19 Nisan 2019, Cuma

3 AY ARADIM,EMANETİ EHLİNE TESLİM EDEMEDİM !

25 Haziran 2016, Cumartesi

     


Erdinc Sahin

Senesinden emin değilim,97'de olabilir,98'de.Yarımca-Petkim'de çalışıyorum o zamanlar.Arkadaşın biri 6.5 metrelik bir tekne almış,Sapanca Gölüne bırakmış,göl kıyısında nohut oda,bakla sofa misali güzel bir yazlık bir villaları var.Balık avı hastası olduğumu bilir hırt herif.Gel birer hafta izin alıp Sapanca'ya gidelim,hem dinlenir hemde balık tutarız biraz dedi.

 

İzinler alında,kumanya-nevale düzüldü,yola koyululdu.Göl kenarında muhteşem bir yer,koca çınar ağaçlarından neredeyse gökyüzü görünmüyor.Babası bu evi İTÜ Tıp'ta öğretim görevlisi birinden almış kelepir fiyata.Zaten Sitenin adı da "Doktorlar Sitesi" gibi bir şey..Villaların sahipleri arasında tıp doktorları da var,hukuk neyim doktorları da.Güzel bir iskele yapmışlar siteyi inşaa edenler zaten villalar da neredeyse göle sıfır sayılır.Teknesini aha bu iskeleye bağlamış arkadaş,gidip-baktık,fena değil,temiz mal,fiyatı da gayet uygun,hadi hayırlısı olsun,iyi günlerde bol-bol balık yakalarsın temennisinde bulundum.

 

Meğer aklında beni tekneye ortak yapmak varmış,ağacının,boyasının kalitesinden-güzelliğinden bahsetmeye başlayınca kıllandım zaten.İyi de senin burada evin var,gelip balığa çıkarsın,benim öyle bir şansım yok,ne zaman geleceğim,gelince nerede kalacağım diye sordum.İşte ev,birlikte gelir kalırız,bensiz gelmek istersen anahtarın birini sana veririm ne zaman istersen gelir,istediğin kadar kalırsın dedi.

 

Öyleyse neden olmasın,ne kadar istiyorsun falan derken baktım ki iş bitmiş el sıkışıyoruz.Dolapta soğuk meşrubat varmış,hele kutlayak bunu teklifinde bulundu.Buz gibi kolaları içerken yüksek duvarla çevrili yan taraftaki villadan gelen erkek sesi dikkatimi çekti,sordum ;

 

-Bitişik komşun Yaşar Nuri Öztürk'ü seviyor sanırsam.Televizyonun sesini sonuna kadar açmış baksana.

-Evet,onunla evlenecek kadar sever onu.

-Ne diyon sen be,şaka mı şimdi bu ?

-Yok ya ne şakası,duyduğun ses bizzat Yaşar Hoca'ya aittir,eşi Canan hanımla beraber sürekli gelip dinlenirler burada.O villa da kendisinin zaten.

-Nasıl aranız,ahbablık var mı,varsa ne yap,ne et beni tanıştır onunla,yoksa kol yada bacağından biri kırık olarak dönersin İzmite ona göre.

-Merak etme,tanıştırırım,son derece samimiyiz hocayla,satranç,dama oynarız,sohbet ederiz,balığa çıkarız,birlikte kahvaltı yaparız.

 

Arkadaşım da Yaşar Hoca gibi Karadeniz kökenli,zaten samimiyetlerinin bir nedeni de buymuş.Hakikaten o akşam tanıştırdı beni Hocayla,gece geç saatlere kadar sohbet ettik.Ertesi gün balığa çıktık tekneyle.Bir hafta boyunca sürekli beraber olduk yani.Bizim izinler bitti,işbaşı yapacağız tabi,Hoca'nın daha 1 hafta-10 günü varmış,vedalaşıp-ayrıldık.

 

Yaşar Hocayla daha sonra bir-kaç kez telefonla falan görüştük.Merhum bir dönem CHP milletvekilliği yaptı bilindiği gibi.Sonra 2005 senesinde kendi partisini kurdu,HalkınYükselişi Partisi (HYP) adıyla.Bundan 1 yada en çok 2 sene sonraydı yanılmıyorsam..Evdeyim,bizim Marko telefon etti cepten,nerde olduğumu sordu,hemen benim dükkana gel,misafirlerin var dedi.

