19 Nisan 2019, Cuma

ALİAĞA'DA, TRAFİK KANUNUYLA İLGİLİ UYGULAMA VE FAALİYET..

6 Şubat 2019, Çarşamba 18:50

     


KUZEYEGEHABER-Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik kanununda yapılan değişikliğe ilişkin bilgilendirme ve uygulama yaptı.

 

Yapılan bilgilendirmeye göre 2918 sayılı Trafik Kanununun 74. Maddesinde yapılan değişiklik ile “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır” hükmü getirildi. 

 

Aliağa'da bugün, kanun ile ilgili Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 12.00-13.30 saatleri arasında uygulama ve faaliyet yapıldı.

 

İçişleri Bakanlığınca “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın “ sloganıyla, 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik “ ilan edildi. Kanun değişikliğinin, toplum üzerinde farkındalık yaratması ve uygulanabilir olması amacıyla,  06 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00-13.30 saatleri arasında, tüm illerde eş zamanlı olarak Devletin tüm unsurlarıyla birlikte etkinlik düzenlenmesi kararı verildi.. 
Son Eklenen Haberler