20 Nisan 2019, Cumartesi

SİYASETÇİNİN GÖREVİ İHBAR, İSPİYON YA DA JURNAL DEĞİL, SORUNLARA ÇARE ÜRETMEKTİR!

22 Eylül 2015, Salı

     


Erdinc Sahin

Jurnal nedir? Elcevap “aslı fransızca journal’dir ve gazete anlamındadır.jurnalci kelimesi Osmanlının son dönemlerinde buradan türemiştir, kişiler birbirleri hakkında asıllı veya asılsız karalama haberlerini padişaha ulaştırıp durdukları için, işin içinde bir haber iletme söz konusu olduğundan mütevellit jurnal ve jurnalci dilimize yerleşivermiştir. İspiyon ile eş anlamlı olan bir söz, biriyle ilgili olarak yetkiliye verilen kötüleme, ihbar yazısıdır..
Efenim, demek ki neymiş ihbar, ispiyon etmek demekmiş, kişiler hakkında karalama yapmak ve bunları adli makamlara ulaştırmakmış.
Kaynak, Uludağ sözlük, ekşi sözlük, vs. Şimdi arkadaşlar malum haber nedeniyle fişleme kelimesinden acayip bir şekilde rahatsız olmuşlar ve bir refikimize gidip alelacele”Yahu biz fişleme yapmadık, ihbarda bulunduk” demişler, oradaki arkadaşlar da haber yapmışlar sağolsunlar.Biz fişleme yapmadık, ihbarda bulunduk diyen arkadaşa şunu hatırlatmak isterim, özrü kabahatinden büyük diye bir deyim vardır hani, değerli arkadaşım, bu deyimin tam da hakkını verdin hani.
Unutmadan nereden çıkmış bu deyim, neden sebep söylenmiş arz edeyim yüksek müsaadelerinizle;
İncili Çavuş Osmanlı Sarayı’nda yaşayan ve yaptığı hicivler ve anlattığı fıkralar ile padişahlara moral veren bir kişidir ve bence durumunun kısa tarifi, tam bir saray dalkavuğudur. Bir gün padişah İncili Çavuş’u yanına çağırır ve: “Bak İncili, bana öyle bir şey diyeceksin ki; özrün kabahatinden büyük olmalı.. Yoksa; kellen gider!.”der.
Padişahın bu sözü üzerine İncili Çavuş’u bir gam ve kasavet kaplar. Sıkıntı içerisindedir ve durumuna bir çözüm ararken, aklına şimşek gibi bir fikir gelir bir gün padişah merdivenlerden inerken, sessizce yanına sokularak; sol elinin orta parmağını öne çıkarıp padişahın mabadını dürter!.. Bu duruma çok sinirlenen padişah birdenbire geriye döner ve yanındaki İncili Çavuş’u görünce: hiddetle geriye dönerek, “Bre zındık, sen ne yapıyorsun böyle, utanmaz mısın!?” der.İncili Çavuş: “Affedersiniz padişahım, ben sizi kerimeniz zannettim!!” deyince; küplere binen padişah: “Vurun bu namerdin kellesini buyurur. Bunun üzerine İncili Çavuş: “Padişahım, ben suçsuzum, bunu benden siz istediniz, hatırlıyor musunuz? Bana öyle bir şey söyle ki; özrün kabahatinden büyük olsun!demiştiniz.. İşte ben de bu buyruğunuzu yerine getirdim.. Fark ettiğiniz gibi; benim özürüm, kabahatimden büyük olmuştur...” İncili Çavuş’un bu açıklaması üzerine padişah İncili Çavuş’u affeder ve bağışlar!.Bir kese de altın verir kendisine.
Deyimin tam hakkını verdin arkadaşım derken işte  bunu kastettim, sanırım yeterince açıklayıcı ve aydınlatıcı olmuştur.