 

Allah,Allah,kim bu gelenler acaba diye düşünerek vardım Marko'nun oraya.İki erkek birde kadın gelenler.Marko,beni görünce "İşte geldi" dedi.Bakıyorum sıfatlarına,yok,hiç biri aşina değil.Bir yanlışlık olmasın,beni aradığınızdan eminmisiniz diye sordum gayriihtiyari.

-Siz Erdinç Şahin değilmisiniz ?

-Evet o benim işte,peki siz kimsiniz ? kusura bakmayın hiç birinizi tanıyamadım,sanırım daha önce sizinle tanışmadık,öyle değil mi ?

-Doğrudur Erdinç bey,sizinle tanışmıyoruz.Fakat sizi tanıyan biri tarafından gönderildik buraya.

-Öyle mi,kim gönderdi sizi sorabilirmiyim sakıncası yoksa eğer ?.

-Hayır tabiki sakıncası yok,Prof.Yaşar Nuri Öztürk yolladı bizi.Size bir görev vermek istiyor kendisi.

 

Kendilerini tanıtıyorlar,biri HYP İzmir İl Başkanı,kadın il başkan yardımcısı diğer erkek ise HYP MKYK üyesi emekli albay Nusret Seven.

 

Hoca'nın parti kurduğunu biliyorum,fakat o zamanlar memleketin her yerinde Tayyip Erdoğan fırtınası esiyor,kurulan yada kurulacak bütün siyasi oluşumlar onun gölgesinde kalacak,bu çok açık,zaten HYP'ye de aynen öyle oluyor,yani bir heyecan yaratmıyor kuruluşu ve faaliyete geçişiyle.

 

-Hayırdır,nedir bana vermek istediğiniz görev ?.

Ben bunu sorarken kendisi cep telefonundan birini arıyor,numara düşüyor şunu söylüyor karşı tarafa ;

 

-Sayın Hocam,Aliağa'dayız,Erdinç beyi bulduk,şu an bizimle birlikte,çay içiyoruz.Tamam hocam,rica ederim,hay-hay hemen veriyorum.

 

Telefonu bana uzatıyor,konuya hafif Fransız kaldığım için boş-boş bakıyorum Nusret beye.,uzanıp alıyorum telefonu.

-Alo,buyrun !

-Erdinç,sevgili kardeşim nasılsın ?

Sesi tanımam 1 saniye sürmüyor ,

-Teşekkür ederim Hocam,iyiyim,sen nasılsın ?

-Eksik olma,bizim arkadaşlara seni bulmaları talimatını verdim,çok şükür bulmuşlar.Biliyorsun parti kurdum,seçime girebilmek için örgütlenmek gerekiyor.İzmir'in bazı ilçelerinde teşkilatlar kuruldu,Aliağa ve bazı ilçeler kaldı halihazırda.Seni Aliağa İlçe Başkanlığına atıyorum,Hayırlı-uğurlu olsun,gözlerinden öpüyorum kardeşim.

-Aman Hocam,bir dakika,şöyle söylemeliyim ki,ben eee,Petkim'de çalışıyorum bildiğin gibi.Benim aylık gelirim...Alo,alo,hocam ordamısın ?

 

Hoca çoktan kapatmış telefonu,duyan-eden yok beni.İl başkanı elindeki çantayı elime tutuşturup ;

-Hayırlı olsun başkanım.Çantanın içinde,mazbata,kaşe,mühür,üye kayıt fişleri ve benzeri evraklar var,bize müsade,görüşmek üzere.

 

Markoyla ben giden üçlünün arkasından öyle baka-kalıyoruz.Eve geldim,çantanın içinde bir yığın evrak ıvır-zıvır.Şimdi ilk yapmam gereken merkezi bir yerde bir daire tutmak,dayayıp-döşemek.Bir sekreter ayarlamak,internetiydi,telefonuydu bağlatmak,vs-vs.İyi de bunların hepsi para demek nasıl olacak bu iş.Benim bu masrafı karşılamam mümkün değil o halde yapılacak harcamaları finanse edebilecek birilerini bulup onları yönetime almak gerekiyor.Olmadı ilçe başkanlığını öyle birine bırakıp kendimde yönetimde yer almak.

