19 Nisan 2019, Cuma

MEMLEKETTE YEŞİL ALAN VARDI DA BİZ Mİ YEDİK?

31 Ağustos 2015, Pazartesi

     


Erdinc Sahin

Toprağa bol, mekanı cennet olsun eski başbakan ve cumhurbaşkanlarımızdan namı diğer “Çoban Sülü” Süleyman Demirel kendisine benzin sıkıntısının nedenini soran bir gazeteciye cevaben söylemiş bu sözleri. O zamanlar çektiği benzin sıkıntısı nedeniyle cilalı taş devrine dönüş yapıldığını düşünen memleket ahalisi bu sözü bir nevi parola gibi olur-olmaz yerlerde sıkça kullandığından atasözü kıvamını alıp günümüze kadar gelmeyi başardı.
Gelsin tabi netekim, mala-davara zararı yok. Lafın kuyruğunu oraya bağlamak istediğimden sebep getirmiş bulunuyorum yoksa başka bir sıkıntım yoktur.
Baba bu sözleri laf ola beri gele kabilinden söylememiş kuşkusuz. 70 cente muhtaç olunan bir devir düşünün.Terör, hayat pahalılığı, futbolda Avrupa kupalarında daha ilk turlarda elenmeler derken sidik zoruyla ayakta durabilen bir hökümatın başındaki şahsa sorulacak soru mu şimdi bu, işgüzar herif n’olcek?.
Gözünü sevdiğimin babası laf cambazı, kalır mı altında “Memlekette benzin vardı da biz mi içtik”cevabını yapıştırıvermiş bizim meslektaşa. Haberini yaptım okuyan lafı nereye çekiştirmek istediğimi şakk diye anlamıştır. Bir kısım düşünür, taşınır ve birazda kaşınırlar yememiş-içmemiş Entel-dantel kesimin Eski kıta da dediği Avrupa’daki bazı ülkelerin sahip oldukları yeşil alanların çetelesini tutmuşlar. Buna göre temsilmisal Avrupa’ya en yakın vilayetimiz aha da bu diye yere-göğe koyamadığımız Şehr-i İstanbul’un toptancı bir zihniyet nedeniyle yeşil alan adı verilen bilimum orman, kır, bayır, otlak vs.si Roma’nın altıda biri Londra’nın beşte biri, Amsterdam’ın onda biri gibi sefalet düzeyinde neredeyse.
Aslında birilerinin bu sefil tablodan fena halde utanç duyup sokağa çıkmaktan imtina etmesi gerekirken üstüne bir de gebe kurbağa gibi şişinip “Bre namkör zındıklar, netçeniz kırı-bayırı aha da size koca-koca gökdelenler, kutu gibi evler, ağacı-bahçesi olacak da ne halt edeceksiniz, de hadi gidin zıbarın” diye fırça atacaklar neredeyse.
Yazıyorum buraya, çıkıp biri söylesin kıçı sıkıyorsa alacağı cevap bitamam bu minvalde olmazsa ben de bi şey bilmiyom gari. Elin frenk gavuru işi çözmüş, ev mi yapacaksın, buyur yap hemşerim diyor yetkili merci emme yaptığın evin metrekare cinsinden en az dörtte bir ölçeğinde yeşil alan kazandıracaksın yaşayacağın şehre, ister binanın bahçesine dikeceğin ağaçla yaparsın bunu ister bağ-bahçe türünde bir şey yaparak istersen mevcut ağaçlandırma alanlarına bilmem kaç adet fidan ekleyerek, tercih senin seç birini.
Şimdi gördüğünüz gibi sanal palmiye ağaçları neyim yok işin içinde, toprağa ne kakacak ne dikeceksen bizzat kendi gözcağızlarınla görüp, ellerinle elliyorsun, bu kadar basit. Aliağa kurulalı beri hangi belediye başkanı zamanında ne kadar ağaç dikilmiş, ne kadar yeşil alan kazandırılmış bunu dahi bilen olduğunu sanmıyorum, ne halta yarayacak abi diye düşünüldüğü için bir tek Allah’ın kulu hesabını tutmamıştır adım gibi eminim.
