Ana sayfa » Bilim-Teknoloji » NASA; “CANAVAR GÜNEŞ PATLAMALARI OLACAK! “

NASA; “CANAVAR GÜNEŞ PATLAMALARI OLACAK! “

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-Uzay ajansı, solar minimum sona erdiği zaman, ev sahibi yıldızımızın intikam için tekrar canlanacağını açıkladı. Güneş, henüz solar minimum’a yeni girdi ve kabaca 11 yıl kalması bekleniyor. Ancak solar maksimum geldiği zaman oluşacak güneş patlamaları aşırı güçlü olabilir.

NASA, internet sitesinde: “Güneş, solar minimum bittiği zaman, patlak verecek güneş aktivitelerinin önümüzdeki birkaç sene daha yaygın olacağını bekliyoruz” dedi.

NASA, 2011’de gelen son ‘canavar’ güneş patlamalarını gösteren bir video yayınlayarak, gerçekleşecek olayı örnekledi ve “Gelecek olayın önemi çok büyük. Tüm Dünya, Güneş’ten yayılacak sıcak gazın altında kalabilir” diyerek patlamanın önemini vurguladı.

Güneş patlamaları, gezegenimizin etrafındaki dış atmosferi ısıtıp genişlettiğinden ötürü, küresel teknolojiye zarar verebilir. Bu da, uydu sinyallerinin şişmiş atmosfere ulaşma isteği dolayısıyla internet servislerinin, GPS navigasyonlarının ve uydu televizyonlarının ve cep telefonu sinyallerinin azalacağı anlamına gelir..

Kaynak-Webtekno

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com