Buraya kadar işin bir yönü, diğer tarafına baktığımızda derecesi, mevkisi ve mertebesi ne olursa olsun kendisini siyasetçi olarak gören ve zatına böyle hitap ve muamele edilmesini isteyen kişi haklı ya da haksız, asıllı ya da asılsız milleti ihbar, ispiyon ya da jurnal’lemez, peki ya ne yapar, oturur onun sorunlarına kafa patlatır, milletin derdiyle, tasasıyla üzülür, onları çözmek için kendi çapında çareler arar. Hem sonra suçüstü yakalanınca zeytinyağı gibi üste çıkmak için çabalamaz, kusura bakmayın bir sürçme oldu, insanoğlu beşer’dir hata yapar, biz de biraz sürçtük galiba, affola der nedamet getirir. Ha bunu yapmıyorsa seçime şunun şurasında 40 gün kaldı, jurnal’lediği, ihbar ettiği halk onun faturasını keser buda ona yeter.
Hiç kimse kusura bakmasın, ona-buna şirin görünme gibi bir kaygım yoktur, 7 yıla yakın bir süredir bu işi yapıyorum. Yanlışı yapan babam dahi olsa yakasına yapışır hesabını sorarım. Kimseye torpilim, eyvallahım yoktur, bilen-bilir,bilmeyende öğrenir netekim..


CEO BEY, BURALARI ÖZLEMİŞSİNİZDİR, BİZ DE ÖZLEDİK ZATI ALİNİZİ, E BİTSİN GARİ BU AYRILIK !.
1-1.5 ay kadar önceydi sanırsam haber peşinde koşmaya kısa bir süre ara verip gazeteye uğradığımda daha önce hiç görmediğim birinin bizimkilerle koyu bir muhabbete daldığını gördüm. Ben içeri girince kesim olarak benim gibi large cinsinden olan beyefendi ayağa kalkıp elimi sıkarak “Siz Erdinç Şahin’siniz değil mi diye sordu. Boş böğrüne hiç beklemediği bir anda esaslı bir aparkat almış ağır siklet boksörü gibi irkildim bir an.
-Evet,o dediğiniz kişi benim, hoşgeldiniz, lakin sizin gibi dikkatli biri olmadığım için çıkaramadım sizi af buyurun.
“Siz İstanbul’da bile popüler birisiniz bunu biliyormuydunuz ?.
-Hayır bilmiyorum, zaten bunun için özel bir çabamda yok, burada yuvarlanıp-gidiyoruz Allaha şükür.
“Bakın değerli arkadaşım, geçen gün İstanbul’da iş dünyasının ağırlıkta olduğu bir toplantı yapıldı, öğle vakti yemek arası verildi bu iş için ayarlanmış bir restauranta gidildi. Socar-Petkim’in üst düzey yönetimiyle aynı masaya düşmez miyiz?. Yaptıkları yatırımlardan bahsederken hayli heyecanlanıyorlar. Bu arada biri şöyle dedi, lakin ne yapsak-ne etsek bazılarını hoşnut etmek mümkün olmuyor mesela bir yerel gazeteci var Aliağa’da sürekli bizi eleştirip-durur hiç bir yapılanı görmez adeta. İşte o an senin adın geçti, senmişsin o kronik hoşnutsuz yani. İçlerinden bir sanırım Azeri bir arkadaştı şöyle dedi seni eleştiren kişiye ‘peki bizim hiç mi suçumuz yok, ona geçmişte yapılan haksızlıkları unuttunuz mu, ben unutmadım, bence biraz empati yapmalıyız.’
Adı bende saklı olan arkadaşı Socar Petkimi yeni aldığında tanımıştım.Benden önce 6 kişinin çalıştığı lakin benim burnumu sürtmek için ki bu ifade Hatice Kaygın beyefendiye (!) aittir tek başıma çalıştırıldığım kurum arşivine gelmişti. Onu ve diğer Azeri arkadaşı yanıma getiren arkadaş bana neler yaptıklarını Mossad Ajanlarının bile beş dakikada çözüleceği ne psikolojik işkencelere uğratıldığımı anlatmış onlara, ayrıntıları da ben naklettim. Dikkat ve ilgiyle dinlediler.1 saat sonra giderken durumuma çok üzüldüklerini gerekli yerleri bilgilendirecekleri söylediler, teşekkür ettim gardaşlara.
