21 Nisan 2019, Pazar

"NE BAKANLIĞIN NE DE ÜNİVERSİTENİN İHALESİ YOK, ÖYLEYSE KİM YAPIYOR BU HASTANEYİ ?

20 Mart 2019, Çarşamba 21:22

     


KUZEYEGEHABER-CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Ustaoğlu Cirit ve Aliağa Belediyesinin CHP'li meclis üyelerine bugün yapılan basın toplantısı sonrasında dün yapılan temel atma törenine ilişkin sorular sorduk..

 

-Sayın Başkan, atılan temelin fotoğrafları üzerinden Aliağa'da bir çok proje gerçekleştiren İnşaat Mühendisleriyle konuştum. 250 yataklı bir hastanenin temeli nasıl olmalı yada resimlerde gördüğünüz temel sizce ne temelidir diye sorduğumda; "Büyük İhtimalle üzerine konulacak konteyner yada baraka türü bir yapıya ait olmalı yanıtını verdi, üçüde. Peki atılan neyin temelidir, sizin bu konuyla ilgili kişisel düşünceniz nedir ?

 

"NE BAKANLIĞIN NEDE ÜNİVERSİTENİN BİR İHALESİ YOK, KİM YAPIYOR BU HASTANEYİ ?

"Biz bu basın açıklamasını yapmadan evvel tüm internet sitelerindeki kayıtlara baktık. Eğer gerçekten burada bir imar tadilatı yapılmış olsaydı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı varsa !/100.000'lik, 1%25.000'lik yada 1%5.000 planı yapmış olsaydı, tamam bu iş gerçekten başladı diye düşünecektim. Ama baktım ki bununla ilgili imar tadilatı yada benzeri hiç bir şey yok. Üstüne üstlük ne 9 Eylül Üniversitesinin nede Sağlık Bakanlığının bununla ilgili bir ihalesi yok. Hepiniz biliyorsunuz, bir yerde bina yapılıyorsa ona ilişkin bilgilerin olduğu şeyler vardır, kim yapıyor, kim taahhüt ediyor, ihale bedeli, süresi ne kadar bütün bunlar bellidir, peki bunda öyle bir şey var mı ?.

 

"HALKIMIZ ALDATILIYOR, BİR ŞOVUN PEŞİNDELER"

Bizim itirazımız buna, burası hala zeytinlik tarla görünüyor. Seçime on gün kala hastane yapılyormuş gibi.. ki belediyenin uhdesinde değil bu, sağlık bakanlığının uhdesinde. Ama Cumhur İttifakı, arkasına belediyeyi aldığını düşünerek bir şovun peşindeler, halkımız aldatılıyor.

 

"ALİAĞA'YA BÖYLE BİR HASTANENİN YAPILMASINI EN ÇOK BİZ İSTİYORUZ"

Bizim hastaneye, üniversiteye yani hiç bir şeye karşı olmamız mümkün değil. Aliağa'ya yapılacak bir meslek hastalıkları hastanesi için bizim milletvekilimiz Kani Beko en fazla mücadele veren kişidir. Ancak, bu bir şovdur ve bu şov Aliağa halkını aldatmaya yöneliktir. Halbuki bir belediye başkanı güvenilir, inanılır bir kişiyse derki, ben bu yapmak için elimden geleni yapacağım, halkta buna inanır ve böyle bir şova da gerek kalmaz."

 

-Bu sorum meclis üyelerine, Aliağa Belediyesinde Aliağa'ya bir meslek hastanesi yapılmasına ilişkin bir teşebbüs meclis gündemine getirildi mi, sizlere bu konuda bilgi verildi mi ?

 

Erol Güngör;

"İHALE İÇİN İLANA ÇIKILMADI, DUYURU YAPILMADI, YAPILSAYDI HEPİMİZ DUYARDIK"

"Hayır, bunu belediye de yapsa ihaleyle yapacaktı, yapsaydı hepiniz duyardınız. İhale için ilana çıkılırdı. Ben Aliağa'da böyle bir şey görmedim, duymadım. Ama başka bir şeyle ilgili vermişlerse onu bilmiyorum..  
Son Eklenen Haberler