21 Nisan 2019, Pazar

"BU BİNA HAKKINDA NE KARAR VERİLDİYSE O UYGULANSIN.."

12 Nisan 2019, Cuma 11:03

     


KUZEYEGEHABER-Fuat Erdinç, İzmir Caddesinde kiracısı olduğu binada fırın işleten bir esnaftı. Erdinç'e, bina için yıkım kararı alındığını işyerini tahliye etmesi gerektiği söylendi. Fuat Erdinç sonrasını şöyle anlattı ;

 

"YASA, BENİM BİNADA KİRACI OLARAK BULUNDUĞUMU SÖYLÜYORDU"

"İzmir Caddesinde işletmeciydim ben. Bulunduğum binanın kullanma hakkı C.B'e aitti, kendisinden kiraladım. Beni fırın işletmemin bulunduğu binadan çıkarmak istediler. Ancak yasa buranın, C.B'e, kullanma hakkının ise Fuat Erdinç'e  ait olduğunu, Fuat Erdinç'in kiracı olarak binada bulunduğunu söylüyordu. Fakat merhum dükkan sahibinin varisleri beni buradan çıkarmak istediler. Az öncede söylediğim gibi yasa buna izin vermiyordu.

 

"BİNA KENTSEL DÖNÜŞÜME GİRDİ, YIKIM KARARI ÇIKTI"

Sonrasında çürük raporu aldılar binayı kentsel dönüşüme soktular, yıkım kararı çıktı bina için. Kaymakamlık ve Belediye'den görevliler gelerek, burada vaktimin dolduğunu, binanın çürük olduğunu, tehlike arz ettiğini yıkılacağını bundan dolayı da boşaltmak zorunda olduğumu söylediler. Görevlilere, yasa neyi emrediyorsa yaparım cevabını verdim ve aynı gün boşalttım. Fakat aradan 15 ay gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen bina yıkılmadı. 

 

"BİNA ÇÜRÜKSE NEDEN HALA KULLANILIYOR ?

Kaymakamlığa gittim, buradan giden Kaymakam beyle de görüştüm. Burası halen kullanılmaktadır dedim. Geçtiğimiz günlerde bir partinin seçim bürosu olarak kullanıldı, bunu herkes biliyor. Peki bina çürükse, tehlike saçıyorsa buna nasıl izin verdiler ?, beni ekmeğimden neden ettiler ?. Ben bunda art niyet arıyorum ve diyorum ki bina ile ilgili nasıl bir karar alındıysa yerine getirilsin, yıkılması gerekiyorsa yıkılsın. Ben haklarım olmasına rağmen buradan çıkartıldım, bu benim çok ağırıma gidiyor, mağdurum şu durumda. 

 

SİZİN ARACILIĞINIZLA YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM"

Eğer ben kullanmıyorsam hiç kimse kullanmasın burayı. İçeride salıncak falan var, büro olarak kullanılıyor halen. Buranın mühürlenmesi lazımdı, neden mühürlenmedi ? Bu soruma cevap verilmesini istiyorum. Eğer ben bina tehlikeli bir durumda olduğu gerekçesiyle çıkarılmışsam buraya hiç kimsenin girmemesi lazım. Sizin aracılığınızla yetkilileri göreve davet ediyorum.. 
Son Eklenen Haberler