Ana sayfa » Güncel » AKSOY DEVREYE GİRDİ, MENEMEN’DE ÖĞRENCİLERE SERVİS TAHSİS EDİLDİ..

AKSOY DEVREYE GİRDİ, MENEMEN’DE ÖĞRENCİLERE SERVİS TAHSİS EDİLDİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Milli Eğitim Bakanlığının toplu taşım olduğu gerekçesi ile ücretsiz servis uygulamasını kaldırdığı Menemen’in köylerindeki öğrencilerin isyanına Başkan Aksoy sessiz kalmadı.

Artık çocuklar belediyenin tahsis ettiği servisle okullarına sağlıklı bir şekilde gidip gelebilecekler.Kent merkezlerindeki okullarına giderken köyün tek minibüsünde yer bulabilmek için erkenden sıraya giriyorlardı. Ancak üç köyü dolaşarak gelen minibüs, hınca hınç dolu oluyordu.

Tam 42 çocuk, sağlıksız koşullarda üst üste minibüse doluyor adeta balık istifi gibi, okula geç kalmamak için 2 saatlik yolculuktan sonra ancak okullarına ulaşabiliyorlardı .

Bir haftadır bu sorunu yaşayan çocuklar seslerini belediye başkanı Serdar Aksoy’a duyurmayı başardılar. Beyköy, Alaniçi, Çaltı mahallerinde yaşayan öğrencilerden Nazife Karakurt, Aslı Ayan, Safire Ayan , Şerif Ahmet Akman ve Hanife Kuşçu adlı öğrenciler yaşadıkları sıkıntıyı ;“Hem çocuklar okusun diyorlar, hem de bizim servisimizi kaldırıyorlar, bizim ne arabamız var ne de servisimiz.

Biz okumak istiyoruz, bize sahip çıkın başkanım, biz de başka çocuklar ibi okumak istiyoruz” diyerek Belediye başkanı Serdar Aksoy’a duyurmayı başardılar. Menemen’in toplu taşıma düzenlemesinin dışında kalan bu mahallelere Başkan Aksoy hızla servis tahsis etti.Çocuklar Pazartesi günü okula özel servisle 15 dakikada gideceklerini öğrenince büyük mutluluk yaşadılar.

Eğitime, özellikle de kız öğrencilerin eğitimine verdiği önemi her fırsatta dile getiren Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “ Çocuklarımız okula geç kalma sorunu yaşamadan,sağlıklı koşullarda güven içinde derslerine yetişecekler. Onların yüzünün gülmesinden daha büyük bir mutluluk var mı” dedi

Menemen köylerinin ve köylüsünün sorunlarına çözüm üretmeye her zaman hazır olduklarını belirten Başkan Aksoy, “Bir dolmuşta 42 öğrenci taşınmaz. Çözüm için hemen harekete geçtik ve servisimizi ayarladık. Yasal bir sıkıntı yaşanması durumunda bu parayı kendi imkanlarımla karşılamaya da hazırım” diye konuştu..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2024 | Kuzeyegehaber.com