Kaymakam Bayram beye bu noktada büyük görev düşüyor, kendisi daha önce görev yaptığı yerlerde diktiği ya da dikilmesine neden olduğu ağaç sayısı bakımından Guinness rekorlar kitabının kapı eşiğinden dönmüş biridir, hani biraz daha gayret etmiş olsa kesin başarırdı bunu diye düşünmekteyim. Bayram Yılmaz bey bir “Ağaçlandırma Komitesi” kurar ve bu işin hakkını verecek kişileri de komiteye dahil ederse Amazon ormanlarını kıskandıracak nitelikte balta girmemiş ormanlara sahip olmamız hiçten bile değil 5-10 yıl içerisinde, gerisi imar planlarında yapılacak değişiklik ve bu planların sıkı-sıkıya uygulanmasıyla kazanılacak yeşil alanlara kalıyor.
Ne dersiniz olmaz mı, valla bence olur hemi de öyle bir olur ki,şaşkınlıktan küçük dilini yutar 2030’lu yılları Aliağa’da idrak eden biri bugüne ait Aliağa resimleri gördüğünde..
CEO BEY BORÇLU YERİNE ALACAKLI ÇIKTI,YAPILAN HESAP VERGİ TEAMÜLLERİNİ YIKTI !.
Dünya durdukça SOCAR’ın tepesinde durası Ceo bey cenapları yine bir hadise vesilesiyle köşemize konuk oldu, Allah daim eylesin.Vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğunu duyarak büyür ancak bu kutsiyetin öznesi olmak asla işimize gelmediğinden vergi gibi gıllı-gışlı işlere her daim uzaktan bakmayı kar sayarız, aksini iddia eden varsa alnını karışlar yetmezse arşınlarım. Hangimiz eğer ödediğimiz vergi tevkifat usulüyle değil de gönüllülük esasına dayalı olsa ayaklarımızla gidip öderdik kuruşuna kadar vergimizi?
Türklerin genetik yapısı vergi vermeye göre planlanmamış bu kesin, vardır elbet Cenab-ı Hakk’ın bir bildiği der bu konuya fazla uzatmak istemem. Aksi takdirde 18 yaşının üzerinde 40 milyonu aşkın vatandaşın bulunduğu bu memleket’te vergi mükellefi sayısı bunun dörtte biri kadar olur muydu? Unutmamanız için bir kez daha söylüyorum, Türkiye’de vergi mükellefi sayısı ite-kaka 10 milyonu ancak buluyor bunun da yaklaşık yarısı asgari ücret üzerinden vergilendirilen mükellefler. Bir ülke düşünün ki büyük kesimi “Vergi ödememi isteme benden, buz gibi soğurum senden” felsefesini yaşamlarının temel amacı edinmiş insanlarla tıka-basa dolu olsun. 81 ilin en az 60’ında noterlerin değişmeyen vergi rekortmenleri olmasını başka nasıl izah etmek mümkün olabilir ki. Efendim bilindiği gibi bu noter kısmısı çok temiz ve dürüst insanlardan oluşmakta olup, gak-guk,cart-curt... Değil abi, keşke öyle olsa. Noterler yaptıkları tüm işlemleri en az iki nüsha olmak şartıyla resmi kağıt olarak kayıtlara geçirip saklamak zorundadırlar. Bir başka deyişle yaptıkları iş vergi kaçırmaya kesinlikle müsait değildir, zaten bundan dolayıdır ki kar marjları diğer hiç bir meslekte olmadığı kadar yüksektir, darphane gibi para basarlar desek yeridir tek kelimeyle.
İyi de bizim CEO hazretleri CEO’luğu bırakıp noterliğe mi başladı yoksa diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Değil tabi siz olsanız bu kadar büyük bir şöhret yapmanızı sağlayan o ünvanı kolayca bırakabilir misiniz, ben olsam fukara sümüğü gibi yapışır bırakmazdım. CEO beyin kişisel vergi rekortmenleri listesine en azından ikinci sıradan girmesini beklerken bırakın vergi vermeyi, vergi dairesinden 8 bin liranın üzerinde bir alacağı olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.
Beyefendinin topluma sunduğu ilklere o kadar alışmış olmamıza rağmen bu yeni ilk karşısında son raundda esaslı bir aparkat yeyip grogi duruma düşmüş ağır siklet boksörüne döndüm diyebilirim. Nasıl olur da bir mükellef vergi vermesi gerekirken alacaklı çıkabilirdi, neydi bu işin gizemi, hokus-pokus, abrakadabra türünden bir şey miydi acaba?
