Ana sayfa » Siyaset » “İSTİFALAR, YENİLENME SÜRECİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMELİ..”

“İSTİFALAR, YENİLENME SÜRECİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMELİ..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre öncesinde il ve ilçe başkanlıklarında bazı görev değişiklikleri olabileceğini söyledi.

  1. olağan büyük kongre sürecine giren AK Parti’de önümüzdeki günlerde bazı görev değişiklikleri bekleniyor.Açıklama NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’den geldi.Kongrenin kendileri için “muhasebe” dönemi olduğunu söyleyen Kandemir, şunları kaydetti:

“Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak.Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar.

Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde.” Kandemir, gerçekleşecek istifaların da “yenilenme” süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğinin altını çizdi.AK Parti kadrolarındaki kadın sayısının da artacağını belirten Erkan Kandemir, büyük kongrenin de planlandığı gibi 2021 yılında yapılacağını kaydetti.

26 Nisan 2020’ye kadar 970 ilçe kongresinin tamamlanması öngörülüyor. 1 Haziran 2020’de başlayacak il kongrelerinin ise 27 Eylül 2020’ye kadar tamamlanması planlanıyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com