Ana sayfa » Spor » ALİAĞA’LI ÇOCUKLARDAN YÜZME KURSLARINA YOĞUN İLGİ..

ALİAĞA’LI ÇOCUKLARDAN YÜZME KURSLARINA YOĞUN İLGİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilen Aliağa Gençlik Merkezi kısa sürede küçükten büyüğe her yaştan Aliağa’lının ortak yaşam merkezi haline geldi. Aliağa Gençlik Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen sportif ve kültürel faaliyetler binlerce Aliağalıyı bir araya getiriyor.

YÜZME KURSLARINA ALİAĞALI ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ..
Özellikle 5-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik başlatılan yaz dönemi yüzme kurslarına Aliağalı çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Haftanın dört günü verilen kurslarda gruplara ayrılan çocuklar haftada iki gün ikişer saat yüzme eğitimi alıyor. Profesyonel antrenörler tarafından verilen kurslarda çocuklara yüzmenin ilk aşaması olan suyun üzerinde kalma, suda nefes alma, ayak vuruşu gibi temel eğitimler veriliyor.

Aliağa Gençlik Merkezi’ndeki kurslar 25 metre uzunluğa, 12 buçuk metre genişliğe ve 2 buçuk metre derinliğe sahip yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda gerçekleştiriliyor. Kurslarda çocuklar hem yüzme öğreniyor hem de spor yaparak fiziksel gelişimlerine katkı sunuluyor. Yılın 12 ayı devam edecek kurslar da yaz dönemine ait eğitimler eylül ayında son bulacak..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com