Bir önceki yıl tahakkuk eden vergisi olması gerekenden daha yüksek hesaplanmış ve yapılan ikinci bir incelemeden sonra tahsilatın fazla kısmı bu şekilde kendisine ödenecek olabilir miydi, bu muydu durum? İşin beni kıllandıran kısmı burası değil, yanlış hesabın Bağdat’tan döndüğünü bilen biriyim, şekil A’da görüldüğü gibi bu kez de Aliağa vergi dairesinden dönmüş demek ki. Yılda maaş, yolluk, harcırah, jestiyon, mestiyon toplamı olarak 1 milyon doların üzerinde kazanan biri için 8 bin lira çerez parası bile olamaz.
Demem şu ki hayırsever kişiliğiyle müsemma CEO bey hazretleri  sayısız hayrına bir hayr daha ekleyip bu 8 bin lirayı mesela Aliağa Yardımseverler Derneği yönetiminin yaptırmak için adeta kendilerini paraladığı “Huzurevi”ne bağışlayabilir mi?. Alağa’da yapılacak bu huzurevi, kentin önemli eksiklerinden birini de böylece gidermiş olacak. CEO bey bu çorbada benimde tuzum  olsun diye düşünürse Başkan Dilek hanımın son derece mütehassıs olacağını düşünüyorum.
Haydi sayın CEO bey, yapın bu bağışı, size de bu yakışır. Bir huzurevinin yapımına katkıda bulunuyor olmanın verdiği huzurla mışıl-mışıl uyumak az şey değildir. Hatta ağanın eli tutulmaz misali bağış miktarını bir-kaç misli arttırmak da isteyebilirsiniz icabında. Kestane kebap,acele cevap netekim..
KULAK ÇINLAMIŞ,KEMİK SIZLAMIŞ DERKEN,SOCAR’LA KATİP ÇELEBİ İŞİ BİTİRMİŞ!.
16 milyon gaymeye maledilmesinden sebep üniversite kampüsüne benzetilen Aliağa Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin laboratuvar ve atölyelerinin olmadığı için öğrencilerin Petkim’e gidip atölye dersi gördüğünü yazmış, haberin çıkmasından hemen sonra yetkililerin bir araya gelip soruna çözüm aradıklarını aktarmıştık ya sizlere hani. Türk dünyasının en önemli liderlerinden biri olan merhum Heydar Aliyev’in kendi adı verilen ancak atölyesi bile olmayan okuldan dolayı kemiklerinin sızladığını mahdum İlham beyin ise öğrenci velilerinin durum karşısında sık-sık adını anmalarından ötürü kulaklarının çınladığını tahmin ettiğimizi söylemiştik haberin devamında.
Gerçek durumun hiçte böyle olmadığı ortaya çıktı bir kaç gün önce, en azından bize gelen bilgiye göre durumun mahiyetini öğrenmiş olduk. Heydar beyin kemikleri sızlayadursun İlham beyin okulu Katip Çelebi Üniversitesine evlatlık vermek istediğini bu şekilde hem laboratuvar ve atölye yapmaktan kurtulacaklarını hem de Azerbaycan’dan ortaöğretim seviyesinde getirilen 70-80 civarında öğrencinin masraflarından yırtılınacağını fısıldadı bir şirket personeli kulağımıza. Durumu araştırdık, aynen böyleydi, üstelik hem ilçe hemde il milli eğitim müdürleri karşı çıkmasına rağmen SOCAR ve Katip Çelebi arasında yapılan bir protokol’le halledilecekti iş. Fazla ayrıntıya gerenk yok, haberi okuduğunuzda neler olup-bittiğini anlayacaksınız zaten.
