19 Nisan 2019, Cuma

SAHIBISINI ARAYAN ŞEHER !

21 Eylül 2016, Çarşamba

     


Erdinc Sahin

90 bine merdiven dayayan nüfüsuyla vilayet sıfatı taşıyan Bayburt ve Tunceli'den büyük 100 binlik Ardahan'dan ise sadece bi cırtım ufak bir ilçe Aliağa. Nüfus artış hızı böyle giderse sadece 15 yıl sonra en az 10 vilayeti daha altına alacak kelle sayısı bakımından.

 

Geçen yıl 78 milyon nüfus olarak yaptığımız toplam üretim yada iktisat jargonuyla gayrısafi yurtiçi hasıla yaklaşık 2 tirilyon lira, eski para üzerinden 2 katrilyon yani. Aliağa ilçe olduğuna bakmadan bu rakamın yüzde 5'inden fazlasını gerçekleştirmiş tek tabanca. Rakam vermek gerekirse 100 milyarın üzerinde. Pek çok vilayet bu rakamı hayalinde bile görememiş. Merak eden girer nete 40'dan fazla ilin Aliağa kadar üretim yapamadığını görür.

 

Peki bu paranın ne kadarı yatırım olarak dönmüştür  Aliağa'ya diye sual edecek olursanız halen inşaatları devam eden Star Rafinerisi, Petlim ve Çandarlı Lmanlarını bitmiş kabul etsek dahi 20 milyar lira civarında bir para yapar ki buda %20'sini bile bulmaz Aliağa'nın ülke ekonomisine kazandırdığı katma değerin. Kaldıki bu yatırımların planlanan sürelerinden haylı gecikmeli olarak tamamlanacaklarını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.

 

Star Rafinerisi 2018 yılında üretime geçecekti şirketin yaptığı duyuruya göre oysa en iyimser bir hesapla bile en az 1 yıllık bir gecikme olacağını konu ile ilgisi olan herkes kabul etmeye başladı. Aynı şekilde Petkim Limanınında (Petlim) benzeri bir kaderi paylaşabileceği çok açık bir şekilde görülüyor. Şubat 2013'te Liman operasyonları için sektöründe dünyanın en büyük firması olan Maersk bünyesindeki Apm Terminals ile sözleşme imzalayan SOCAR  Maersk'in dünya genelinde küçülmeye gideceği haberi ile hayli şaşırmışa benziyor. Apm Türkiye Yönetiminin Limanın işletmeye alınmasının neredeyse 1 yıllık bir gecikmeye uğramış olması nedeniyle ciddi bir hayal kırıklığı yaşadığı ekonomi çevrelerince de sıkça dile getiriliyor.

 

Çandarlı Limanını ise anlatmaya gerek bile yok aslında, Bakırçay Havzasında bir liman için en yanlış yeri seçen aklıevvel bürokrat ve teknokratlar nedeniyle hala bitmeyen bitmesi de mümkün görünmeyen liman için ölü doğdu benzetmesini yapmak sanırım en doğru tanımlama olacak. Liman Alüvyon tabir edilen bir çökelti zemine inşaa edilmeye çalışıldığı için çakılan kazıklar neredeyse Litosferi delip Magma tabakasına ulaşmak üzere. Projenin fiziki gerçekleşme oranı %30'u dahi bulmuş değil henüz.

 

Şimdi gelelim Aliağa için neden sahipsiz şehir benzetmesi yaptığıma. 30 Mart 2014 seçimlerinde Aliağa halkı ilk kez MHP'li bir belediye başkanına "Gel de bizi yönet" diyerek yetki verdi. 16 bin oy daha önce en fazla 5-6 bin civarında oy alabilmiş bir parti için müthiş bir başarı olarak gösterildi, bence de Serkan Acar'ın aldığı 16 bin oy büyük bir başarıydı. Fantastik projeleri vardı iyi eğitim almış, güler yüzlü bu genç adamın. O projelerin bir kısmını taahhüt ettiği tarihler arasında hizmete soktu. Avcı Ramadan'la bir mezbeleliği ortadan kaldırdı, Ağapark'la ise kentin sahil şeridinin bir bölümünde rekreasyon alanı uygulaması yaptı, yapılan dolgunun doğal yapıyı bozduğu ve imar yetki devri anlaşması yapılmadığı şeklindeki eleştirilere hiç bir şekilde kulak asmadan.

