Ana sayfa » Yerel » TAVŞAN ADASI’NDA KIYI VE SUALTI TEMİZLİĞİ..

TAVŞAN ADASI’NDA KIYI VE SUALTI TEMİZLİĞİ..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

Aliağa-Atatürk Mahallesi’ne bağlı Tavşan Adası’nda çevre gönüllüleri tarafından temizlik çalışması yapıldı.

Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) ile Aliağa Sualtı Sporları ve Yelken Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Garnizon Komutanı Faruk Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği Başkanı Naci Biçer, Aliağa Sualtı Sporları ve Yelken Kulübü Başkanı Ali Duman, dernek üyeleri ve çevre gönüllüleri katıldı.

KIYI VE SU ALTI TEMİZLİĞİ YAPILDI..

Etkinlik süresince kıyı temizliği ve su altı temizliğinin yanı sıra fidan dikimi gerçekleştirilerek canlılar için yiyecek bırakıldı. Yapılan kıyı temizliğine protokol üyeleri de destek verdi. Temizlik çalışması sonrasında sekiz poşet çöp toplandı. Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği ile Aliağa Sualtı Sporları ve Yelken Kulübü üyeleri tarafından gerçekleştirilen flyboard ve jetski gösterileri de katılımcılardan beğeni topladı.

BİÇER: “TAVŞAN ADASI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRECEĞİZ”

Tavşan Adası’ndaki temizlik çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirdiklerini belirten Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği Başkanı Naci Biçer, “Kıyı ve su altı temizliğinin yanı sıra adada yaşayan canlıların yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bu ada biz balıkçılar için çok önemli bir yer. Fırtınalı zamanlarda bu adaya sığınıyoruz. Adanın tek problemi su sorunudur. Onu da çok yakın bir zamanda çözeceğiz. Kaymakamlığımız ve belediyemiz bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Daha yaşanılabilir bir Tavşan Adası için bizlerde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz” dedi..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com