22 Şubat 2019, Cuma

ALİAĞA EMNİYETİNDEN NARKOTİKLE MÜCADELE VE TEŞEKKÜR..

16 Kasım 2018, Cuma 18:15

     


KUZEYEGEHABER-Aliağa Emniyet Müdürlüğü narkotik olaylarıyla ilgili basın bilgilendirmesi yaptı. Yapılan mücadelenin rakamlarla ifade edildiği bilgilendirme metni şöyle ;

 

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından toplumun huzur, sağlık ve mutluluğunu bozmaya çalışan uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik yapılan mücadele hız kesmeden devam etmektedir.

 

Geçtiğimiz Temmuz ayında, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından İlçemizdeki her türlü suçlar ile ilgili basın mensuplarına yönelik bilgilendirme yapılmıştır.

 

Özellikle, ilçemizde meydana gelen narkotik olayları ile ilgili olarak Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü tüm birimleri ile mücadeleye devam etmektedir. Vatandaşlarımız tarafından sık sık dile getirilen uyuşturucu kullanımı ile ilgili ihbar ve şikayetleri değerlendiren emniyet güçleri, ilçemizde 2018 yılı yılbaşından bugüne kadar yapmış oldukları alan çalışmalarında;

 

Toplam 96 olayda, 175 şahıs yakalanmış, toplam 3,5 kg esrar maddesi, 50 kök hint keneviri, 50 gr kokain ve türevleri ile 200 gr mariuhanna maddesi ele geçirilmiş ve yakalanan şahıslardan 9 kişi tutuklanmış, 166 şahıs hakkında adli merciiler tarafından, adli kontrol veya tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardır.

 

Ülkemiz gençliğine illet olan uyuşturucuyla yapılan mücadele de, Emniyet Güçlerine vatandaşlarımız tarafından yapılan yardımlar hız kesmeden devam etmektedir. Bu illete karşı yapılan mücadelenin sadece Emniyet Güçlerinin çabaları ile yeterli olmayacağı göz önünde bulundurularak, vatandaşlarımız tarafından ihbar hatlarına yapılan ihbarların ve her türlü duyumun titizlikle değerlendirileceği ve bugün görmezden gelinen bir konunun yarın şahsın kendisine ve ailesine zarar verebileceği de unutulmamalıdır.

 

Bugüne kadar suç ve suçlu ile mücadelede Emniyet Güçlerine yardımcı olan tüm vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Ayrıca, her türlü suç ile mücadelenin artarak devam etmesi amacıyla Aliağalı vatandaşlarımızın her türlü duyum, ihbar vb. konular ile ilgili olarak Aliağa Emniyet Müdürlüğüne bilgi aktarması çok büyük önem arz etmekte olup, her türlü konuda yardımcı olan kişilerin kimlik bilgileri tamamen gizli tutulmaktadır.. 
Son Eklenen Haberler