Ana sayfa » Güncel » İZMİR’DE, EBELER-GEBELER-BEBELER BULUŞUYOR..

İZMİR’DE, EBELER-GEBELER-BEBELER BULUŞUYOR..

Yazar: Erdinç Şahin
0 yorum

KUZEYEGEHABER-İzmir’de, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ege Doğumevinde, ebeler, doğumunda bulundukları çocuklar ve bebek bekleyen annelerle bir araya geldi.

Etkinlikte konuşan hastane başhekim yardımcısı Opr. Dr. Sırrı Sorguç, tüm ebelerin gününü kutlarken, kentteki doğumların üçte birini yaptıran hastanelerin de böyle bir etkinliği düzenlemekten dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.

Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Yekta Öncel da ebeliğin çok kutsal bir meslek olduğunu belirterek, “Ebe denilince akla doğum yaptıran sağlık çalışanları geliyor. Ancak bizim için aynı zamanda yenidoğan sağlığına da çok önemli katkılar sağlıyorlar. Ebeler bizim gözbebeğimizdir. Doktorların olmadığı yerde bebeğin bakımını yapmak, ilk müdahaleyi gerçekleştirmek ebelerin sağladığı önemli bir sağlık hizmeti. Bundan dolayı ebelerimizin hem ebeler haftasını hem de bu anlamlı gününü kutlarım.” dedi.

Gebe Okulunda sorumlu ebe Mehtap Er de 2015 Haziran’da açılan okulda birçok anne ve baba adayına eğitimler verdiklerini, onların artık doğuma daha bilinçli ve korkmadan hazırlandıklarını ifade etti. Etkinlikte annelere, çocuklarının doğumunun ardından alınan ayak izlerinin üzerine basıldığı sertifika verildi.

Dans gösterileriyle devam eden törende ayrıca ebeler, doğumunda bulundukları çocuklarla buluşmanın heyecanını yaşadı.

Etkinliğe, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sevcan Ekizler Güney ve hastane başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu da katıldı..

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

© 2015 – 2022 | Kuzeyegehaber.com