Ana sayfa » Güncel » VATAN PARTİSİNDEN, “TAYYİP ERDOĞAN’DAN AVANTANIZ VAR” SÖZLERİNE CEVAP..

VATAN PARTİSİNDEN, “TAYYİP ERDOĞAN’DAN AVANTANIZ VAR” SÖZLERİNE CEVAP..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Gazeteci Can Ataklı’nın, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerine Vatan Partisi’nden cevap geldi. Gazeteci Ataklı, Tele-1 TV’de yayınlanan Gün Başlıyor adlı programa katılmıştı.

Ataklı, Gün Başlıyor adlı programda Doğu Perinçek için “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerini kullanmıştı. Vatan Partisi’nin basın açıklamasında Ataklı’nın bu sözlerine tepki gösterildi.

Açıklamada, Ataklı’nın “gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler ettiği ve açıkça yalan beyanda bulunduğu” belirtildi.

Ayrıca, Ataklı’nın “Tayyip Erdoğan’dan avantanız var” ifadelerini kanıtlayacak herhangi bir delili varsa kamuoyuyla paylaşması gerektiğine değinildi. Vatan Partisi tarafından yapılan basın açıklamasının tam metni şöyle:

“Tele-1 Tv sabah kuşağında yayınlanan Gün Başlıyor programında gazeteci Can Ataklı, Aydınlık gazetesi ve Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek’e, gazetecilik ahlakına yakışmayacak ağır hakaretler etmiş ve açıkça yalan beyanda bulunarak kişilik haklarına saldırmıştır.

‘Tayyip Erdoğan’dan avantanız var’ diyerek yalan söylemesi, halkı kandırmaya yönelik ve hiçbir ahlakın kabul etmeyeceği bir yalandır. Bunu kanıtlayacak herhangi bir delili varsa kamuoyu ile paylaşmalıdır, yoksa kamu vicdanında, ‘yalancı ve müfteri’ olarak yer bulacaktır.

Partiler, gazeteler, yazarlar ve liderler eleştirilebilir, ama onlara hakaret edebilmek amacıyla yalan söylemek, halkı kandırmak gazetecilik ahlakıyla açıklanamaz.

Kendisi hakkında daha fazla cümle sarfiyatını gereksiz buluyoruz. Yalan ve hakaretleri hakkında derhal hukuki işlemler başlatılmıştır. Yalan ve hakaretlerinin hesabı yargı önünde sorulacaktır. Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur..”

Kaynak-Gerçek Gündem

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com