 

Acar şeffaf belediyecilik sözü vermişti, belediye binasındaki iç kapıları kaldıracaktı ,lakin var olan kapılara penceresiz yenilerini ekledi. Resmi törenlerin büyük bir bölümüne katılmadı, bu konuda kendisine yönelik yapılan eleşetirilere hiç cevap vermedi. Randevu sistemini uygulamaya koydu, temsilmisal kendisinden mahallesinin sorunlarına ilişkin görüşme talep eden muhtarlara 2 ay sonrasına gün verdiği söylendi. Eleştiriler ayyuka çıkınca "Muhtarlar Masası" kurup başına bir yetkili getirdi. Lakin masa yetkilisi birer kez tüm muhtarlara gidip kendisini tanıttıktan sonra bir daha kendisini gören-eden olmadı.

 

Genç belediye başkanı bazı kesimlere göre yaptığı icraatlar açısından son derece başarılı bulunurken bir kısım Aliağa'lı ise kendisini Sırçasaray'lara kapattığı, halkın çok büyük bir bölümünden kopuk olduğu ve etrafında bir gizem bulutu oluşturduğu şeklinde eleştirilerde bulundular hakkında. Sonra danışmanlarıyla ilgili bazı iddialar gündeme getirildi. Palmiye familyasından ağaçlara karşı büyük tutkusu olan danışmanların Aliağa halkının yapı-imar işleriyle iştigal eden taifesine bu tutkuyu aşılama çabaları beraberinde istemeden yanlış anlaşılmaları getirdi (!).

 

Başkan ve ekibi önce bölgedeki sanayi kuruluşlarıyla hemen sonrasında kentin atanmış bürokratlarıyla yönetim tarzına ilşikin gerilimler yaşamaya başladı. Sosyal medya ve basın üzerinden yaşanan bu tartışmalar halkı da içine alacak şekilde genişledi. Resmi törenlerde göz teması kurmaktan dahi kaçınılması yaşanan gerilimin hangi boyutlara ulaştığını baktığında görebilen gözlerin önüne çok açık ve net bir şekilde sermeye başlamıştı.

 

İktidar Partisinin ilçe başkanı yaptığı konuşmalarda bir düzine kadar okul, yol, liman yolu, metro geçişi gibi konularda müjdeler vermişti, hatırlanacağı gibi. Şimdiye kadar o müjdelerden bir teki bile somut bir olgu olarak ortaya konulmadı, hayata geçirilemedi, yani tabiri caizse hepsi havada kaldı. Aliağa ağaç varlığı bakımından sefilleri oynuyor, öyle ki yeşil olmadığı için İzmir'i sular-seller götürürken Aliağa'ya tek bir damla bile düşmüyor. Acilen dikim alanları belirlenip ağaç dikim şenlikleri, kampanyaları düzenlenmeli. Bunun içinde kent yöneticileri bir araya gelip Orman Bölge Müdürlüğüyle acilen bu tespitlere ait görüşmeler yapmalı.

 

Aliağa seçilmiş ve atanmış yöneticileriyle,sivil toplum kuruluşlarıyla, odaları ve dernekleriyle bir araya gelip bir güç ve sinerji oluşturarak merkezi yönetimden hak ettiği ilgi ve desteği almayı ne yazık ki bu flu tablo nedeniyle başaramadı, dahası aslında bütün bu nedenlerden dolayı asla böyle bir talepte de bulunul(a)madı. Şimdi ise hesaplar artık erkene alınacağı kesinleşen ancak tarihi henüz belli olmayan yerel seçimler dikkate alınarak yapılmaya başlandı.

 

 

 

Halen devam eden FETÖ soruşturması ve bu soruşturmanın belediye'yede uzanıp-uzanmayacağı endişesi, yaşanan nakit sıkıntısı, müteahhit alacakları, bir çok kişiye iş sözü verilip te henüz bu sözlerin büyük bir bölümünün tutulamamış olması, Aliağa Belediyesi ekseninde yaşanan ve yakın bir gelecekte te yaşanması kaçınılmaz problemler sıfatıyla herkesin kabul ettiği gerçekler olarak temayüz etmekte.

