Ana sayfa » Siyaset » OSMANAĞAOĞLU BAKAN VARANK’TAN MESLEK LİSESİ İÇİN DESTEK İSTEDİ..

OSMANAĞAOĞLU BAKAN VARANK’TAN MESLEK LİSESİ İÇİN DESTEK İSTEDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bütçesi üzerinde Komisyon görüşmelerinde konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı görüşmelerde “stratejik teknoloji yatırımlarında yatırımcıların tedarikçilerle yani KOBİ’lerle birlikte oluşturacağı konsorsiyumun teşvik kapsamına alınması, yatırımlarda öz kaynak kullanımını özendirmek için kullanılan öz kaynak oranına endeksli olarak vergi indiriminde daha yüksek bir oran uygulanması, kamu kurum ve kuruluşları tarafından verilen desteklerin koordinasyonunun sağlanması yerinde olacaktır.

Organize sanayi bölgelerimizde yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımızın bina yatırımlarında uygulanan yüzde 18’lik KDV istisnasının süresinin uzatılması yatırımcılarımızın büyük beklentileri arasındadır. Son yıllarda teknoloji alanındaki sevindirici gelişmeler elbette bulunmaktadır. Ancak yakalanan hızın arttırılması için de en büyük etkenin araştırma ve geliştirme faaliyetleri olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple, AR-GE’ye daha fazla kaynak ayırılması, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine daha fazla destek sunulması büyük önem arz etmektedir.” ifadelerini kullanan Osmanağaoğlu şunları söyledi:

“Sayın Bakanım, her ne kadar Bakanlığınızın doğrudan alanına girmese de sanayicilerimizin ve yatırımcılarımızın mustarip olduğu bir kaç hususa da dikkatinizi çekmek isterim: İş davalarındaki beş yıl olan zaman aşımı süresinin düşürülmesi, esnek çalışma hükümlerinin uygulanmasını önleyen kısıtları kaldırmaya yönelik çalışmalar yapılması, MYK belgelerinde sınav ücretlerinin karşılanmasına yönelik teşvikin 2023 yılına kadar uzatılması gibi hususları gündeminize almanız çalışma hayatına ve mesleki eğitime katkı sunacaktır.

“ALİAĞA OSB’DE BİR MESLEK LİSESİNE İHTİYACIMIZ VAR..”

Bu minvalde yapılacak bir çalışmada Bakanlığınızın katkısının önemli olacağını düşünüyorum. Sayın Bakanım, Aliağa ilçemizde, organize sanayi bölgesinde faaliyet gösterecek bir mesleki lisesine ihtiyacımız vardır, bu Aliağa’ya yatırım yapan yatırımcılarımızın beklentileri arasında yer almaktadır.

Bu beklentinin yerine getirilebilmesi için sadece gereken kredinin sağlanması gerekmektedir. Bu konuda desteklerinizi yanımızda hissetmek istiyoruz..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com