Ha,bu neden sizi rahatsız ediyor kardeşim bir meslek lisesi meslek yüksekokuluna dönüşüyor diye sual edecek olursanız bunu bize değil okuldaki çocuklarının kazanılmış haklarının ne olacağını bilmeyen velilere sorun der, gözlerinizden öperim...Yazarın Tüm Yazıları
BİR NEDİM UYSAL'DA NEDEN ALİAĞA'DA OLMASIN ? 17 Nisan 2019, Çarşamba
KIDEM TAZMİNATINI NASIL BİLİRDİNİZ ? EL CEVAP; İYİ BİLİRDİK.. 12 Nisan 2019, Cuma
DEFALARCA YAZDIK, UYARDIK... NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIK ! 29 Mart 2019, Cuma
PAZAR NEŞESİ (BİRAZDA GÜLELİM...) 24 Şubat 2019, Pazar
KARARLI BİR KİTLENİN ÖNÜNDE HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ ! 10 Şubat 2019, Pazar
ANTALYA'DA HORTUM ÇIKTI, MENEMEN-EMİRALEM'İ NE YIKTI ? 2 Şubat 2019, Cumartesi
ALİAĞA'DA NE KADAR ZEHİRLENİYORUZ, BİLMEK İSTİYORUZ, ÖLÇÜM CİHAZLARIMIZ NEREDE ? 26 Ocak 2019, Cumartesi
SEBZE-MEYVE FİYATLARI CEPLERİ YAKIYOR, EYT'LİLER ANKARA'YA GİDİYOR.. 21 Ocak 2019, Pazartesi
BORÇ 750 MİLYARA DAYANDI. BATTIK-BİTTİK EY MİLLET ! 11 Ocak 2019, Cuma
GREVCİ İZBAN'CILARA VE PATRON KISMISINA AÇIK ÇAĞRI... 29 Aralık 2018, Cumartesi
400 KALEM İÇİNDE, SIFIR ARABA FİYATI DÜŞTÜ, ENFLASYONU DA DÜŞÜRDÜ ! 4 Aralık 2018, Salı
SOCAR "ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ" KURDU, ALİAĞA ÇOK BAHTİYAR OLDU ! 18 Kasım 2018, Pazar
BİNDİK BİR ALAMETE, SON SÜRAT GİDİYORUZ KIYAMETE... 11 Ekim 2018, Perşembe
ŞŞİİİİTTT BERİ BAKIN HELE, BEDAVA YA YAŞIYORUZ BU MEMLEKET TE ! 3 Ekim 2018, Çarşamba
BİRİ ZEHİRLEMİŞ, BİRİ GÖRMEMİŞ, BİRİ DE, BANA NE ULEN DEMİŞ.. 26 Eylül 2018, Çarşamba
SAHİLLERİ KAPLAYAN PETROL, BAKIN AKLIMA NE GETİRDİ ? 31 Ağustos 2018, Cuma
DE HAYDE, ŞU DELİ TRUMP'IN KOCA BURNUNU KIÇINA KAÇIRALIM ! 16 Ağustos 2018, Perşembe
ALİAĞA'YA ZEHİRLENME REKORU KIRDIRDILAR, PSİKOLOJİKTİR DİYE KAFA YAPTILAR ! 19 Temmuz 2018, Perşembe
İŞİ BİLİCEN, İŞE GİTMİCEN ! 17 Temmuz 2018, Salı
"BİR KISIM ALİAĞA'LI ANALAR... SÖZÜM SİZEDİR.." 7 Temmuz 2018, Cumartesi
DİKKAT, AKSA ELEKTRİK ÇARPIYOR ! 6 Mayıs 2018, Pazar
ALİAĞA'DA MNG KARGO REZALETİ ! 12 Nisan 2018, Perşembe
BU ÜLKE ATATÜRKÇÜ-YURTSEVER ASKERİNE OLAN BORCUNU ASLA ÖDEYEMEZ ! 2 Mart 2018, Cuma
AHMET VARDAR'IN ALİAĞA ŞUBESİ OLDUK ANASINI SATAYIM ! 13 Şubat 2018, Salı
ADAL BAŞGAN'IN MÜTHİŞ GENEL KURUL ZAFERİ ! 24 Ocak 2018, Çarşamba