Hikayemi başkalarına anlatıp-anlatmadıklarını bilmiyorum, o vakit ünvansız düz mühendis olan azeri arkadaş bugün önemli bir yere gelmiş durumda. Ona anlattıklarımı unutmadığını o yemekte beni savunarak göstermiş, teşekkür ediyorum kendisine.
Gelelim CEO Hazretlerine,kendisi hakkında pek çok haber yaptım bundan önce görev yaptığım gazete de dahil olmak üzere köşeme saysız kez misafir ettim kendisini. Muhtemelen bilmediğim bir nedenden dolayı kendisine sık-sık oyun oynayan hafızasının yol açtığı unutkanlıklar neticesinde yaptığı bazı açıklamaların yanlış olduğunu ortaya koydum, bunu tüm okurlarım bilir. En son 15 bin lira maaşı bırakıp 2.412 lira aylıkla Petkim’e geldiğini bu sebepten hakkının ödenemeyeceğini söylemişti.
Ne geldiği yerden söylediği gibi 15 milyar(altı sıfır atılmadan önce) ne de Petkim’den genel müdür olarak 2.412 lira almadığını ortaya koydum.Her ne kadar kendisiyle ilgili yazdıklarıma üçüncü şahıslar nazarında tepki vermese de beni çok yakından takip ettiğini adım gibi biliyorum.
Röportaj yapmak için randevu isteyip duruyorum epey süredir zat-ı allerinden. Talebim kendisine iletiliyor, olur ya da olmaz şeklinde bir yanıt vermedi henüz. En son sosyal medyada açtığı sayfaya açıkça bu talebimi içeren bir yorum yaptım yine tık yok. Sonsuza kadar bekleyecek değilim. O randevuyu verir yada vermez keyfiyeti bilir. Ona soracaklarım son derece önemli şeylerdir ve o sorular Aliağa’nın ve Aliağa halkının geleceğiyle ilgilidir ağırlıklı olarak. Kaçarak yada kaçınarak nereye varır bunu bilemem. Aha da buradan son bir kez çağrıda bulunuyorum. CEO bey, bir çok yatırımınızın devam etmekte olduğu şu sırada cevabını yanlızca sizin bildiğiniz sorularım var size yöneltmek istediğim. Yerel basını yok sayarak fazla uzağa gidemezsiniz geçmişte şirketinizin bir mutlu gününde nasıl tatsız bir sürprizle karşılaşıp apar-topar bulunduğunuz mekanı terkettiğinizi siz unuttuysanız bile en azından bir çok muhtar ve tabi ki bendeniz unutmadım.
Beyefendi bulunduğunuz makam kapris yada naz makamı değildir, fazla naz aşık usandırır,bunu unutmayınız.Kestane kebap-acele cevap...Yazarın Tüm Yazıları
BİR NEDİM UYSAL'DA NEDEN ALİAĞA'DA OLMASIN ? 17 Nisan 2019, Çarşamba
