Ana sayfa » Güncel » BAŞKAN YÜCEL’E; “İŞTEN ATILAN İŞÇİLER İÇİN NE YAPACAKSINIZ” DİYE SORDUK..

BAŞKAN YÜCEL’E; “İŞTEN ATILAN İŞÇİLER İÇİN NE YAPACAKSINIZ” DİYE SORDUK..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Aliağa Belediyesince işten atıldıktan sonra 119 gündür Demokrasi Meydanına kurdukları çadırda direniş yapan işçilerin bugünde ziyaretçileri vardı.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İl Başkan Yardımcısı Adnan Alabay ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kart, Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit ve yönetim kurulu üyeleriydi bu ziyaretçiler. 

Direniş çadırına doğru yürüyen CHP’li heyeti işçiler; “Birleşe-birleşe kazanacağız” sloganıyla karşıladı. Disk Genel-İş temsilcileri Sinan Uğur ile Doğanşah Aydın Başkan Yüceli işten atılmaları ve direniş sürecine ilişkin ayrıntılı bir şekilde bilgilendirdi.

Kuzey Ege Haber olarak Yücel’e sorduk;

-Başkan, Aliağa’ya hoşgeldiniz. Size yönelik tepkileri ve yapılan bilgilendirmeyi gördünüz, dinlediniz. Bunların ışığında, CHP İzmir İl Başkanlığı olarak işten atılan işçiler için somut ve net ne gibi bir çalışma yapacaksınız?. Bu insanlar 4 aydır direniyorlar, ne durumda oldukları da belli zira.

“ÖNCELİKLE, İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”

Bazı arkadaşlar için hukuk mücadelesi devam ediyor. Bu tabi 1-1.5 hatta 2 yıl gibi uzun bir zaman alıyor. Biz bu arkadaşlarımızdan öncelikle, ihtiyaç sahibi olanlara bir çözüm üretmek için çalışma yapacağız. Özel sektör olur başka bir yer olur. Belediye veya Büyükşehir belediyesi olur, bilemiyorum. 

“BU ZOR GÜNLERİ AŞMALARI İÇİN ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ”

En ihtiyaç sahibi, en zor durumda olan arkadaşlarımızın bu zor günleri aşmaları için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Ondan sonrası hem hukuk sürecine, hukuk mücadelesine kalıyor. Hemde bir kısmının yeniden işe alınacağı, işbaşı yapacağı söylendi. Ama tabi maaşları daha düşük, hakları daha düşük bir şekilde. Bu tabi belediyelerle ilgili yasal mevzuatın açığı ve eksiği. Bu konuda belediye başkanları yetkili. Görevden alma, işten çıkarma gibi yetkilere sahipler. 

“MECLİS GRUBUMUZ, BELEDİYENİN YAPTIĞI TÜM ÇALIŞMALARI SIKI BİR ŞEKİLDE DENETLEYECEK”

CHP Aliağa Belediye meclis grubu olarak, belediyenin yaptığı bütün tasarrufları, hizmetleri, yaptığı tüm çalışmaları daha sıkı bir şekilde denetleyecekler. Belediyenin kaynaklarının ve bütçesinin doğru kullanılıp-kullanılmadığı konusunda ciddi bir çalışma yapacaklar. Bizde onlardan bilgi alış-verişi yapıp gerekli desteği sağlayacağız..”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com