Ana sayfa » Yerel » ALİAĞA’DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI..

ALİAĞA’DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa’da ‘İlköğretim Haftası’ gerçekleştirilen bir dizi etkinlik ile kutlandı.
 
Cumhuriyet Meydanı´nda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler Petkim İlkokulu’nda düzenlenen programla devam etti.
 
Petkim İlkokulu’nda gerçekleştirilen programa Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, Jandarma Komutanı Yarbay Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, siyasi parti temsilcileri, stk’lar, öğretmenler, öğrenciler ile velileri katıldı.
 
BAYHAN: “EĞİTİME DEĞER VERMEK TOPLUMLAR İÇİN TEMEL VE EN VAZGEÇİLMEZ UNSURDUR”

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan yaptı. Yeni eğitim yılının eğitim camiasına, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını dileyen Bayhan, “Eğitim ve eğitimcinin millet hayatındaki yeri inkarı mümkün olmayan bir gerçektir.

Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içerisine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplumlar için temel ve en vazgeçilmez unsurdur. Okul çağına gelen her çocuğumuzun eğitim öğretimine erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerine fırsat verecek ortamları hazırlamak, nihayetinde ülkesine bağlı mutlu bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir” dedi. 
 
KAYMAKAM TEKİN: “TEMEL AMACIMIZ ÇAĞDAŞ BİREYLER YETİŞTİRMEK”

Eğitim ve öğretimin temel amacının Türkiye’ye çağdaş bireyler yetiştirmek olduğunu ifade eden Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin ise, “Bu amaçla yola çıkan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Okullarımız geçen hafta açıldı. Geçtiğimiz hafta 9 Eylül İzmir’in ve bu bölgenin düşman işgalinden kurtuluş günü olduğu için İlköğretim Haftası kutlamaları bu haftaya kaldı.

9 Eylül, 1699’da Karlofça’dan başlayıp 1921 Haymana Çaldağ’da sona eren 322 yıllık gerilemenin ve toprak kaybedişin sona erdirilmesinin taçlandırıldığı gündür. Bu yolda mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. Eğitim camiasında hizmet ettiği sırada hayatını kaybetmiş olan arkadaşlarımızı da saygı ve rahmetle anıyorum” dedi. 
 
Günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen folklör gösterileri izleyenlerin beğenisini topladı. İlköğretim haftası kutlama programı protokol üyelerinin sınıf ziyaretleri ile son buldu..  

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com