına ‘Defol Alevi’ şeklinde yazılan çirkin hakarete ilişkin, “İzmir’de huzuru bozacak hiçbir şeye müsaade edilmesi mümkün değil” dedi. CHP’li Aykut Erdoğdu ise, “Aleviler hakkını alıncaya kadar Aleviyim” şeklinde tepki gösterdi.

İzmir’de Alevi bir vatandaşın evine yazılan hakaret mesajı sonrası Ömer Çelik açıklamada bulundu. Çelik, olayla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

  • İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde bir duvara yazılan Alevi vatandaşlarımıza dönük çirkin ifadeler nedeniyle olay olduğu andan itibaren tüm ilgili birimler konuyu yakından takip etmiştir ve olayla ilgili detaylı inceleme yapmaya başlamıştır.
  • İçişleri Bakanımız konuyu bizzat takip etmektedir. İzmir Valiliği ve Emniyet birimleri azami hassasiyetle ilgilenmektedir. Dolayısıyla devlet kurumları tarafından bu meselenin “birkaç çocuk yapmıştır” denilerek geçiştirildiği bilgisi kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.
  • Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Güzel İzmir’imizde huzuru bozacak hiçbir şeye müsaade edilmesi mümkün değildir. Güzel İzmir kardeşliğin ve hoşgörünün mayasına sahiptir. Emniyet birimlerimiz bu kardeşliği ve huzuru bozmaya kalkanları her zaman engelleyecektir.
  • Herhangi bir vatandaşımızın etnik, mezhebi, sosyal ya da siyasal kimliğine yapılan saldırıyı hepimize yapılmış sayarız. Birliğimizi ve dirliğimizi koruyacak toplumsal tecrübeye sahibiz.
  • Cumhurbaşkanımız Erdoğan bu kardeşliği net ifade etmişti: ‘Türkiye, kurulan onca tuzağa rağmen nifak tuzağına düşmemiştir. Alevi ve Sünniler birbirlerinin yegane hamileridir.
  • Cumhurbaşkanımız Erdoğan, her türlü provokasyona karşı geçmişte şu tespiti yapmıştı: Alevi kardeşlerimize yönelik provokasyonları yapanlar da olsa olsa Lawrence misyonlu kişiler olur.
  • Gerek bizlere ulaşarak, gerek sosyal medyada hassasiyet gösteren vatandaşlarımız müsterih olsunlar. İlgililer konuyu hassasiyetle takip ediyorlar. Her şey açığa çıkarılacaktır.

AYDOĞDU’DAN TEPKİ!

CHP İstanbul Milletvekili Aykur Erdoğdu ise olaya, “Bu münferit bir olaydır… Benim derdim üç beş kendini bilmezin yazılmasıyla değil…

Benim derdim kurumsal olarak… Sessizce… Kin dolu… Uygulanan devlet politikasıyla… Bu yüzünden bu toprakların en aydınlık İslam yorumu olarak Aleviler hakkını alıncaya kadar.. #Aleviyim” tepkisini gösterdi.

VALİLİKTEN OLAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA..

Yaşanan olayla ilgili açıklamada bulunan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Gaziemir ilçesine bağlı Yeşil Mahallesi’nde yaşayan Bayram Şenol adlı vatandaşın evinin duvarına yazı yazılmasına ilişkin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmanın devam ettiğini belirtti.

Söz konusu mahallede Alevi vatandaşların yaşadığını vurgulayan Ayyıldız, “Emniyetimizin yaptığı çalışmada yazının herhangi bir mezhepsel bir durum sebebiyle olmadığı, kavga nedeniyle asayiş olayına dayandığı değerlendirilmektedir. Konuyla ilgili idari ve adli tahkikat devam etmektedir” diye konuştu..

Kaynak-Sözcü

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com