KIDEM TAZMİNATINI NASIL BİLİRDİNİZ ? EL CEVAP; İYİ BİLİRDİK.. 12 Nisan 2019, Cuma
DEFALARCA YAZDIK, UYARDIK... NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIK ! 29 Mart 2019, Cuma
PAZAR NEŞESİ (BİRAZDA GÜLELİM...) 24 Şubat 2019, Pazar
KARARLI BİR KİTLENİN ÖNÜNDE HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ ! 10 Şubat 2019, Pazar
ANTALYA'DA HORTUM ÇIKTI, MENEMEN-EMİRALEM'İ NE YIKTI ? 2 Şubat 2019, Cumartesi
ALİAĞA'DA NE KADAR ZEHİRLENİYORUZ, BİLMEK İSTİYORUZ, ÖLÇÜM CİHAZLARIMIZ NEREDE ? 26 Ocak 2019, Cumartesi
SEBZE-MEYVE FİYATLARI CEPLERİ YAKIYOR, EYT'LİLER ANKARA'YA GİDİYOR.. 21 Ocak 2019, Pazartesi
BORÇ 750 MİLYARA DAYANDI. BATTIK-BİTTİK EY MİLLET ! 11 Ocak 2019, Cuma
GREVCİ İZBAN'CILARA VE PATRON KISMISINA AÇIK ÇAĞRI... 29 Aralık 2018, Cumartesi
400 KALEM İÇİNDE, SIFIR ARABA FİYATI DÜŞTÜ, ENFLASYONU DA DÜŞÜRDÜ ! 4 Aralık 2018, Salı
SOCAR "ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ" KURDU, ALİAĞA ÇOK BAHTİYAR OLDU ! 18 Kasım 2018, Pazar
BİNDİK BİR ALAMETE, SON SÜRAT GİDİYORUZ KIYAMETE... 11 Ekim 2018, Perşembe
ŞŞİİİİTTT BERİ BAKIN HELE, BEDAVA YA YAŞIYORUZ BU MEMLEKET TE ! 3 Ekim 2018, Çarşamba
BİRİ ZEHİRLEMİŞ, BİRİ GÖRMEMİŞ, BİRİ DE, BANA NE ULEN DEMİŞ.. 26 Eylül 2018, Çarşamba
SAHİLLERİ KAPLAYAN PETROL, BAKIN AKLIMA NE GETİRDİ ? 31 Ağustos 2018, Cuma
DE HAYDE, ŞU DELİ TRUMP'IN KOCA BURNUNU KIÇINA KAÇIRALIM ! 16 Ağustos 2018, Perşembe
ALİAĞA'YA ZEHİRLENME REKORU KIRDIRDILAR, PSİKOLOJİKTİR DİYE KAFA YAPTILAR ! 19 Temmuz 2018, Perşembe
İŞİ BİLİCEN, İŞE GİTMİCEN ! 17 Temmuz 2018, Salı
"BİR KISIM ALİAĞA'LI ANALAR... SÖZÜM SİZEDİR.." 7 Temmuz 2018, Cumartesi
DİKKAT, AKSA ELEKTRİK ÇARPIYOR ! 6 Mayıs 2018, Pazar
ALİAĞA'DA MNG KARGO REZALETİ ! 12 Nisan 2018, Perşembe
BU ÜLKE ATATÜRKÇÜ-YURTSEVER ASKERİNE OLAN BORCUNU ASLA ÖDEYEMEZ ! 2 Mart 2018, Cuma
AHMET VARDAR'IN ALİAĞA ŞUBESİ OLDUK ANASINI SATAYIM ! 13 Şubat 2018, Salı
ADAL BAŞGAN'IN MÜTHİŞ GENEL KURUL ZAFERİ ! 24 Ocak 2018, Çarşamba
DURMAZ'DAN HODRİ MEYDAN "GELİN KONUŞALIM, SORUNLARI TARTIŞALIM" 11 Ocak 2018, Perşembe
ALİAĞA KAÇINCI ENLEM, KAÇINCI BOYLAMDA EYY VODAFONCULAR ! 27 Aralık 2017, Çarşamba
REİS ADAYLARI KİMLER OLUR DEDİK, ERKEN-ERKEN ÇİZİKTİRDİK ! 16 Aralık 2017, Cumartesi
1 GÜNLÜK CAN DOSTUMU KAYBETTİM, ALLAH RAHMET EYLESİN... 19 Kasım 2017, Pazar