 

Aldım elime kağıdı-kalemi.Görüşeceğim kişileri alfabetik olarak yazdım.İlk sırada Adnan Saka var.Günlerden Cuma,Yeşiltepe Camisinin arka tarafı ;

-Adnan Abi,merhaba.Nsılsın,iyimisin.Yaşar Nuri Hocayı tanırsın.

-Tanırım,n'olcak ?

-Hemşerindir aynı zamanda,hatta yakın köylün bile sayılabilir değil mi ?

-Oğlum bırak şimdi laga-luga yapmayı da,ne istiyorsun onu söyle.

-Allahın emri,Peygamberin kavli ve de can havliyle sana HYP Aliağa İlçe Başkanlığını teklif ediyorum abi.

-Ne diyorsun oğlum sen,ne HYP'si ?

-Yaşar Hocanın partisi Adnan abi.Kendisi bu görevi bana verdi,ancak ekonomik olarak üstlenebilmem münkün değil.Aklıma sen geldin.Geçmişte siyasi deneyiminde var,yani bu iş için tam da biçilmiş kaftansın,ne dersin ?.

-Oğlum,bu ALOSBİ benim anamı ağlatıyor,bütün zamanımı alıyor,birde particilik nasıl yapayım,boşversene sen.O işler geçti bizden artık.Ha,üç-beş neyse destek olurum,ama bundan fazla bir şey bekleme benden.

 

Sonrasında ismi yıpranmamış,maddi açıdan da bu işi yapabilecek birilerini aradım tastamam 3 ay boyuncaYaklaşık 20 kişiye çantayı uzattım,yaptığım teklifle aynı anda.Hiç kimse kaybedecek ata oynamak istemedi sanırım.Hepsi geri çevirdi teklifimi.Bu arada üye kaydına başlıyayım hiç değilse dedim.20-25 kadar üye yapabildim hepsi bu.Daire kirası,sekreter aylığı,masraflar vs.maaşım yetmiyor hesapladığımda,doktor rapor vermez oğlum dedim sonunda kendi-kendime.

 

Telefon ettim İl başkanına,sizinle görüşmek istediğim hayırlı bir iş var dedim,başka türlü söylesem kesinlikle gelmezler bilmekteyim.İki gün sonra aynı ekip geldi.ADER'e davet ettim,gittik,çay içerken 3 ay süresince ne yaptım yada yapamadıysam hepsini tastamam anlattım.Çantayı uzattım,Özür dilerim dedim.Hoca'ya siz mi söylersiniz yoksa ben mi söyleyeyim diye sordum.Gerek yok,ben söylerim cevabını aldım Nusret beyden.

 

Allah gani-gani rahmet eylesin,Mekanı Cennet-i Ala olsun.Ömrünün 30 yılını bu milleti din yerine safsatalarla kandıran ve uyutanlarla mücadeleyle geçirdi.Uydurulana değil,İndirilene inanın diye ikaz etti sürekli olarak kendi tabiriyle "Allah ile Aldatılan" insanları.Yaşadığı sıkıntılar en sonunda hasta etti,güçsüz düşürdü onu.Ben hakkımı helal ediyorum kendisine,lütfen sizlerde helal edin.Onun gibi gerçek İslam Müceddidleri kolay yetişmiyor bu ülkede netekim...