 

Daha önce de yazmıştım bir kez daha hatırlatmak ta sakınca yok, ben yerel seçimin iktidar partisi açısından FETÖ Operasyonları nedeniyle hem teknik hemde hukuki olarak mümkün olan en erken tarihte yapılması zorunluluğu olduğuna inanıyorum. Bu tarihin 2017 Ekimi olarak belirlenmesi kuvvetle muhtemeldir. Seçimin normal takviminden 1.5 yıl erkene alınması ihtimali dahi Aliağa'da siyaset çarşısını mikser gibi karıştıracaktır diye düşünmekteyim, hem siyasi partiler hemde adaylar açısından. 1 Ekim'de meclis işbaşı yapacak, ey ahali, baş döndürücü gelişmelere hazır olun der selamlar ederim netekim...Yazarın Tüm Yazıları
BİR NEDİM UYSAL'DA NEDEN ALİAĞA'DA OLMASIN ? 17 Nisan 2019, Çarşamba
KIDEM TAZMİNATINI NASIL BİLİRDİNİZ ? EL CEVAP; İYİ BİLİRDİK.. 12 Nisan 2019, Cuma
DEFALARCA YAZDIK, UYARDIK... NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIK ! 29 Mart 2019, Cuma
PAZAR NEŞESİ (BİRAZDA GÜLELİM...) 24 Şubat 2019, Pazar
KARARLI BİR KİTLENİN ÖNÜNDE HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ ! 10 Şubat 2019, Pazar
ANTALYA'DA HORTUM ÇIKTI, MENEMEN-EMİRALEM'İ NE YIKTI ? 2 Şubat 2019, Cumartesi
ALİAĞA'DA NE KADAR ZEHİRLENİYORUZ, BİLMEK İSTİYORUZ, ÖLÇÜM CİHAZLARIMIZ NEREDE ? 26 Ocak 2019, Cumartesi
SEBZE-MEYVE FİYATLARI CEPLERİ YAKIYOR, EYT'LİLER ANKARA'YA GİDİYOR.. 21 Ocak 2019, Pazartesi
BORÇ 750 MİLYARA DAYANDI. BATTIK-BİTTİK EY MİLLET ! 11 Ocak 2019, Cuma
GREVCİ İZBAN'CILARA VE PATRON KISMISINA AÇIK ÇAĞRI... 29 Aralık 2018, Cumartesi
400 KALEM İÇİNDE, SIFIR ARABA FİYATI DÜŞTÜ, ENFLASYONU DA DÜŞÜRDÜ ! 4 Aralık 2018, Salı
SOCAR "ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ" KURDU, ALİAĞA ÇOK BAHTİYAR OLDU ! 18 Kasım 2018, Pazar
BİNDİK BİR ALAMETE, SON SÜRAT GİDİYORUZ KIYAMETE... 11 Ekim 2018, Perşembe
ŞŞİİİİTTT BERİ BAKIN HELE, BEDAVA YA YAŞIYORUZ BU MEMLEKET TE ! 3 Ekim 2018, Çarşamba
BİRİ ZEHİRLEMİŞ, BİRİ GÖRMEMİŞ, BİRİ DE, BANA NE ULEN DEMİŞ.. 26 Eylül 2018, Çarşamba
SAHİLLERİ KAPLAYAN PETROL, BAKIN AKLIMA NE GETİRDİ ? 31 Ağustos 2018, Cuma
DE HAYDE, ŞU DELİ TRUMP'IN KOCA BURNUNU KIÇINA KAÇIRALIM ! 16 Ağustos 2018, Perşembe
ALİAĞA'YA ZEHİRLENME REKORU KIRDIRDILAR, PSİKOLOJİKTİR DİYE KAFA YAPTILAR ! 19 Temmuz 2018, Perşembe
İŞİ BİLİCEN, İŞE GİTMİCEN ! 17 Temmuz 2018, Salı
"BİR KISIM ALİAĞA'LI ANALAR... SÖZÜM SİZEDİR.." 7 Temmuz 2018, Cumartesi
DİKKAT, AKSA ELEKTRİK ÇARPIYOR ! 6 Mayıs 2018, Pazar
ALİAĞA'DA MNG KARGO REZALETİ ! 12 Nisan 2018, Perşembe