ALİAĞA'LI KRONİK SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ, LAKİN YERİ DOĞRU DEĞİLDİ.. 10 Kasım 2017, Cuma
TÜPRAŞ'TA İPİN UCU NEREYE GİDİYORSA-GİTMELİ, HERKES HESABINI TASTAMAM VERMELİ ! 25 Ekim 2017, Çarşamba
FACİA BAĞIRA-ÇAĞIRA GELDİ, TÜPRAŞ UYUYORDU.... DUYMADI ! 15 Ekim 2017, Pazar
İLAHİ MUHTARIM, PETKİM KİMİNLE GÖRÜŞÜYOR Kİ ? 28 Eylül 2017, Perşembe
YAHU, BİR HAFTACIK ALMASAN ÖLÜRMÜSÜN BE KARDEŞİM ? 8 Eylül 2017, Cuma
600 DÖNÜM ÜZERİNE NELER YAPARSINIZ, NE KADAR KAZANIRSINIZ ? 5 Ağustos 2017, Cumartesi
İŞGALE RAMAK KALA, BU YARATIKLARI ORTALIĞA KİM SALA ? 27 Temmuz 2017, Perşembe
BABAYDI, MÜŞFİK VE ŞEFKATLİYDİ, ÖZELLEŞİNCE YATIRIP-TERS KELEPÇE TAKTIRAN OLDU ! 24 Haziran 2017, Cumartesi
GAYMAKAM BEYLE REİS BEYLERE DEPREM CD'Sİ İZLETTİRDİM ! 15 Haziran 2017, Perşembe
CHP'Lİ İLÇE BAŞKANININ GAZETELERİNDEN BİRİ YAZIYOR ! 10 Haziran 2017, Cumartesi
350-400 MİLYON GAYME KANATLANIP-PIIRRR DİYE UÇUVERDİ ! 27 Mayıs 2017, Cumartesi
ŞİİİİŞŞŞTT, GOÇ HOLDİK, BERİ BAK, NE SÖYLEYECEĞİM ? 5 Mayıs 2017, Cuma
PETROL-İŞ'ÇİLER YAN ÇİZEN GENEL BAŞKANIN KARİZMASINI FENA ÇİZDİ ! 14 Nisan 2017, Cuma
SOCAR STAR'DA DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ YARATMA NİYETİNDE ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
YOLLARI OLMAYAN ŞEHİR ! 12 Mart 2017, Pazar
TESTİ KIRILMADAN YOL GÖSTERELİM, BİR YERDE TARİHE NOT DÜŞELİM ! 7 Mart 2017, Salı
ŞECAAT ARZEDERKEN SİRKATİN SÖYLEMEK... 22 Şubat 2017, Çarşamba
4 DAL FOTOĞRAF YÜKLEYEMEZSİN, IŞIK HIZINDA İNTERNET DERLER GÜLÜP-GEÇERSİN ! 6 Şubat 2017, Pazartesi
NEDEN "HAYIR" DİYORUM NETEKİM ? 25 Ocak 2017, Çarşamba
EN GÜVENLİKSİZ ÜLKELER LİGİNİN BAŞPEHLİVANIYIZ NETEKİM ! 5 Ocak 2017, Perşembe
BİR DRONE HAVALANDIRIP, ALİAĞA'YI KUŞBAKIŞI GÖRÜNTÜLEMEK İSTEDİM BUGÜN ! 28 Kasım 2016, Pazartesi
İZMİR CADDESİNDE SANAL YANGIN SÖNDÜR(E)MEME TATBİKATI ! 21 Kasım 2016, Pazartesi
HİLLARY YENGEM NEDEN ÇUVALLADI ? 12 Kasım 2016, Cumartesi
HABERLER, HABERLER, HABERLER !... 7 Kasım 2016, Pazartesi
GÜL GİBİ EVİNİ YIKIP, DAĞ BAŞINDA KİRAYA ÇIKMAK NASIL Bİ AKILDIR DEDİ VATANDAŞ ! 24 Ekim 2016, Pazartesi
BU KAFAYLA İZMİR'İ SİTTİN SENE KAZANAMAZLAR ! 22 Ekim 2016, Cumartesi
KİMİ KALKIŞMA DİYOR, KİMİ DE KARMAŞA, PEKİ BEN NE DİYORUM ? 5 Ekim 2016, Çarşamba