 Yazarın Tüm Yazıları
BİR NEDİM UYSAL'DA NEDEN ALİAĞA'DA OLMASIN ? 17 Nisan 2019, Çarşamba
KIDEM TAZMİNATINI NASIL BİLİRDİNİZ ? EL CEVAP; İYİ BİLİRDİK.. 12 Nisan 2019, Cuma
DEFALARCA YAZDIK, UYARDIK... NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIK ! 29 Mart 2019, Cuma
PAZAR NEŞESİ (BİRAZDA GÜLELİM...) 24 Şubat 2019, Pazar
KARARLI BİR KİTLENİN ÖNÜNDE HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ ! 10 Şubat 2019, Pazar
ANTALYA'DA HORTUM ÇIKTI, MENEMEN-EMİRALEM'İ NE YIKTI ? 2 Şubat 2019, Cumartesi
ALİAĞA'DA NE KADAR ZEHİRLENİYORUZ, BİLMEK İSTİYORUZ, ÖLÇÜM CİHAZLARIMIZ NEREDE ? 26 Ocak 2019, Cumartesi
SEBZE-MEYVE FİYATLARI CEPLERİ YAKIYOR, EYT'LİLER ANKARA'YA GİDİYOR.. 21 Ocak 2019, Pazartesi
BORÇ 750 MİLYARA DAYANDI. BATTIK-BİTTİK EY MİLLET ! 11 Ocak 2019, Cuma
GREVCİ İZBAN'CILARA VE PATRON KISMISINA AÇIK ÇAĞRI... 29 Aralık 2018, Cumartesi
400 KALEM İÇİNDE, SIFIR ARABA FİYATI DÜŞTÜ, ENFLASYONU DA DÜŞÜRDÜ ! 4 Aralık 2018, Salı
SOCAR "ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ" KURDU, ALİAĞA ÇOK BAHTİYAR OLDU ! 18 Kasım 2018, Pazar
BİNDİK BİR ALAMETE, SON SÜRAT GİDİYORUZ KIYAMETE... 11 Ekim 2018, Perşembe
ŞŞİİİİTTT BERİ BAKIN HELE, BEDAVA YA YAŞIYORUZ BU MEMLEKET TE ! 3 Ekim 2018, Çarşamba
BİRİ ZEHİRLEMİŞ, BİRİ GÖRMEMİŞ, BİRİ DE, BANA NE ULEN DEMİŞ.. 26 Eylül 2018, Çarşamba
SAHİLLERİ KAPLAYAN PETROL, BAKIN AKLIMA NE GETİRDİ ? 31 Ağustos 2018, Cuma
DE HAYDE, ŞU DELİ TRUMP'IN KOCA BURNUNU KIÇINA KAÇIRALIM ! 16 Ağustos 2018, Perşembe
ALİAĞA'YA ZEHİRLENME REKORU KIRDIRDILAR, PSİKOLOJİKTİR DİYE KAFA YAPTILAR ! 19 Temmuz 2018, Perşembe
İŞİ BİLİCEN, İŞE GİTMİCEN ! 17 Temmuz 2018, Salı
"BİR KISIM ALİAĞA'LI ANALAR... SÖZÜM SİZEDİR.." 7 Temmuz 2018, Cumartesi
DİKKAT, AKSA ELEKTRİK ÇARPIYOR ! 6 Mayıs 2018, Pazar
ALİAĞA'DA MNG KARGO REZALETİ ! 12 Nisan 2018, Perşembe
BU ÜLKE ATATÜRKÇÜ-YURTSEVER ASKERİNE OLAN BORCUNU ASLA ÖDEYEMEZ ! 2 Mart 2018, Cuma
AHMET VARDAR'IN ALİAĞA ŞUBESİ OLDUK ANASINI SATAYIM ! 13 Şubat 2018, Salı
ADAL BAŞGAN'IN MÜTHİŞ GENEL KURUL ZAFERİ ! 24 Ocak 2018, Çarşamba
DURMAZ'DAN HODRİ MEYDAN "GELİN KONUŞALIM, SORUNLARI TARTIŞALIM" 11 Ocak 2018, Perşembe
ALİAĞA KAÇINCI ENLEM, KAÇINCI BOYLAMDA EYY VODAFONCULAR ! 27 Aralık 2017, Çarşamba
REİS ADAYLARI KİMLER OLUR DEDİK, ERKEN-ERKEN ÇİZİKTİRDİK ! 16 Aralık 2017, Cumartesi