BU ÜLKE ATATÜRKÇÜ-YURTSEVER ASKERİNE OLAN BORCUNU ASLA ÖDEYEMEZ ! 2 Mart 2018, Cuma
AHMET VARDAR'IN ALİAĞA ŞUBESİ OLDUK ANASINI SATAYIM ! 13 Şubat 2018, Salı
ADAL BAŞGAN'IN MÜTHİŞ GENEL KURUL ZAFERİ ! 24 Ocak 2018, Çarşamba
DURMAZ'DAN HODRİ MEYDAN "GELİN KONUŞALIM, SORUNLARI TARTIŞALIM" 11 Ocak 2018, Perşembe
ALİAĞA KAÇINCI ENLEM, KAÇINCI BOYLAMDA EYY VODAFONCULAR ! 27 Aralık 2017, Çarşamba
REİS ADAYLARI KİMLER OLUR DEDİK, ERKEN-ERKEN ÇİZİKTİRDİK ! 16 Aralık 2017, Cumartesi
1 GÜNLÜK CAN DOSTUMU KAYBETTİM, ALLAH RAHMET EYLESİN... 19 Kasım 2017, Pazar
ALİAĞA'LI KRONİK SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ, LAKİN YERİ DOĞRU DEĞİLDİ.. 10 Kasım 2017, Cuma
TÜPRAŞ'TA İPİN UCU NEREYE GİDİYORSA-GİTMELİ, HERKES HESABINI TASTAMAM VERMELİ ! 25 Ekim 2017, Çarşamba
FACİA BAĞIRA-ÇAĞIRA GELDİ, TÜPRAŞ UYUYORDU.... DUYMADI ! 15 Ekim 2017, Pazar
İLAHİ MUHTARIM, PETKİM KİMİNLE GÖRÜŞÜYOR Kİ ? 28 Eylül 2017, Perşembe
YAHU, BİR HAFTACIK ALMASAN ÖLÜRMÜSÜN BE KARDEŞİM ? 8 Eylül 2017, Cuma
600 DÖNÜM ÜZERİNE NELER YAPARSINIZ, NE KADAR KAZANIRSINIZ ? 5 Ağustos 2017, Cumartesi
İŞGALE RAMAK KALA, BU YARATIKLARI ORTALIĞA KİM SALA ? 27 Temmuz 2017, Perşembe
BABAYDI, MÜŞFİK VE ŞEFKATLİYDİ, ÖZELLEŞİNCE YATIRIP-TERS KELEPÇE TAKTIRAN OLDU ! 24 Haziran 2017, Cumartesi
GAYMAKAM BEYLE REİS BEYLERE DEPREM CD'Sİ İZLETTİRDİM ! 15 Haziran 2017, Perşembe
CHP'Lİ İLÇE BAŞKANININ GAZETELERİNDEN BİRİ YAZIYOR ! 10 Haziran 2017, Cumartesi
350-400 MİLYON GAYME KANATLANIP-PIIRRR DİYE UÇUVERDİ ! 27 Mayıs 2017, Cumartesi
ŞİİİİŞŞŞTT, GOÇ HOLDİK, BERİ BAK, NE SÖYLEYECEĞİM ? 5 Mayıs 2017, Cuma
PETROL-İŞ'ÇİLER YAN ÇİZEN GENEL BAŞKANIN KARİZMASINI FENA ÇİZDİ ! 14 Nisan 2017, Cuma
SOCAR STAR'DA DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ YARATMA NİYETİNDE ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
YOLLARI OLMAYAN ŞEHİR ! 12 Mart 2017, Pazar
TESTİ KIRILMADAN YOL GÖSTERELİM, BİR YERDE TARİHE NOT DÜŞELİM ! 7 Mart 2017, Salı
ŞECAAT ARZEDERKEN SİRKATİN SÖYLEMEK... 22 Şubat 2017, Çarşamba
4 DAL FOTOĞRAF YÜKLEYEMEZSİN, IŞIK HIZINDA İNTERNET DERLER GÜLÜP-GEÇERSİN ! 6 Şubat 2017, Pazartesi
NEDEN "HAYIR" DİYORUM NETEKİM ? 25 Ocak 2017, Çarşamba
EN GÜVENLİKSİZ ÜLKELER LİGİNİN BAŞPEHLİVANIYIZ NETEKİM ! 5 Ocak 2017, Perşembe
BİR DRONE HAVALANDIRIP, ALİAĞA'YI KUŞBAKIŞI GÖRÜNTÜLEMEK İSTEDİM BUGÜN ! 28 Kasım 2016, Pazartesi
İZMİR CADDESİNDE SANAL YANGIN SÖNDÜR(E)MEME TATBİKATI ! 21 Kasım 2016, Pazartesi
