Ana sayfa » Yerel » BELEDİYE İŞÇİSİ YOLU TRAFİĞE KAPATTI, İŞİMİZİ İSTİYORUZ DİYE HAYKIRDI..

BELEDİYE İŞÇİSİ YOLU TRAFİĞE KAPATTI, İŞİMİZİ İSTİYORUZ DİYE HAYKIRDI..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Aliağa Belediyesince işten çıkarılan işçiler direnişlerinin 92’inci gününde Çanakkale yolunu trafiğe kapattı. 

İşimizi geri istiyoruz pankartları ile yol kenarında bekleyen işçiler yolun iki tarafını da geçici olarak trafiğe kapatarak “atılan işçiler geri alınsın” sloganı attı. 

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri mücadeleye devam ediyor. Demokrasi Meydanındaki direniş çadırına ziyaretlerde bulunan Chp İzmir eski Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ve İzmir Kadın Meclisleri üyeleri işçilerin mücadelesinde yalnız olmadıklarını dile getirdi. 

Direnişçi işçilerin taleplerini ve süreci dinleyen Eski Vekil Zeynep Altıok Akatlı “92 gündür direnen Aliağa Belediyesi işçilerinin işlerine bir an evvel geri dönebilmesi için mücadelelerine destek olmaya devam edeceğiz. Burada yaşanan hak gasbına karşı birlikte mücadele edeceğiz” dedi. 

İzmir Kadın Meclislerinden Hilal Susuz ise “ekonomik krizin faturasını emekçilere kesmek isteyen bu sistemin Aliağa’daki yansıması belediye işçilerinin işten çıkarılması oldu. Biz buradaki haklı direnişin sonuna kadar yanındayız. Aliağa belediyesi işçilerinin mücadelesi İzmir’deki ve Türkiye’deki işçilerin emekçilerin mücadelesine emsal oluşturacak bir direniş olduğu için burayı büyütmek zorundayız. 

Kadın Meclisleri olarak kadın cinayetlerine karşı yürüttüğümüz mücadelenin yanında işten çıkarmalarda kadın işçilerin öncelikli sıralarda yer aldığının da farkındayız. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı birlikte mücadele edeceğiz” diye konuştu. 

İşçiler ziyaretlerin ardından Çanakkale yoluna çıkarak bir süre yol üzerinde eylemlerine devam etti..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com