SAHIBISINI ARAYAN ŞEHER ! 21 Eylül 2016, Çarşamba
MİLYONLARCA ANADOLUM İNSANI NASIL FETÖ'CÜ OLDU ? 7 Eylül 2016, Çarşamba
ALA'NIN GİDİP-SOYLU'NUN GELMESİ NE ANLAMA GELİYOR ? 31 Ağustos 2016, Çarşamba
FETÖ'CÜ VEKİLLERİ ÇİFTE ERKEN SEÇİM TEMİZLEYECEK ! 22 Ağustos 2016, Pazartesi
CEHENNEMİN YERYÜZÜNE İNDİĞİ GECE ! 17 Ağustos 2016, Çarşamba
NEREMLE GÜLSEM BİLEMİYORUM,BEN BU MİLLETİ ÇÖZEMİYORUM ! 8 Ağustos 2016, Pazartesi
DEVLETİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINDA... 29 Temmuz 2016, Cuma
CEMİL CÜMLEYE GEÇMİŞ OLSUN,VATANIM ESENLİKLE DOLSUN ! 16 Temmuz 2016, Cumartesi
SURİYE'LİYE VATANDAŞLIK VERİLMESİN,ŞEHİTLERİN RUHUNA AZAP EDİLMESİN ! 9 Temmuz 2016, Cumartesi
3 AY ARADIM,EMANETİ EHLİNE TESLİM EDEMEDİM ! 25 Haziran 2016, Cumartesi
ÇOK DÜRÜST VE ÇALIŞKAN OLMAK YETMİYOR,HEYECAN DA VERMEK GEREKİYOR ! 14 Haziran 2016, Salı
ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT OLMUYOR,ÜSTÜNE BİRDE EURO 2016 OYNANIYOR ! 12 Haziran 2016, Pazar
HOLOCAUST-HOLOCAUST,EY ALMAN BANA KULAK AS ! 2 Haziran 2016, Perşembe
BU YOL DERHAL ADAM EDİLSİN,BAŞKA METE'LER-KAHRAMAN'LAR ÖLMESİN ! 31 Mayıs 2016, Salı
ÇAKAR-ÇAKMAZ,ÇAKAN ÇAKAL ! 18 Mayıs 2016, Çarşamba
BU,BU,NEDİR BU DİYE SORALIM,CEVAP VERİLİR UMALIM ! 16 Mayıs 2016, Pazartesi
150 BİN KİŞİ TATLISES KONSERİ SEYRETMEYE GELMEDİ ! 10 Mayıs 2016, Salı
BAŞKANLAR LAFLARLA YARIŞTI,SİYASET ÇARŞISI FENA KARIŞTI ! 29 Nisan 2016, Cuma
SENİN YATACAK YERİN VAR MI EY ŞEYTANIN EVLİYASI ! 21 Nisan 2016, Perşembe
ÖRGÜT YOK,LİDER YOK,DELİL YOK...YA NE VAR ? 21 Nisan 2016, Perşembe
FİLLERDEN HARFİYATA KADAR SORUŞTURMA,PAÇALARI FENA TUTUŞTURMA ! 12 Nisan 2016, Salı
MİLLETİN EKİBİ PROJESİNE FULL KONSANTRASYON,FİDAN DİKMEYE,CENAZE'YE SALLAMASYON ! 31 Mart 2016, Perşembe
ARACI GÖRÜNCE BOMBA YÜKLÜ SANDIM,AŞAĞI İNİNCE GERÇEĞİ ANLADIM ! 23 Mart 2016, Çarşamba
İZMİR'DEKİ RESMİ KURUMLAR ALİAĞA'YI KUZEYEGEHABER'DEN TAKİP EDİYOR ! 11 Mart 2016, Cuma
KAPATA-KAPATA BİTİREMEDİN,SEN BU İŞİN SONUNU GETİREMEDİN ! 29 Şubat 2016, Pazartesi
ALİAĞA'NIN CERATTEPE'Sİ BİLİN BAKALIM NERESİ ? 22 Şubat 2016, Pazartesi
KUL HAKKI YİYENLERİN BOĞAZINA DİZİLSİN,YAHU BİRAZCIK TA VİCDANINIZ EZİLSİN ! 14 Şubat 2016, Pazar
İZSU'DAN SONRA İZBAN,GOCA BAŞKAN ALİAĞA'YA DAHA NE ZULÜM YAPSAN ? 8 Şubat 2016, Pazartesi