DURMAZ'DAN HODRİ MEYDAN "GELİN KONUŞALIM, SORUNLARI TARTIŞALIM" 11 Ocak 2018, Perşembe
ALİAĞA KAÇINCI ENLEM, KAÇINCI BOYLAMDA EYY VODAFONCULAR ! 27 Aralık 2017, Çarşamba
REİS ADAYLARI KİMLER OLUR DEDİK, ERKEN-ERKEN ÇİZİKTİRDİK ! 16 Aralık 2017, Cumartesi
1 GÜNLÜK CAN DOSTUMU KAYBETTİM, ALLAH RAHMET EYLESİN... 19 Kasım 2017, Pazar
ALİAĞA'LI KRONİK SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ, LAKİN YERİ DOĞRU DEĞİLDİ.. 10 Kasım 2017, Cuma
TÜPRAŞ'TA İPİN UCU NEREYE GİDİYORSA-GİTMELİ, HERKES HESABINI TASTAMAM VERMELİ ! 25 Ekim 2017, Çarşamba
FACİA BAĞIRA-ÇAĞIRA GELDİ, TÜPRAŞ UYUYORDU.... DUYMADI ! 15 Ekim 2017, Pazar
İLAHİ MUHTARIM, PETKİM KİMİNLE GÖRÜŞÜYOR Kİ ? 28 Eylül 2017, Perşembe
YAHU, BİR HAFTACIK ALMASAN ÖLÜRMÜSÜN BE KARDEŞİM ? 8 Eylül 2017, Cuma
600 DÖNÜM ÜZERİNE NELER YAPARSINIZ, NE KADAR KAZANIRSINIZ ? 5 Ağustos 2017, Cumartesi
İŞGALE RAMAK KALA, BU YARATIKLARI ORTALIĞA KİM SALA ? 27 Temmuz 2017, Perşembe
BABAYDI, MÜŞFİK VE ŞEFKATLİYDİ, ÖZELLEŞİNCE YATIRIP-TERS KELEPÇE TAKTIRAN OLDU ! 24 Haziran 2017, Cumartesi
GAYMAKAM BEYLE REİS BEYLERE DEPREM CD'Sİ İZLETTİRDİM ! 15 Haziran 2017, Perşembe
CHP'Lİ İLÇE BAŞKANININ GAZETELERİNDEN BİRİ YAZIYOR ! 10 Haziran 2017, Cumartesi
350-400 MİLYON GAYME KANATLANIP-PIIRRR DİYE UÇUVERDİ ! 27 Mayıs 2017, Cumartesi
ŞİİİİŞŞŞTT, GOÇ HOLDİK, BERİ BAK, NE SÖYLEYECEĞİM ? 5 Mayıs 2017, Cuma
PETROL-İŞ'ÇİLER YAN ÇİZEN GENEL BAŞKANIN KARİZMASINI FENA ÇİZDİ ! 14 Nisan 2017, Cuma
SOCAR STAR'DA DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ YARATMA NİYETİNDE ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
YOLLARI OLMAYAN ŞEHİR ! 12 Mart 2017, Pazar
TESTİ KIRILMADAN YOL GÖSTERELİM, BİR YERDE TARİHE NOT DÜŞELİM ! 7 Mart 2017, Salı
ŞECAAT ARZEDERKEN SİRKATİN SÖYLEMEK... 22 Şubat 2017, Çarşamba
4 DAL FOTOĞRAF YÜKLEYEMEZSİN, IŞIK HIZINDA İNTERNET DERLER GÜLÜP-GEÇERSİN ! 6 Şubat 2017, Pazartesi
NEDEN "HAYIR" DİYORUM NETEKİM ? 25 Ocak 2017, Çarşamba
EN GÜVENLİKSİZ ÜLKELER LİGİNİN BAŞPEHLİVANIYIZ NETEKİM ! 5 Ocak 2017, Perşembe
BİR DRONE HAVALANDIRIP, ALİAĞA'YI KUŞBAKIŞI GÖRÜNTÜLEMEK İSTEDİM BUGÜN ! 28 Kasım 2016, Pazartesi
İZMİR CADDESİNDE SANAL YANGIN SÖNDÜR(E)MEME TATBİKATI ! 21 Kasım 2016, Pazartesi
HİLLARY YENGEM NEDEN ÇUVALLADI ? 12 Kasım 2016, Cumartesi
HABERLER, HABERLER, HABERLER !... 7 Kasım 2016, Pazartesi
GÜL GİBİ EVİNİ YIKIP, DAĞ BAŞINDA KİRAYA ÇIKMAK NASIL Bİ AKILDIR DEDİ VATANDAŞ ! 24 Ekim 2016, Pazartesi
