21 Nisan 2019, Pazar

ALİAĞA EMNİYETİ, 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI..

11 Nisan 2019, Perşembe 17:27

     


KUZEYEGEHABER-Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıl dönümü Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen tören ve etkinliklerle kalabalık bir halk topluluğununda katılımıyla coşkuyla kutlandı. 

 

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde saat 09:00 da Cumhuriyet Meydanı’na doğru kortej halinde yürüyüş ile başlayan kutlamalar, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Atatürk Anıtına çelenk bırakılarak devam etti. 

 

Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş’ın yaptığı konuşmadan sonra ALDER üyesi balıkçılar deniz üzerinde bir gösteri yaptı. Bu gösteriden sonra Aliağa Engelsiz Mehteran Takımı mehter marşları icra etti.

 

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Halk Oyunları Ekibi dans gösterilerini sundu. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı motorize ekiplerin şovu da izleyicilerden büyük alkış aldı. Bunun ardından topluca Engelsiz Kafeterya’ya geçildi misafirlere lokma ikramında bulunuldu.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Siyasi Parti yönetici ve üyeleri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katılımda bulundu.

 

Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan ve sonrasında Engelsiz Kafeterya’da devam eden etkinliklerden sonra Aliağa Merkez Camii’nde öğle namazından sonra tüm Şehit Polislere Mevlüt okutuldu. Mevlüt bitiminde kadın ve erkek polisler cemaate lokum ve gülsuyu ikramında bulundu..

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: okyanus, gökyüzü, açık hava, doğa ve su

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık, gökyüzü ve açık hava 
Son Eklenen Haberler