1 GÜNLÜK CAN DOSTUMU KAYBETTİM, ALLAH RAHMET EYLESİN... 19 Kasım 2017, Pazar
ALİAĞA'LI KRONİK SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ, LAKİN YERİ DOĞRU DEĞİLDİ.. 10 Kasım 2017, Cuma
TÜPRAŞ'TA İPİN UCU NEREYE GİDİYORSA-GİTMELİ, HERKES HESABINI TASTAMAM VERMELİ ! 25 Ekim 2017, Çarşamba
FACİA BAĞIRA-ÇAĞIRA GELDİ, TÜPRAŞ UYUYORDU.... DUYMADI ! 15 Ekim 2017, Pazar
İLAHİ MUHTARIM, PETKİM KİMİNLE GÖRÜŞÜYOR Kİ ? 28 Eylül 2017, Perşembe
YAHU, BİR HAFTACIK ALMASAN ÖLÜRMÜSÜN BE KARDEŞİM ? 8 Eylül 2017, Cuma
600 DÖNÜM ÜZERİNE NELER YAPARSINIZ, NE KADAR KAZANIRSINIZ ? 5 Ağustos 2017, Cumartesi
İŞGALE RAMAK KALA, BU YARATIKLARI ORTALIĞA KİM SALA ? 27 Temmuz 2017, Perşembe
BABAYDI, MÜŞFİK VE ŞEFKATLİYDİ, ÖZELLEŞİNCE YATIRIP-TERS KELEPÇE TAKTIRAN OLDU ! 24 Haziran 2017, Cumartesi
GAYMAKAM BEYLE REİS BEYLERE DEPREM CD'Sİ İZLETTİRDİM ! 15 Haziran 2017, Perşembe
CHP'Lİ İLÇE BAŞKANININ GAZETELERİNDEN BİRİ YAZIYOR ! 10 Haziran 2017, Cumartesi
350-400 MİLYON GAYME KANATLANIP-PIIRRR DİYE UÇUVERDİ ! 27 Mayıs 2017, Cumartesi
ŞİİİİŞŞŞTT, GOÇ HOLDİK, BERİ BAK, NE SÖYLEYECEĞİM ? 5 Mayıs 2017, Cuma
PETROL-İŞ'ÇİLER YAN ÇİZEN GENEL BAŞKANIN KARİZMASINI FENA ÇİZDİ ! 14 Nisan 2017, Cuma
SOCAR STAR'DA DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ YARATMA NİYETİNDE ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
YOLLARI OLMAYAN ŞEHİR ! 12 Mart 2017, Pazar
TESTİ KIRILMADAN YOL GÖSTERELİM, BİR YERDE TARİHE NOT DÜŞELİM ! 7 Mart 2017, Salı
ŞECAAT ARZEDERKEN SİRKATİN SÖYLEMEK... 22 Şubat 2017, Çarşamba
4 DAL FOTOĞRAF YÜKLEYEMEZSİN, IŞIK HIZINDA İNTERNET DERLER GÜLÜP-GEÇERSİN ! 6 Şubat 2017, Pazartesi
NEDEN "HAYIR" DİYORUM NETEKİM ? 25 Ocak 2017, Çarşamba
EN GÜVENLİKSİZ ÜLKELER LİGİNİN BAŞPEHLİVANIYIZ NETEKİM ! 5 Ocak 2017, Perşembe
BİR DRONE HAVALANDIRIP, ALİAĞA'YI KUŞBAKIŞI GÖRÜNTÜLEMEK İSTEDİM BUGÜN ! 28 Kasım 2016, Pazartesi
İZMİR CADDESİNDE SANAL YANGIN SÖNDÜR(E)MEME TATBİKATI ! 21 Kasım 2016, Pazartesi
HİLLARY YENGEM NEDEN ÇUVALLADI ? 12 Kasım 2016, Cumartesi
HABERLER, HABERLER, HABERLER !... 7 Kasım 2016, Pazartesi
GÜL GİBİ EVİNİ YIKIP, DAĞ BAŞINDA KİRAYA ÇIKMAK NASIL Bİ AKILDIR DEDİ VATANDAŞ ! 24 Ekim 2016, Pazartesi
BU KAFAYLA İZMİR'İ SİTTİN SENE KAZANAMAZLAR ! 22 Ekim 2016, Cumartesi