BU KAFAYLA İZMİR'İ SİTTİN SENE KAZANAMAZLAR ! 22 Ekim 2016, Cumartesi
KİMİ KALKIŞMA DİYOR, KİMİ DE KARMAŞA, PEKİ BEN NE DİYORUM ? 5 Ekim 2016, Çarşamba
SAHIBISINI ARAYAN ŞEHER ! 21 Eylül 2016, Çarşamba
MİLYONLARCA ANADOLUM İNSANI NASIL FETÖ'CÜ OLDU ? 7 Eylül 2016, Çarşamba
ALA'NIN GİDİP-SOYLU'NUN GELMESİ NE ANLAMA GELİYOR ? 31 Ağustos 2016, Çarşamba
FETÖ'CÜ VEKİLLERİ ÇİFTE ERKEN SEÇİM TEMİZLEYECEK ! 22 Ağustos 2016, Pazartesi
CEHENNEMİN YERYÜZÜNE İNDİĞİ GECE ! 17 Ağustos 2016, Çarşamba
NEREMLE GÜLSEM BİLEMİYORUM,BEN BU MİLLETİ ÇÖZEMİYORUM ! 8 Ağustos 2016, Pazartesi
DEVLETİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINDA... 29 Temmuz 2016, Cuma
CEMİL CÜMLEYE GEÇMİŞ OLSUN,VATANIM ESENLİKLE DOLSUN ! 16 Temmuz 2016, Cumartesi
SURİYE'LİYE VATANDAŞLIK VERİLMESİN,ŞEHİTLERİN RUHUNA AZAP EDİLMESİN ! 9 Temmuz 2016, Cumartesi
3 AY ARADIM,EMANETİ EHLİNE TESLİM EDEMEDİM ! 25 Haziran 2016, Cumartesi
ÇOK DÜRÜST VE ÇALIŞKAN OLMAK YETMİYOR,HEYECAN DA VERMEK GEREKİYOR ! 14 Haziran 2016, Salı
ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT OLMUYOR,ÜSTÜNE BİRDE EURO 2016 OYNANIYOR ! 12 Haziran 2016, Pazar
HOLOCAUST-HOLOCAUST,EY ALMAN BANA KULAK AS ! 2 Haziran 2016, Perşembe
BU YOL DERHAL ADAM EDİLSİN,BAŞKA METE'LER-KAHRAMAN'LAR ÖLMESİN ! 31 Mayıs 2016, Salı
ÇAKAR-ÇAKMAZ,ÇAKAN ÇAKAL ! 18 Mayıs 2016, Çarşamba
BU,BU,NEDİR BU DİYE SORALIM,CEVAP VERİLİR UMALIM ! 16 Mayıs 2016, Pazartesi
150 BİN KİŞİ TATLISES KONSERİ SEYRETMEYE GELMEDİ ! 10 Mayıs 2016, Salı
BAŞKANLAR LAFLARLA YARIŞTI,SİYASET ÇARŞISI FENA KARIŞTI ! 29 Nisan 2016, Cuma
SENİN YATACAK YERİN VAR MI EY ŞEYTANIN EVLİYASI ! 21 Nisan 2016, Perşembe
ÖRGÜT YOK,LİDER YOK,DELİL YOK...YA NE VAR ? 21 Nisan 2016, Perşembe
FİLLERDEN HARFİYATA KADAR SORUŞTURMA,PAÇALARI FENA TUTUŞTURMA ! 12 Nisan 2016, Salı
MİLLETİN EKİBİ PROJESİNE FULL KONSANTRASYON,FİDAN DİKMEYE,CENAZE'YE SALLAMASYON ! 31 Mart 2016, Perşembe
ARACI GÖRÜNCE BOMBA YÜKLÜ SANDIM,AŞAĞI İNİNCE GERÇEĞİ ANLADIM ! 23 Mart 2016, Çarşamba
İZMİR'DEKİ RESMİ KURUMLAR ALİAĞA'YI KUZEYEGEHABER'DEN TAKİP EDİYOR ! 11 Mart 2016, Cuma
KAPATA-KAPATA BİTİREMEDİN,SEN BU İŞİN SONUNU GETİREMEDİN ! 29 Şubat 2016, Pazartesi
ALİAĞA'NIN CERATTEPE'Sİ BİLİN BAKALIM NERESİ ? 22 Şubat 2016, Pazartesi
KUL HAKKI YİYENLERİN BOĞAZINA DİZİLSİN,YAHU BİRAZCIK TA VİCDANINIZ EZİLSİN ! 14 Şubat 2016, Pazar
