Ana sayfa » Güncel » MENEMEN-KOYUNDERE BÖLÜMÜ TAMAMLANMADAN 30 EKİMDE AÇILIYOR..

MENEMEN-KOYUNDERE BÖLÜMÜ TAMAMLANMADAN 30 EKİMDE AÇILIYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Ulaştırma Bakanlığı’nın Yap-İşlet-Devret modeliyle yaptırdığı Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu’nun 30 Ekim tarihinde trafiğe açılmasına karar verildi.

Otoyollarda uygulanan yasakları sıralayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü maksimum hız limitinin 120 kilometre olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden:

“Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri İşinde Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve Bağlantı Yolları (Km:15+366- 65+700) arası kesiminin, 6001 Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15. Maddesi gereğince trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

  1. Otoyolun bu kesimi 30.10.2019 tarihinde saat: 00:01’den itibaren trafiğe açılacaktır.
  2. Belirli yerler (Köprülü Kavşaklar, Ücret Toplama İstasyonları vb.) ve şartlar dışında Otoyola giriş ve çıkış yasaktır. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilmiş olan telçitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasaktır.
  3. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaktır.
  4. Bu kesimde mecburi asgari hız 40 km/saat olup, azamı hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerdir. (Max. hız 120 km./saat)
  5. Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasaktır. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde (bankette) durulabilir.
  6. Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde, Karayolları Genel Müdürlüğü’nden ve Görevli Şirketten izin almaları gerekmektedir.
  7. Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri İşinde Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve Bağlantı Yolları (Km:15+366- 65+700) arası kesiminin yapımı, bakımı ve işletilmesi sözleşmesi gereği üstlenici Görevli Şirket tarafından yürütülecektir.
  8. 6001 Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15. maddesi gereğince ilan olunur.

“MENEMEN-KOYUNDERE BÖLÜMÜ HENÜZ TAMAMLANMADI, TRAFİĞİN YÜKÜNÜ ÇEKEN YER ASLINDA BURASI”

Ancak, Otoyolun Menemen-Koyundere bölümü henüz tamamlanmadı. Bölgenin trafik yükünü çeken burası. Otoyolun bu bölümünün tamamlanmadan trafiğe açılacak olması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. İlgili kaynaklar, Otoyolun bütünüyle bitirilmesinden sonra hizmete açılması gerektiği konusunda hemfikir..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com