19 Mayıs 2019, Pazar

KÜLLİYEN HAYIR DİYECEK DEĞİLSİNİZ YA !

4 Nisan 2017, Salı

     


Orhan YÜCEL

Bir zamanlar bu ülkede neler yapılmak istendi neler !. Kimi sağcı liberal liderler Türkiye'yi "KÜÇÜK AMERİKA" yapacağız dedi !. Kimi "SOVYET RUSYA'ya eklemlenmiş SOSYALİST bir CUMHURİYET" olmasını istedi !. Kimi Enver hoca'nın küçük"ARNAVUTLUK" hayalinin peşinde koşdu !.

 

Tito'nun "YUGOSLAVYA'sı" gibi olması için kan  dökenler bile oldu!. Fare suratlı Mao'nun "ÇİN'ine" peyk yapmak isteyenler mi ararsın,(tarihte 58 milli devlet 16 imparatorluk kurmuşuz hiç biri şeriat devleti değildi)salak salak şeriat devleti hayaliyle yanıp tutuşanlarmı ararsın, Humeyninin sapık şia rejimi için hayatını vakfeden akaidi bozuk dengesizlerde çıktı arada bir onlara da şaştık kaldık nasıl olur diye !.

 

İngiliz'in köpeği arap krallığına muhabbet duyanlarda oldu elbet !. Şimdi de akıl hastaları tutturmuşlar bi "OSMANLI HAYALİ" "DİRİLİŞ" vs.safsatasıyla boş işlerin peşinde oyalanıp duruyorlar.. Bir tek "ATATÜRK'ùn" kurduğu "TÜRK YURDU TÜRKİYE"   olamadı arkadaş !. Üstelik Olması içinde canını veren Türk milliyetçilerine yüz vermedi kimse !.

 

Bu toplumun,işte sırf bu yüzden daha çok çekeceği var !. göreceği acılar daha bitmedi henùz !. Bu topraklar "TÜRK YURDU" !. Üstünde yaşayan insan yığınları  ise"TÜRK MİLLETİ" olmadan asla rahat yüzü göremez/göremeyecekte !.

 

Zira Türkçe konuşan kalabalıklar olmak güçlü millet olmaya yetmiyor... Bilimden,edebiyat'tan,felsefe'den,sanat'tan yoksun yoksul memleketim !.

 

Dizilerden dizilere bir ceylan kıvraklığıyla geçen insanlar ve dahi siyasetçinin kıllı kollarına teslim olan edilgen ve mutlak mütecaviz toplum..

 

EVET diyeceksiniz tabi, benim gibi bütün bunların hepsine,toptan,külliyen,temelden,tamamen HAYIR diyecek değilsiniz ya !.Yazarın Tüm Yazıları
DOSTLARIM, ZEVK BİZİ MAHVETTİ ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
KÜLLİYEN HAYIR DİYECEK DEĞİLSİNİZ YA ! 4 Nisan 2017, Salı