20 Nisan 2019, Cumartesi

1 GÜNLÜK CAN DOSTUMU KAYBETTİM, ALLAH RAHMET EYLESİN...

19 Kasım 2017, Pazar

     


Erdinc Sahin

Yanlış hatırlamıyorsam, 1987 senesiydi. Gebze-Diliskelesi'ndeki Lever-İş'te (Omo Fabrikası) çalışıyorum. Kadrolu,neyim değil, sözleşmeli statüde. İşveren seni çağırır "hemşerim, ahanda iş bu, sürede bu kadar. Buna mukabil alacağın miktarda şu kadar gayme der, işine gelirse basarsın imzayı, başlarsın çalışmaya.

 

Yani henüz taşeron sistemi keşfedilmemiş, bunun yerine geçiçi işçilik denen şey tedavülde. Bizde o fasıldan 250 civarında arkadaşla birlikte 8'er aylık sözleşmelere imza atıp başladık işe. Dağıtımda özüme yemekhane çıktı, askerlikten önce ahçılık yapmışlığımız var ya, ondan sebep. Lakin akit geçici emme, İşveren kadrolu işçisine ne verirse aynısını sanada veriyor, sadece 1 yıl dolmadan çıkış verdiği için tazminat vermiyor. Kimin umurunda, 4 maaş ikramiye, her dini bayramda yarımşar maaş harçlık, kurbanda 20 kilo et parası, ürettiği bütün ürünlerden her sene bir yıl yetecek kadar beleşten vermece. 

 

Ramazanda oruç mu tuttun, yemek bedelinin en az iki katı değerinde gıda malzemesi, hepsi çuval-çuval. Araban yoksa servisle posta-posta eve götürmek 1 ayı buluyor, Şirketin Türkiye'deki bütün fabrikalarında gıda malzemesi olarak ürettiği ne varsa, Allahına kadar veriyor. Margarin, Ayçiçek yağı salça, bakliyat, kuru gıda malzemesi, konserve, bisküvi, yani şu ümükten aşağı ne iniyorsa bitamam hepsi.

 

Fabrikaya işimi yapan asker arkadaşım Birol, onun İzmit-Derince'de nalbur dükkanı sahibi arkadaşı Ziya ve bendeniz "Ulen dünyaya 10 sefer mi geleceğiz, hep iş,hep iş, nereye kadar, gidip birazda yaşayalım anasını satayım diyerekten 5 gün izin-istirahatı harmanlayıp vurduk kendimizi Ziya'nın emektar kamyonetiyle yollara, hedefimiz Erdek. Çadır kurup 4-5 gün kalmak, yeyip-içip çimmek, birazda gezmek niyetindeyiz.

 

Heyecan-sevinç, 250 kilometrenin üzerinde yol ne vakit bitti, yenimlen anlayamadık. Erdek iskelesine duhul olduğumuzda gördüğümüz manzara sunturlu birer sinkaf savurmamıza neden oldu. Bırakın çadır-neyim kurmayı kurulu çadırların arasından seyirtme imkanı dahi yok. Atacağın ilk adımda yüzlerce çadır ipine dolaşmak garanti zira.

 

Ziya'nın anası o çevrelerin kızıymış, "Arkadaşlar- 20-25 kilometre kadar ötede Boğazköy diye bir kasaba, Bayramdere diye de bir köyü var. Plajı-kumu süper. Küçük bir koyun kenarında, tam karşıda Avşa Adası, de hade oraya gidek teklifinde bulundu. Erdek'te yer bulamadık diye tatilden tornistan edecek halimiz yok, "Gidek tabi gardaş deyip düştük yola. Bayramdere hakikatende Ziya'nın anlattığı gibi tastamam, hiç bir eksiği yok, hatta fazlası var.

 

Denize sıfır mesabesinde bir yer belleyip 3 beceriksiz herif 5-6 saat uğraştıktan kelli nihayet kurmayı başardık 5 metrekarelik çadırı. Yol hepimizi kurt gibi acıktırdı tabi, yaktık mangalı et-met yedik bir şeyler. Akşam Bayramdere'de düğün varmış, gelirken Ziya'nın bir tanışına rastlamıştıkta, o davet etmişti. Jandarma Karakolunun hemen karşısında çay bahçesi gibi bir yere kurmuşlar düğünü. Bizim masaya karakol kumandanı uğradı bi ara, yabancı gördü herhal. Biraz yoklama çektikten sonra temiz notu verdiğinden olsa gerek ayrıldı yanımızdan.

 

Galon-galon Avşa Şarabı koydular masalara. Hasırın içinde 3'er buçuk litre her masaya. Genç adamız, yarım saat içinde çerezl katık yaparaktan götürdük birini. Ziya kalktı bir galon daha kaptı bir yerlerden ona başladık ufaktan. Kafayı bulan şöyle kalkıp bir-kaç salındıktan sonra gelip içmeye devam ediyor. Saat 12'ye yaklaşırken hem şaraptan hemde yol yorgunluğundan uyku iyice bastırdı. Ziya bir ara kayboldu geldi yine, hadi gidelim dedi. Elinde yine bir galon Avşa şarabı var hırtın.

