19 Mayıs 2019, Pazar

DOSTLARIM, ZEVK BİZİ MAHVETTİ !

10 Nisan 2017, Pazartesi

     


Orhan YÜCEL

Bir zamanlar ATATÜRK sessiz sedasız gemilerini alıp giden ingilizin pek de rahat durmayacaklarını biliyordu!. Bunu bildiğinden olsa gerek tüm önlemleri düşünmüş devletin temellerini sağlam atmıştı!.

 

Vefakat unuttuğu bir şey vardı!. "HAİNLER" hainleri hesap etmemiş olabilir miydi acep?. Bunlar kendilerini o kadar iyi gizliyorlardi ki,tespit etmek ve bunlarla uğraşmak oldukça zor işti!.

 

Onlardan tevarüs eden yeni nesil bilinçli hainler vedahi cahil hainler her zeminde birlik olabiliyor güçlü işbirlikleri oluşturabiliyorlardı!.

 

Birde görünmeyen hesap edilmeyen başka bir kesim daha vardı "BAKARKÖRLER" ve "UMURSAMAZLAR" evet bunlar bizdik biz TÜRKLER evet evet yanlış okumadınız zevk sefa peşine düşen bizler!.

 

Onlara istemedende olsa yardim ve yataklık ettik !. Ya idareye gelen sivil-asker yöneticiler onlara ne demeli ?. Onlara denilecek en doğru söz "KAHT-I RİCAL" olabilir ancak!.

 

Size son bir örnekle meseleyi doğru anlatmak istiyorum. Alman orduları o gece Parisi işgal ettiğinde radyodan Fransız general halka sesleniyordu son sözleri ise hepimize örnek teşkil edecek nitelikteydi ;

"DOSTLARIM ZEVK BİZİ MAHVETTİ.."Yazarın Tüm Yazıları
DOSTLARIM, ZEVK BİZİ MAHVETTİ ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
KÜLLİYEN HAYIR DİYECEK DEĞİLSİNİZ YA ! 4 Nisan 2017, Salı