Ana sayfa » Güncel » AŞIKLAR ŞELALESİ, GÖRENİ AŞIK EDİYOR!

AŞIKLAR ŞELALESİ, GÖRENİ AŞIK EDİYOR!

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Dikili’ye 19 kilometre uzaklıktaki Nebiler köyünde bulunan ‘Aşıklar Şelalesi’, tabloları aratmayan güzelliğiyle dikkat çekiyor.

Yeşil, mavi ve sarının tüm tonlarını bir arada barındıran şelale, doğası, yöreye özgü bitki örtüsü, mağaraları ve keyifli parkurları ile ziyaretçilere bambaşka bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

Şelaleye gelenler, doğanın eşsiz manzarasının keyfini sürerek, nehrin içindeki banklarda ayaklarını buz gibi suda serinletirken, közde pişen Türk kahvesini yudumlama fırsatı buluyor. Cam kadar berrak nehirde serinlemek isteyenler ise kayalardan atlayarak kendilerini saklı cennetin soğuk sularına bırakıyor.

Şelale girişinde ziyaretçileri, ‘Eşinizden sonra görebileceğiniz ikinci en güzel şey’ yazılı tabela karşılıyor. Üç farklı şelalenin bulunduğu bin 300 metrekarelik bölgede, ziyaretçilerin bir şelaleden diğerine geçmek için macera dolu bir parkuru tamamlaması gerekiyor.

Parkurda ağaç, taş gibi nesnelerin üstlerine sürülmüş sarı ve kırmızı boyalarla ziyaretçilere diğer şelalelerin yolu tarif ediliyor. ‘Ağlayan mağara’, ‘Saklı mağara’ ve ‘İkiz mağara’ olmak üzere üç farklı mağaranın da bulunduğu bölgede, vatandaşlar engebeli ve zorlu olmasına karşın dolu dolu geçen yolculuğun sonunda, kendilerini serin sularda ferahlatıyor. Aynı zamanda yeşille mavinin her tonunun görüldüğü yolculukta, vatandaşlar birbirinden farklı hayvan ve bitki türlerini izliyor.

Şelale, doğa tutkunlarının yanı sıra fotoğraf meraklılarını da cezbediyor. Bu doğal güzelliği kaydetmek isteyen fotoğraf tutkunları, bölgeye yoğun ilgi gösteriyor.

Ziyaretçiler yan zamanda, yürüyüş ve piknik yapıp, bölgede bulunan tesiste vakit geçirerek zamanı en iyi şekilde değerlendiriyor..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com