KİMİ KALKIŞMA DİYOR, KİMİ DE KARMAŞA, PEKİ BEN NE DİYORUM ? 5 Ekim 2016, Çarşamba
SAHIBISINI ARAYAN ŞEHER ! 21 Eylül 2016, Çarşamba
MİLYONLARCA ANADOLUM İNSANI NASIL FETÖ'CÜ OLDU ? 7 Eylül 2016, Çarşamba
ALA'NIN GİDİP-SOYLU'NUN GELMESİ NE ANLAMA GELİYOR ? 31 Ağustos 2016, Çarşamba
FETÖ'CÜ VEKİLLERİ ÇİFTE ERKEN SEÇİM TEMİZLEYECEK ! 22 Ağustos 2016, Pazartesi
CEHENNEMİN YERYÜZÜNE İNDİĞİ GECE ! 17 Ağustos 2016, Çarşamba
NEREMLE GÜLSEM BİLEMİYORUM,BEN BU MİLLETİ ÇÖZEMİYORUM ! 8 Ağustos 2016, Pazartesi
DEVLETİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINDA... 29 Temmuz 2016, Cuma
CEMİL CÜMLEYE GEÇMİŞ OLSUN,VATANIM ESENLİKLE DOLSUN ! 16 Temmuz 2016, Cumartesi
SURİYE'LİYE VATANDAŞLIK VERİLMESİN,ŞEHİTLERİN RUHUNA AZAP EDİLMESİN ! 9 Temmuz 2016, Cumartesi
3 AY ARADIM,EMANETİ EHLİNE TESLİM EDEMEDİM ! 25 Haziran 2016, Cumartesi
ÇOK DÜRÜST VE ÇALIŞKAN OLMAK YETMİYOR,HEYECAN DA VERMEK GEREKİYOR ! 14 Haziran 2016, Salı
ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT OLMUYOR,ÜSTÜNE BİRDE EURO 2016 OYNANIYOR ! 12 Haziran 2016, Pazar
HOLOCAUST-HOLOCAUST,EY ALMAN BANA KULAK AS ! 2 Haziran 2016, Perşembe
BU YOL DERHAL ADAM EDİLSİN,BAŞKA METE'LER-KAHRAMAN'LAR ÖLMESİN ! 31 Mayıs 2016, Salı
ÇAKAR-ÇAKMAZ,ÇAKAN ÇAKAL ! 18 Mayıs 2016, Çarşamba
BU,BU,NEDİR BU DİYE SORALIM,CEVAP VERİLİR UMALIM ! 16 Mayıs 2016, Pazartesi
150 BİN KİŞİ TATLISES KONSERİ SEYRETMEYE GELMEDİ ! 10 Mayıs 2016, Salı
BAŞKANLAR LAFLARLA YARIŞTI,SİYASET ÇARŞISI FENA KARIŞTI ! 29 Nisan 2016, Cuma
SENİN YATACAK YERİN VAR MI EY ŞEYTANIN EVLİYASI ! 21 Nisan 2016, Perşembe
ÖRGÜT YOK,LİDER YOK,DELİL YOK...YA NE VAR ? 21 Nisan 2016, Perşembe
FİLLERDEN HARFİYATA KADAR SORUŞTURMA,PAÇALARI FENA TUTUŞTURMA ! 12 Nisan 2016, Salı
MİLLETİN EKİBİ PROJESİNE FULL KONSANTRASYON,FİDAN DİKMEYE,CENAZE'YE SALLAMASYON ! 31 Mart 2016, Perşembe
ARACI GÖRÜNCE BOMBA YÜKLÜ SANDIM,AŞAĞI İNİNCE GERÇEĞİ ANLADIM ! 23 Mart 2016, Çarşamba
İZMİR'DEKİ RESMİ KURUMLAR ALİAĞA'YI KUZEYEGEHABER'DEN TAKİP EDİYOR ! 11 Mart 2016, Cuma
KAPATA-KAPATA BİTİREMEDİN,SEN BU İŞİN SONUNU GETİREMEDİN ! 29 Şubat 2016, Pazartesi
ALİAĞA'NIN CERATTEPE'Sİ BİLİN BAKALIM NERESİ ? 22 Şubat 2016, Pazartesi
KUL HAKKI YİYENLERİN BOĞAZINA DİZİLSİN,YAHU BİRAZCIK TA VİCDANINIZ EZİLSİN ! 14 Şubat 2016, Pazar
