Ana sayfa » Güncel » KIBRIS GAZİSİNE, ERDOĞAN’A HAKARET SORUŞTURMASI!

KIBRIS GAZİSİNE, ERDOĞAN’A HAKARET SORUŞTURMASI!

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-“Ayşe tatile çıktı” parolasıyla başlatılan ve Türk askerinin zaferiyle sonuçlanan “Kıbrıs Barış Harekâtı” bugün 45’üncü yılına girerken, Kıbrıs Gazisi Hüseyin Doğan hakkında soruşturma açılması ise tartışma yarattı.

Kıbrıs Barış Harekatı’na askerlik yaptığı Kayseri Hava İndirme Tugay Komutanlığından gönüllü olarak katılan ve Kıbrıs’a uçaktan atlayan ilk Paraşütçü Komandolardan biri olan Aydınlı Gazi Hüseyin Doğan hakkında sosyal medya hesabından Suriyelilerle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik gösterdiği tepki ve paylaşımlar nedeniyle hakkında iki soruşturma birden açıldı.

GÖZALTINA ALINDI..

Aydın’da uzun yıllardır Gazetecilik ve Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nde yöneticilik yapan, Şehit ve Gaziler Derneği üyesi olan, 65 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Hüseyin Doğan, hakkında yapılan isimsiz ve imzasız ihbarlar nedeniyle Aydın Cumhuriyet Savcılığınca; “Suriyeli mültecilere hakaret”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve ayrıca “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla gittiği Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alındı.

Aydın’ın yerel gazetesi olan Gazete Aydın’dan Hasan Kadife’nin aktardığına göre, hakkında gözaltı ve ifade tutanağı düzenlenen Kıbrıs Gazisi Hüseyin Doğan, Emniyette verdiği ifadesinde hakkında isnat edilen suçlamaları ve iddiaları reddetti.

Doğan, Erdoğan’a yönelik yaptığı paylaşımların, Erdoğan’ın kendi siyasi görüşü dışında olanlara yönelik yaptığı söylemlerine ve bu söylemlerinde kendisi gibi muhalif olan çevreleri PKK’lı olarak lanse etmesine yönelik tepkisi ve eleştirisi olduğunu belirterek, Erdoğan’ın bu söylemlerini asla kabul etmediğini dile getirdi.

Kıbrıs Gazisi Hüseyin Doğan, Suriyelilere yönelik sosyal paylaşımları üzerinden kendisine yapılan “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlaması ile ilgili verdiği ifadesinde, “Ben bir Kıbrıs Gazisiyim. Milli ve manevî değerleri yoğun olarak hisseder ve yaşarım.

Bizim askerimiz onların terk ettiği ülkesi için savaşırken, şehit olurken onların bizim ülkemizde zevki sefa sürmesini kabul etmiyorum… Kendi ülkesine faydası olmayanları bizim ülkemize ne faydası olur. Hükümetin bu konudaki politikalarını da yanlış buluyorum. Ve onların kendi ülkelerine geri gönderilmesini istiyorum” dedi.

İfadelerinin ardından serbest bırakılan Kıbrıs Gazisi Hüseyin Doğan, Gazete Aydın’dan Hasan Kadife’ye yaptığı açıklamada memleketin siyasi ve bürokrasi temsilcilerinin mesajlar yayınlayarak kutladığı Kıbrıs Barış Hareketi’nin 45. yıl dönümünün arifesinde blr vatansever olarak hakkındaki yapılan suçlamaların, açılan soruşturmanın ve prosedür gereği bile olsa kendisine yapılan gözaltının kendisini üzdüğünü ve rencide ettiğini belirtti.

Doğan, ülkeyi yöneten siyasetçilerin ve bürokratların yayınladıkları kutlama mesajının sonunda yer alan “Tüm Gazilerimizi şükran ve hürmetle yad ediyorum” cümlesini kendilerine esefle iade ettiğini söyledi..

Kaynak-Oda Tv

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2023 | Kuzeyegehaber.com