Ana sayfa » Spor » DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN ACAR’A ZİYARET..

DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN ACAR’A ZİYARET..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalya ile dünya şampiyonu olan Aliağalı milli sporcu İbrahim Çolak, elde ettiği büyük başarının ardından Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a ziyarette bulundu.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçen Aliağa Helvacı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni, milli sporcu İbrahim Çolak’ı ağırladı. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Helvacı Ortaokulu Müdürü Hasan Gönç ile İbrahim Çolak’ın antrenörü Yılmaz Göktekin’ de yer aldı.

ACAR: “CİMNASTİK SAYESİNDE ÇOK DAHA BAŞARILI SPORCULAR YETİŞİYOR”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, milli sporcu İbrahim Çolak’ın elde ettiği başarıyla hem Türkiye’ye hem de Aliağa’ya büyük bir onur yaşattığını söyledi. Cimnastiğin sporun temelini oluşturduğunu ifade eden Başkan Serkan Acar, “Cimnastik yapmak tüm spor branşları için çok önemlidir. Cimnastik sayesinde çok daha başarılı sporcular yetişiyor. Bundan sonraki süreçte hedefimiz çocuklarımızın cimnastik sporuna daha fazla ilgi göstermesidir. Yapılacak ortak çalışmalar ile Aliağa’da cimnastik sporuna ivme kazandırılmasını istiyoruz” diyerek milli sporcu İbrahim Çolak’a başarılarının devamını diledi.

ÇOLAK: “ÇOCUKLAR, SPORA CİMNASTİK İLE BAŞLAMALI”

Spora küçük yaşta başladığını ifade eden milli sporcu İbrahim Çolak, “Çocuklar, spora cimnastik ile başlamalı diye düşünüyorum. Cimnastik alanında iki veya üç yıl eğitim aldıktan sonra çocuk istediği branşta daha başarılı olacaktır. Çünkü cimnastik ana kas gruplarının gelişmesini sağladığı gibi çocuğa esneklik kazandırıyor. Aynı zamanda motor becerileri gelişerek vücut koordinasyonu erken yaşlarda gelişim gösteriyor. Bunlar başarılı bir sporcuda olması gereken özellikler. Çocuk bu eğitimleri iyi bir şekilde aldığı zaman istediği her branşta kendini göstermeye başlar” dedi. Sohbet havasında geçen ziyaret çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com