İZSU'DAN SONRA İZBAN,GOCA BAŞKAN ALİAĞA'YA DAHA NE ZULÜM YAPSAN ? 8 Şubat 2016, Pazartesi
VEKİLE 10 BİN GAYME,EMEKLİ'YE 5 KURUŞ VERME ! 27 Ocak 2016, Çarşamba
PARTİ'NİN EKİBİ MİLLETİN EKİBİNE BUUZZZ GİBİ SOĞUK BAKIYOR ! 21 Ocak 2016, Perşembe
FAZLA ADALET'TEN GÖZLERİM YAŞARDI,HÖNK-HÖNK AĞLADIM ! 14 Ocak 2016, Perşembe
YANILMIŞSAM ÇIKAR ÖZÜR DİLERİM, PEKİ YA SİZ? 6 Ocak 2016, Çarşamba
YAZMAYAYIM-YAZMAYAYIM DEDİM,YEMİNİMİ YEDİM ! 3 Ocak 2016, Pazar
EFENDİLER, HASTANE'Yİ YAPIN AMA AĞAÇLARA KIYMAYIN ! 28 Aralık 2015, Pazartesi
ÖĞRENCİLER,SİZİN İÇİN ÖNEMLİYSE HAYATINIZ,SİGARAYI DERHAL BIRAKINIZ ! 22 Aralık 2015, Salı
ADI AĞA OLAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSAN 5 VAKİT KAZIKLANMAYA ALIŞACAKSIN !‏ 16 Aralık 2015, Çarşamba
HERİF İSTİHDAM EDECEĞİ AJANIN YAŞINI SANA MI SORACAKTI DÜDÜK MAKARNASI 10 Aralık 2015, Perşembe
PAMUKKALE-YAMUKKALE ? 2 Aralık 2015, Çarşamba
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARIM,HALA ANLAMAYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM !. 24 Kasım 2015, Salı
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRMENİN YARARLARI ! 20 Kasım 2015, Cuma
GÜCÜ-GÜCÜ YETENE,DÜDÜKLEYEN DÜDÜKLEYENE ! 12 Kasım 2015, Perşembe
SOCAR'DA KİM KİMİ NEREYE SOKACAK,KİM DİĞERİNİN BAŞINI YAKACAK ? 6 Kasım 2015, Cuma
SEÇİME SAAT'LER KALA MEMLEKET SATHİ MAİLİ'NDE VAZİYET . 31 Ekim 2015, Cumartesi
BİR ZAMANLAR ANADOLU’NUN DÖRT BİR BUCAĞINDA... 29 Ekim 2015, Perşembe
SANSÜR VE AKREDİTASYON DÖNEMİNİ İDRAK EDİYORUZ 3 Ekim 2015, Cumartesi
SİYASETÇİNİN GÖREVİ İHBAR, İSPİYON YA DA JURNAL DEĞİL, SORUNLARA ÇARE ÜRETMEKTİR! 22 Eylül 2015, Salı
EVERGLADES BATAKLIKLARI ÇOK YAKINDA BU SİNEMADA!.. 15 Eylül 2015, Salı
MEMLEKETTE YEŞİL ALAN VARDI DA BİZ Mİ YEDİK? 31 Ağustos 2015, Pazartesi
PRENSİN ADI MÜSAİD, PRENS HER TÜRDEN İŞE MÜSAİT!.. 13 Ağustos 2015, Perşembe
ÖNDEN YATINI GÖNDERDİ, YATININ ARDINA KELEPİR ARAZİYİ GİZLEDİ!.. 3 Ağustos 2015, Pazartesi
BİR DAHA BAYRAMDA ARABAYLA MEMLEKETE GİTMEK Mi,TÖVBEE!.. 23 Temmuz 2015, Perşembe
ALİAĞA’DA OKUSFORT YOK DA TEMSİLMİSAL BAYBURT’TA VAR MI SAYIN CEO?.. 13 Temmuz 2015, Pazartesi
YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNDÜ; ...BEY CEO BEYİ FENA DÖVDÜ!.. 2 Temmuz 2015, Perşembe
CEO BEY'İN SÖZLERİNE NEREMLE GÜLECEĞİMİ BİLEMEDİM!.. 23 Haziran 2015, Salı