VEKİLE 10 BİN GAYME,EMEKLİ'YE 5 KURUŞ VERME ! 27 Ocak 2016, Çarşamba
PARTİ'NİN EKİBİ MİLLETİN EKİBİNE BUUZZZ GİBİ SOĞUK BAKIYOR ! 21 Ocak 2016, Perşembe
FAZLA ADALET'TEN GÖZLERİM YAŞARDI,HÖNK-HÖNK AĞLADIM ! 14 Ocak 2016, Perşembe
YANILMIŞSAM ÇIKAR ÖZÜR DİLERİM, PEKİ YA SİZ? 6 Ocak 2016, Çarşamba
YAZMAYAYIM-YAZMAYAYIM DEDİM,YEMİNİMİ YEDİM ! 3 Ocak 2016, Pazar
EFENDİLER, HASTANE'Yİ YAPIN AMA AĞAÇLARA KIYMAYIN ! 28 Aralık 2015, Pazartesi
ÖĞRENCİLER,SİZİN İÇİN ÖNEMLİYSE HAYATINIZ,SİGARAYI DERHAL BIRAKINIZ ! 22 Aralık 2015, Salı
ADI AĞA OLAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSAN 5 VAKİT KAZIKLANMAYA ALIŞACAKSIN !‏ 16 Aralık 2015, Çarşamba
HERİF İSTİHDAM EDECEĞİ AJANIN YAŞINI SANA MI SORACAKTI DÜDÜK MAKARNASI 10 Aralık 2015, Perşembe
PAMUKKALE-YAMUKKALE ? 2 Aralık 2015, Çarşamba
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARIM,HALA ANLAMAYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM !. 24 Kasım 2015, Salı
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRMENİN YARARLARI ! 20 Kasım 2015, Cuma
GÜCÜ-GÜCÜ YETENE,DÜDÜKLEYEN DÜDÜKLEYENE ! 12 Kasım 2015, Perşembe
SOCAR'DA KİM KİMİ NEREYE SOKACAK,KİM DİĞERİNİN BAŞINI YAKACAK ? 6 Kasım 2015, Cuma
SEÇİME SAAT'LER KALA MEMLEKET SATHİ MAİLİ'NDE VAZİYET . 31 Ekim 2015, Cumartesi
BİR ZAMANLAR ANADOLU’NUN DÖRT BİR BUCAĞINDA... 29 Ekim 2015, Perşembe
SANSÜR VE AKREDİTASYON DÖNEMİNİ İDRAK EDİYORUZ 3 Ekim 2015, Cumartesi
SİYASETÇİNİN GÖREVİ İHBAR, İSPİYON YA DA JURNAL DEĞİL, SORUNLARA ÇARE ÜRETMEKTİR! 22 Eylül 2015, Salı
EVERGLADES BATAKLIKLARI ÇOK YAKINDA BU SİNEMADA!.. 15 Eylül 2015, Salı
MEMLEKETTE YEŞİL ALAN VARDI DA BİZ Mİ YEDİK? 31 Ağustos 2015, Pazartesi
PRENSİN ADI MÜSAİD, PRENS HER TÜRDEN İŞE MÜSAİT!.. 13 Ağustos 2015, Perşembe
ÖNDEN YATINI GÖNDERDİ, YATININ ARDINA KELEPİR ARAZİYİ GİZLEDİ!.. 3 Ağustos 2015, Pazartesi
BİR DAHA BAYRAMDA ARABAYLA MEMLEKETE GİTMEK Mi,TÖVBEE!.. 23 Temmuz 2015, Perşembe
ALİAĞA’DA OKUSFORT YOK DA TEMSİLMİSAL BAYBURT’TA VAR MI SAYIN CEO?.. 13 Temmuz 2015, Pazartesi
YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNDÜ; ...BEY CEO BEYİ FENA DÖVDÜ!.. 2 Temmuz 2015, Perşembe
CEO BEY'İN SÖZLERİNE NEREMLE GÜLECEĞİMİ BİLEMEDİM!.. 23 Haziran 2015, Salı