Ana sayfa » Güncel » ALBAYRAK; “EYT GÜNDEMİMİZDE YOK!”

ALBAYRAK; “EYT GÜNDEMİMİZDE YOK!”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kampta yaptığı sunumların ardından milletvekillerinden en çok gelen soru Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili sorular oldu.

Albayrak, sorulara “EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok” yanıtını verdi.

Albayrak’ın, sunumunda, “Seçimlerin yenilenmesi ve ekonomik saldırılar olmasaydı bugün ekonomideki veriler bizim istediğimiz noktada olacaktı. Ama çalışmalarımızı yaptık.

En kısa sürede özellikle işsizlikte pozitif adımlar olacak” dediği öğrenildi..

Bu arada EYT-SYD Derneği İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, Bakan Albayrak’ın EYT gündemimizde yok şeklindeki açıklamasına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile şu cevabı verdi:

“DAMAT VE ÇALIŞMA BAKANI NE YAPMAK İSTİYOR?”

“Bir Bakan çalışma yok derken birisi de var diyor. Bakanlar arasındaki bu bilgi kirliliğine bir çözüm bulmak gerekiyor. Milyonlarca insan Vedat Bilgin’den rapor beklerken ve bu görevi Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle EYT-SYD Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak’ın sunduğu raporun çalışması bitmeden, Damat ve Çalışma Bakanı ne yapmak istiyor.

Bizler gasp edilmiş hakkımızı sonuna kadar almak için mücadelemize devam edeceğiz. 8 Eylül 1999’da gasp edilen EYT ve ABO için haklı mücadelemizde bütün haklı mağdur dostlarımızı ses vermeye ve davamıza sahip çıkmaya davet ediyoruz..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com