Ana sayfa » Bilim-Teknoloji » “ÖNÜNDE-SONUNDA DÜNYA’YA DEV BİR KAYA ÇARPACAK..”

“ÖNÜNDE-SONUNDA DÜNYA’YA DEV BİR KAYA ÇARPACAK..”

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Elon Musk, Twitter’da yaptığı enteresan açıklamalar ile tanınan bir isim. Daha önce de attığı tweetler ile gündeme gelen, hatta bu yüzden başı belaya da giren Musk, şimdi de göktaşları hakkında enteresan bir açıklama yaptı.

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Apophis adlı bir göktaşı, gezegenimizin yakınlarından geçecek. İsmini Antik Mısır’ın kaos tanrısından alan göktaşı, uydularımızdan daha yakın mesafeden geçecek.

Elon Musk, konuyla ilgili attığı tweette “Harika isim! Bu göktaşı için endişelenmedim ama eninde sonunda büyük bir kaya Dünya’ya çarpacak ve şu anda buna karşı hiçbir savunmamız yok.” diye yazdı.

Apophis özelinde bakıldığı zaman bu 350 metre genişlikteki devasa taş parçası, gezegenimizin yakınlarından geçen en nadir gök taşlarından biri olarak göze çarpıyor. Genelde bu kadar büyük cisimler çok daha uzak yörüngelerden geçip gidiyorlar.

Apophis, zarar verme potansiyeline sahip olan 2000 bilinen gök cisminden bir tanesi arasına alınmış olsa da gezegene çarpma ihtimali 100 binde 1 olarak hesaplanıyor..

Kaynak-Webtekno

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com