İZSU'DAN SONRA İZBAN,GOCA BAŞKAN ALİAĞA'YA DAHA NE ZULÜM YAPSAN ? 8 Şubat 2016, Pazartesi
VEKİLE 10 BİN GAYME,EMEKLİ'YE 5 KURUŞ VERME ! 27 Ocak 2016, Çarşamba
PARTİ'NİN EKİBİ MİLLETİN EKİBİNE BUUZZZ GİBİ SOĞUK BAKIYOR ! 21 Ocak 2016, Perşembe
FAZLA ADALET'TEN GÖZLERİM YAŞARDI,HÖNK-HÖNK AĞLADIM ! 14 Ocak 2016, Perşembe
YANILMIŞSAM ÇIKAR ÖZÜR DİLERİM, PEKİ YA SİZ? 6 Ocak 2016, Çarşamba
YAZMAYAYIM-YAZMAYAYIM DEDİM,YEMİNİMİ YEDİM ! 3 Ocak 2016, Pazar
EFENDİLER, HASTANE'Yİ YAPIN AMA AĞAÇLARA KIYMAYIN ! 28 Aralık 2015, Pazartesi
ÖĞRENCİLER,SİZİN İÇİN ÖNEMLİYSE HAYATINIZ,SİGARAYI DERHAL BIRAKINIZ ! 22 Aralık 2015, Salı
ADI AĞA OLAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSAN 5 VAKİT KAZIKLANMAYA ALIŞACAKSIN !‏ 16 Aralık 2015, Çarşamba
HERİF İSTİHDAM EDECEĞİ AJANIN YAŞINI SANA MI SORACAKTI DÜDÜK MAKARNASI 10 Aralık 2015, Perşembe
PAMUKKALE-YAMUKKALE ? 2 Aralık 2015, Çarşamba
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARIM,HALA ANLAMAYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM !. 24 Kasım 2015, Salı
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRMENİN YARARLARI ! 20 Kasım 2015, Cuma
GÜCÜ-GÜCÜ YETENE,DÜDÜKLEYEN DÜDÜKLEYENE ! 12 Kasım 2015, Perşembe
SOCAR'DA KİM KİMİ NEREYE SOKACAK,KİM DİĞERİNİN BAŞINI YAKACAK ? 6 Kasım 2015, Cuma
SEÇİME SAAT'LER KALA MEMLEKET SATHİ MAİLİ'NDE VAZİYET . 31 Ekim 2015, Cumartesi
BİR ZAMANLAR ANADOLU’NUN DÖRT BİR BUCAĞINDA... 29 Ekim 2015, Perşembe
SANSÜR VE AKREDİTASYON DÖNEMİNİ İDRAK EDİYORUZ 3 Ekim 2015, Cumartesi
SİYASETÇİNİN GÖREVİ İHBAR, İSPİYON YA DA JURNAL DEĞİL, SORUNLARA ÇARE ÜRETMEKTİR! 22 Eylül 2015, Salı
EVERGLADES BATAKLIKLARI ÇOK YAKINDA BU SİNEMADA!.. 15 Eylül 2015, Salı
MEMLEKETTE YEŞİL ALAN VARDI DA BİZ Mİ YEDİK? 31 Ağustos 2015, Pazartesi
PRENSİN ADI MÜSAİD, PRENS HER TÜRDEN İŞE MÜSAİT!.. 13 Ağustos 2015, Perşembe
ÖNDEN YATINI GÖNDERDİ, YATININ ARDINA KELEPİR ARAZİYİ GİZLEDİ!.. 3 Ağustos 2015, Pazartesi
BİR DAHA BAYRAMDA ARABAYLA MEMLEKETE GİTMEK Mi,TÖVBEE!.. 23 Temmuz 2015, Perşembe
ALİAĞA’DA OKUSFORT YOK DA TEMSİLMİSAL BAYBURT’TA VAR MI SAYIN CEO?.. 13 Temmuz 2015, Pazartesi
YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNDÜ; ...BEY CEO BEYİ FENA DÖVDÜ!.. 2 Temmuz 2015, Perşembe
CEO BEY'İN SÖZLERİNE NEREMLE GÜLECEĞİMİ BİLEMEDİM!.. 23 Haziran 2015, Salı