Ana sayfa » Yerel » 197 GÜNLÜK DİRENİŞİN ŞAHİDİ İMZALAR TESLİM EDİLDİ..

197 GÜNLÜK DİRENİŞİN ŞAHİDİ İMZALAR TESLİM EDİLDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Belediye İşçileri direnişte bulundukları 197 gün süresince topladıkları imzaları belediyeye iletti

Aliağa Belediyesi’nden işten çıkarılan işçiler 197 gündür devam eden direnişleri boyunca topladıkları imzaları belediyeye iletti. 
İşten çıkarılan 250 belediye işçisinin işe iade edilmesi ve işten çıkarmaların yasaklanması için 197 gündür Aliağa Demokrasi Meydanı’nda direnen belediye işçileri, direnişleri boyunca Aliağa halkından topladıkları imzaları basın açıklaması ile ilgili kurumlara iletti. 

Belediye binası önünde bir basın açıklaması yapan işçiler adına konuşan Genel-İş 5 No’lu Şube Yöneticisi Sinan Uğur “Bugün Direnişimizin 197’inci günü, 197 gündür direnişimizin simgesi olan Demokrasi Meydanından, haksızlıklara, yoksullaştırmalara, sendikasızlaştırma ve esnek çalışma modeli üzerinden yaratılmak istenen vahşi sosyal politikalara, doğanın rant uğruna talan edilmesine hayır şiarıyla haklı mücadelemizi yürüttük”dedi. 

Aliağa’nın sokaklarında, pazarında, yağmur, çamur demeden en azı 8 yıllık çalışmış olan 250 belediye işçisinin işten  çıkarıldığını Aliağa halkına anlattıklarını ve imza topladıklarını dile getiren Uğur “Topladığımız bu imzalar, bizi işimizden edenlere ‘Yetkilerinin sınırını bil, hiç bir halk iradesi insanların işinden olmasını istemez’ mesajıdır. 

Biz de bu mesajı başta Aliağa Belediye başkanı Serkan Acar olmak üzere bizim işimizden olmamıza  neden olan siyası parti merkezlerine ileteceğiz. 12 Aralık’ta başlayacak davalarımıza tüm dostlarımızı bekliyoruz” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com