23 Mart 2019, Cumartesi

ALİAĞA'YA MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ...

9 Ocak 2019, Çarşamba 02:42

     


KUZEYEGEHABER-Dokuz Eylül Üniversitesi ile Aliağa Belediyesi işbirliğinde Aliağa’ya yapılması planlanan meslek hastalıkları hastanesi konusu ocak ayı meclis toplantısında gündem dışı önerge verilerek gündeme getirildi. 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın imzasıyla meclise sunulan “İzmir ili Aliağa ilçesi, Çatılıdere Mahallesi Karşıyaka mevkii sınırları içerisinde bulunan 0 ada 425 numaralı parselde 50 bin 500 metrekarelik ve yine Aliağa ilçesi Akçaağıl Tepe mevki sınırları içinde bulunan Kalabak Mahallesi 0 ada bin 269 parseldeki 74 bin 264 metrekarelik taşınmazların her birinin 5 bin TL bedelle üniversitelerine gayri kabili rücu şartıyla devredilmesi istenmektedir” konulu talep yazısı oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Başkan Acar “Haberi aldığımızda belediye olarak da meclis üyeleri olarak da gereğini yaparız, demiştik. Olumlu veya olumsuz oy kullanan meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Aliağa’mız için çok önemli olan böyle bir hastanenin yapılması noktasında böyle bir çalışmaya başlanılması mutlaka ciddi bir çalışmadır, oldu-bittiye gelen bir çalışma değildir.

 

Türkiye’de, Ankara, Zonguldak ve İstanbul’un ardından dördüncü Meslek Hastalıkları Hastanesi Aliağa’ya yapılacak. İnşallah Aliağa’mız için hayırlara vesile olur." ifadesinde bulundu.. 
Son Eklenen Haberler