21 Mart 2019, Perşembe

ALİAĞA BELEDİYESİNE İCRA KISKACI !

13 Mart 2019, Çarşamba 10:05

     


KUZEYEGEHABER-Personel maaşlarını ödeyemediği şeklinde iddialarda bulunulan ve son iki aydır da eksik ve gecikmeli olarak ödeyebildiği belirtilen Aliağa Belediyesi’nin çeşitli firmalara yaptırdığı işler dolayısıyla davalık olduğu ve bazı alacaklı firmaların Aliağa Belediyesi’ne icra takibi başlattığı öğrenildi.


İCRA DAİRELERİNCE 3 FİRMAYA, 20 MİLYONUN ÜZERİNDE ÖDEME EMRİ ÇIKARILDI..

Çeşitli kalemlerde toplamda 200 milyon liranın üzerinde borcu olduğu ifade edilen Aliağa Belediyesi’nin 2018 yılında ihaleye çıkardığı ve doğrudan temin yoluyla sağladığı bazı mal ve hizmetler karşılığında taahhüdünü yerine getirmediği gerekçesiyle sadece üç firmaya bulunan 20 milyon liradan fazla borç için Aliağa ve İzmir İcra Dairelerince ödeme emri çıkartıldı.


ALACAKLI FİRMALAR YETKİLİ MAHKEMELERE BAŞVURUDA BULUNDU..

Söz konusu firmalar, İlçe sınırları içerisinde muhtelif yerlere halı saha yapımı, Yenimahalle'de Kentpark yapım işi, şehir içi aydınlatma, beton parke bordür döşeme ve ulaşım gibi hizmetlerden kaynaklanan alacakları için sözleşme, hak ediş, fatura ve hesap gereği bakiye alacaklarını gerekçe göstererek yetkili mahkemelere başvuruda bulundular.


SIRADA BEKLEYEN FİRMALAR VAR !
Edinilen bilgilere göre seçim sonrasına kadar süre istenen ve alacaklarının tahsili için yasal yollara başvurmak üzere bekleyen bir çok firma daha bulunmakta.


İDDİA; YENİ GELECEK YÖNETİMİ ZORDA BIRAKMAK İÇİN ÖDEMELER YAPILMIYOR ?

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz uzmanlar durumun vehametine dikkat çekerken, ödemelerin seçim sonrası yeni gelecek yönetimi zorda bırakmak için özellikle yapılmıyor olabileceğini ve eldeki bütçenin seçim kampanyası için harcanıyor olabileceğini de ihtimal olarak belirtiyorlar. 

 

Öte yandan aynı uzmanlar, firmaların seçim öncesi bu şekilde bir icra takibine başlaması ve alacakların faturalarla cari hesaptan kaynaklı olması, alacakların gerçekliğini de şaibeli hale getiriyor olabileceğine dikkat çekiyor.. 
Son Eklenen Haberler