21 Mart 2019, Perşembe

"DAHA AÇILMADAN, HELVACI PAZAR YERİNİN BİNASI ÇÜRÜYOR"

14 Ocak 2019, Pazartesi 10:38

     


KUZEYEGEHABER-Helvacıköy'de Aliağa Belediyesince inşaa edilen kapalı pazar yeri ile ilgili Kuzey Ege Haber'e ilginç bir mesaj geldi. İnşaatı biten ancak pazar olarak henüz kullanılmayan binanın bazı önemli sorunları olduğunu gözler önüne seren bir mesaj bu.

 

Fotoğraflarla birlikte gönderilen mesajı olduğu gibi sizinle paylaşıyoruz ;


"Helvacı nın geçtiğimiz yaz sonunda inşaatı biten ama bir türlü pazarcısı gelmeyen, yerleşim bitiminde gözden uzak çürümeye bırakılmış kapalı pazar yeri fotoğrafta da görüldüğü gibi sözde yeni binanın taşıyıcı kolonlarından biri baştan aşağı çatlak.

 

Ayrıca saç kısımları da paslanıyor. Aramızda kalmasın, kapı diye yaptıkları yerlerden ortasına kadar rüzgarla yağmur giriyor. Bu kullanışsız ve kullanılmayan yapı, etrafındaki evlere çok yakın yapılmasından dolayı yazın çatı iskeleti boyama sırasında bütün evlerin camları ve civarında park halinde ki otomobiller boya içinde kalmıştı. 

 

Mahallelinin işi durdurması sonucu belediye taşerona naylon çektirerek önlem almış ve bütün, otomobilleri temizletmek zorunda kalmıştı.Şimdi ise evi bu yapıya yakın olanlar yağmur yağdığında çatıdan gelen gürültü den rahatsız oluyor.

 

Koskoca belediye arsasında binaların dibine böyle bir yapı yapmak bence çok kötü bir fikirdi zaten. Daha kazma vurulmadan belediye başkanına esnaf ziyaretinde denk gelmiştim tam iki yıl önce. Kendisinden naçizane rica etmiştim, Başkanım o arazi toplu konut için helvacı belediyesi döneminde ayrılmış bir arazi oraya pazar yeri yapacakmışsınız lütfen yapmayın dedim. 

 

Pazar yeri yapmamız için başka uygun yer yok dedi. Pazar yerinden önce buradaki gariban vatandaşın eve ihtiyacı var. Muhtarlar vb. Helvacı nın ileri gelenlerinden maddi durumu olmayanların listesi alınsın gelirine uygun ödeme imkanı sunulsun bizim buna daha çok ihtiyacımız var dedim hayır olmaz dedi.

 

İşte sonuç Civarındaki evler yağmur yağınca çatısından gelen sesten rahatsız oluyor ayrıca bütün manzarayı kapattı. Yetmezmiş gibi kolon çatlak, saç malzemeler paslı ve içeri kapılar dan çok miktarda yağmur alıyor.

 

Durumu olduğu gibi size aktardım. Bu soruna dikkat çekilmesi için haber olarak vermeniz dileğiyle, Helvacı sakinleri adına teşekkür ederim.. 
Son Eklenen Haberler