HİLLARY YENGEM NEDEN ÇUVALLADI ? 12 Kasım 2016, Cumartesi
HABERLER, HABERLER, HABERLER !... 7 Kasım 2016, Pazartesi
GÜL GİBİ EVİNİ YIKIP, DAĞ BAŞINDA KİRAYA ÇIKMAK NASIL Bİ AKILDIR DEDİ VATANDAŞ ! 24 Ekim 2016, Pazartesi
BU KAFAYLA İZMİR'İ SİTTİN SENE KAZANAMAZLAR ! 22 Ekim 2016, Cumartesi
KİMİ KALKIŞMA DİYOR, KİMİ DE KARMAŞA, PEKİ BEN NE DİYORUM ? 5 Ekim 2016, Çarşamba
SAHIBISINI ARAYAN ŞEHER ! 21 Eylül 2016, Çarşamba
MİLYONLARCA ANADOLUM İNSANI NASIL FETÖ'CÜ OLDU ? 7 Eylül 2016, Çarşamba
ALA'NIN GİDİP-SOYLU'NUN GELMESİ NE ANLAMA GELİYOR ? 31 Ağustos 2016, Çarşamba
FETÖ'CÜ VEKİLLERİ ÇİFTE ERKEN SEÇİM TEMİZLEYECEK ! 22 Ağustos 2016, Pazartesi
CEHENNEMİN YERYÜZÜNE İNDİĞİ GECE ! 17 Ağustos 2016, Çarşamba
NEREMLE GÜLSEM BİLEMİYORUM,BEN BU MİLLETİ ÇÖZEMİYORUM ! 8 Ağustos 2016, Pazartesi
DEVLETİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINDA... 29 Temmuz 2016, Cuma
CEMİL CÜMLEYE GEÇMİŞ OLSUN,VATANIM ESENLİKLE DOLSUN ! 16 Temmuz 2016, Cumartesi
SURİYE'LİYE VATANDAŞLIK VERİLMESİN,ŞEHİTLERİN RUHUNA AZAP EDİLMESİN ! 9 Temmuz 2016, Cumartesi
3 AY ARADIM,EMANETİ EHLİNE TESLİM EDEMEDİM ! 25 Haziran 2016, Cumartesi
ÇOK DÜRÜST VE ÇALIŞKAN OLMAK YETMİYOR,HEYECAN DA VERMEK GEREKİYOR ! 14 Haziran 2016, Salı
ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT OLMUYOR,ÜSTÜNE BİRDE EURO 2016 OYNANIYOR ! 12 Haziran 2016, Pazar
HOLOCAUST-HOLOCAUST,EY ALMAN BANA KULAK AS ! 2 Haziran 2016, Perşembe
BU YOL DERHAL ADAM EDİLSİN,BAŞKA METE'LER-KAHRAMAN'LAR ÖLMESİN ! 31 Mayıs 2016, Salı
ÇAKAR-ÇAKMAZ,ÇAKAN ÇAKAL ! 18 Mayıs 2016, Çarşamba
BU,BU,NEDİR BU DİYE SORALIM,CEVAP VERİLİR UMALIM ! 16 Mayıs 2016, Pazartesi
150 BİN KİŞİ TATLISES KONSERİ SEYRETMEYE GELMEDİ ! 10 Mayıs 2016, Salı
BAŞKANLAR LAFLARLA YARIŞTI,SİYASET ÇARŞISI FENA KARIŞTI ! 29 Nisan 2016, Cuma
SENİN YATACAK YERİN VAR MI EY ŞEYTANIN EVLİYASI ! 21 Nisan 2016, Perşembe
ÖRGÜT YOK,LİDER YOK,DELİL YOK...YA NE VAR ? 21 Nisan 2016, Perşembe
FİLLERDEN HARFİYATA KADAR SORUŞTURMA,PAÇALARI FENA TUTUŞTURMA ! 12 Nisan 2016, Salı
MİLLETİN EKİBİ PROJESİNE FULL KONSANTRASYON,FİDAN DİKMEYE,CENAZE'YE SALLAMASYON ! 31 Mart 2016, Perşembe
ARACI GÖRÜNCE BOMBA YÜKLÜ SANDIM,AŞAĞI İNİNCE GERÇEĞİ ANLADIM ! 23 Mart 2016, Çarşamba
İZMİR'DEKİ RESMİ KURUMLAR ALİAĞA'YI KUZEYEGEHABER'DEN TAKİP EDİYOR ! 11 Mart 2016, Cuma
KAPATA-KAPATA BİTİREMEDİN,SEN BU İŞİN SONUNU GETİREMEDİN ! 29 Şubat 2016, Pazartesi
ALİAĞA'NIN CERATTEPE'Sİ BİLİN BAKALIM NERESİ ? 22 Şubat 2016, Pazartesi
KUL HAKKI YİYENLERİN BOĞAZINA DİZİLSİN,YAHU BİRAZCIK TA VİCDANINIZ EZİLSİN ! 14 Şubat 2016, Pazar
İZSU'DAN SONRA İZBAN,GOCA BAŞKAN ALİAĞA'YA DAHA NE ZULÜM YAPSAN ? 8 Şubat 2016, Pazartesi
VEKİLE 10 BİN GAYME,EMEKLİ'YE 5 KURUŞ VERME ! 27 Ocak 2016, Çarşamba
PARTİ'NİN EKİBİ MİLLETİN EKİBİNE BUUZZZ GİBİ SOĞUK BAKIYOR ! 21 Ocak 2016, Perşembe
FAZLA ADALET'TEN GÖZLERİM YAŞARDI,HÖNK-HÖNK AĞLADIM ! 14 Ocak 2016, Perşembe
YANILMIŞSAM ÇIKAR ÖZÜR DİLERİM, PEKİ YA SİZ? 6 Ocak 2016, Çarşamba
YAZMAYAYIM-YAZMAYAYIM DEDİM,YEMİNİMİ YEDİM ! 3 Ocak 2016, Pazar
EFENDİLER, HASTANE'Yİ YAPIN AMA AĞAÇLARA KIYMAYIN ! 28 Aralık 2015, Pazartesi
ÖĞRENCİLER,SİZİN İÇİN ÖNEMLİYSE HAYATINIZ,SİGARAYI DERHAL BIRAKINIZ ! 22 Aralık 2015, Salı
ADI AĞA OLAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSAN 5 VAKİT KAZIKLANMAYA ALIŞACAKSIN !‏ 16 Aralık 2015, Çarşamba
HERİF İSTİHDAM EDECEĞİ AJANIN YAŞINI SANA MI SORACAKTI DÜDÜK MAKARNASI 10 Aralık 2015, Perşembe
PAMUKKALE-YAMUKKALE ? 2 Aralık 2015, Çarşamba
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARIM,HALA ANLAMAYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM !. 24 Kasım 2015, Salı
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRMENİN YARARLARI ! 20 Kasım 2015, Cuma
GÜCÜ-GÜCÜ YETENE,DÜDÜKLEYEN DÜDÜKLEYENE ! 12 Kasım 2015, Perşembe
SOCAR'DA KİM KİMİ NEREYE SOKACAK,KİM DİĞERİNİN BAŞINI YAKACAK ? 6 Kasım 2015, Cuma
SEÇİME SAAT'LER KALA MEMLEKET SATHİ MAİLİ'NDE VAZİYET . 31 Ekim 2015, Cumartesi
BİR ZAMANLAR ANADOLU’NUN DÖRT BİR BUCAĞINDA... 29 Ekim 2015, Perşembe
SANSÜR VE AKREDİTASYON DÖNEMİNİ İDRAK EDİYORUZ 3 Ekim 2015, Cumartesi
SİYASETÇİNİN GÖREVİ İHBAR, İSPİYON YA DA JURNAL DEĞİL, SORUNLARA ÇARE ÜRETMEKTİR! 22 Eylül 2015, Salı
EVERGLADES BATAKLIKLARI ÇOK YAKINDA BU SİNEMADA!.. 15 Eylül 2015, Salı
MEMLEKETTE YEŞİL ALAN VARDI DA BİZ Mİ YEDİK? 31 Ağustos 2015, Pazartesi
PRENSİN ADI MÜSAİD, PRENS HER TÜRDEN İŞE MÜSAİT!.. 13 Ağustos 2015, Perşembe
ÖNDEN YATINI GÖNDERDİ, YATININ ARDINA KELEPİR ARAZİYİ GİZLEDİ!.. 3 Ağustos 2015, Pazartesi
BİR DAHA BAYRAMDA ARABAYLA MEMLEKETE GİTMEK Mi,TÖVBEE!.. 23 Temmuz 2015, Perşembe
ALİAĞA’DA OKUSFORT YOK DA TEMSİLMİSAL BAYBURT’TA VAR MI SAYIN CEO?.. 13 Temmuz 2015, Pazartesi
YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNDÜ; ...BEY CEO BEYİ FENA DÖVDÜ!.. 2 Temmuz 2015, Perşembe
CEO BEY'İN SÖZLERİNE NEREMLE GÜLECEĞİMİ BİLEMEDİM!.. 23 Haziran 2015, Salı