 

Bindik arabaya, Allah'tan köylük yer, öyle arkadan polis-molis gelir alkol muayenesi yapar, amman sakata gelmeyelim kabilinden yusuf-yusuf etmeler yok. Çadıra varınca kalan yarım galonuda gömüp kıvrıldık bir köşeye. Sabah ilk ben ayıktım, diğer ikisi lokomotif gibi sesler çıkarmakta halen. Deniz o kadar güzelki, çarşaf gibi kelimesi bile fazla gelir manzarayı anlatmak için.

 

Girdim suya, 50-60 metre kadar açıldıktan sonra sırtüstü yatıp gözlerimi kapattıım, vücüt doymamış yağ yönünden hayli zengin olduğundan yatakta yatıyor gibi rahatım, zaten bu rahatlık yüzünden uykuya dalmışım. Kolumda saat-neyim olmadığından ne kadar süre içim geçmiş bilmiyorum. Kafamı kaldırıp kıyıya baktığımda Transporter model bir aracın plajın kumlarına kadar yanaştığını gördüm. İçinden bir çocuk indi önce, kısa boyuyla. Lakin ne çocuktu ama, şortlu bacaklarından o zamanlar yeni-yeni şöhret merdivenlerini tırmanan Swarzenegger misali kas yığınları fırlamış, vücüdunun üst kısmı benzerı bir kıvamda. Ulan bu ne biçim çocuk, cücemidir-nedir, daha 5-6 yaşında ağırlık basmaya falan başladı sanırsam diye içimden geçirmekteyken arabadan iki kişi daha indi, onu takip ederekten.

 

Durum enteresan, çocuktan fena kıllanmaktayım, dur hele kıyıya çıkamda-yakından bakam şunun sıfatına diye karar verip kulaç atmaya başladım o yöne doğru. Yaklaştıkça çocuk sandığım vatandaşın bir-iki yıl önce Türkiye'ye iltica eden cep herkülü lakaplı Naim Süleymanoğlu olduğunu anladım. Çocuk o zamanlar müthiş şöhret sahibi. Dönemin Başbakanı Özal manevi babası Naim'in. O memlekete madalyalar kazandırdıkça Özal'ın uygulamaya koyduğu ödül yönetmeliği sayesinde binlerce altın, onlarca daire hesabına irat kaydedilmekte.

 

Çıktım kıyıya, sıcakkanlı, sokulgan yapım gereği yanına fayrap edip, hoşgeldin Naim kardeşim dedim. "Ojbulduk" diye cevap verdi. Arkasından gelenlerin biri doktoru diğeri yakın korumasıymış. Koruması olan polis arkadaş beni şöyle bi alıcı gözüyle taradıktan sonra zarar vermeyeceğime kanaat getirmiş olmalı ki, yanımıza pek sokulmadı. Bu kez ben tarayıcılarımı Naim'e çevirmişim, parmakarası terliğinin içindeki ayağında çoraplar var. Her iki çorabınında bilek tarafına bakan kısmında birer paket Marlboro cigarası zulalanmış. Naim cigarayı içmiyor, adeta yiyor. Birini-bitirmeden diğerini yakıyor handiyse.

 

Allah-Allah dedim içimden, adam çok büyük sporcu emme cigara tiryakisi de aynı zamanda demek ki. Naim ve diğer iki adam sabahın erken saatinden ötürü etrafta fazla insan olmadığından, benide muhtemelen oranın familyasından sandıklarından olsa gerek, "Naim bey tekne ile dolaşmak istiyor biraz, var mı tanıdığın, yardım edebilirmisin diye sordu doktoru. Ayıp olmasın diye "Valla ben buranın yabancısıyım diyemedim, yaşta genç tabi, yardımseverlik, centilmenlik hissiyatları birbirini eziyor içimden çıkmak için adeta. 

 

Bir dakika abi dedim doktora. O esnada kıyıya doğru yaklaşmakta olan büyükçe bir balıkçı teknesi var. Hızlıca seyirttim o tarafa doğru, kah yüzerek, kah yürüyerekten. Vardığımda teknenin yanına, "Abiler merhaba, kıyıda halterci Naim Süleymanoğlu var, burayı gezmeye gelmiş, canı biraz tekneyle dolaşmak istemiş, biraz gezdirseniz olma mı la" diye sordum. Reisleri olanı kıyıya bakıp Naimi görünce, "Gelsin hele, gezdiririm tabi ne demek" dedi. Bu kez diğer tarafa doğru yönelip, "Naim kardeşim, gelin Reis sizi gezdiricek diye seslendim. Naim ve diğer iki personeli ıvır-zıvır kabilinden malzemeyi arabaya koyup tekneye bindiler, yakın arkadaş taifesinden bende atladım arkalarından. Tornistanla kıyıdan biraz açılıp burnu açığa çevirdi kaptan. Teknede onun dışında 3 kişi daha var. Hemen bir çay demlendi piknik tüpünün üzerinde, Naim bir bardak çay bir dal cigara tarifesini uyguluyor. 

 

Gezi yaklaşık 1.5-2 saat kadar sürdü. Neden Türkiye'ye iltica ettiğini, Bulgaristan'da Türklere ve akrabalarına yapılan baskıları anlattı o arada. Sonra Türkiye'de geçen 1.5-2 yıllık döneminden bahsetti birazda. Kamplar, idmanlar, Muharrem Hocasının hayatındaki yerini, Özal'ın onun için neler yaptığını. O kısacık sürede 20-21 yıllık yaşamını onunla paylaşmış gibi olduk adeta, özellikle de ben tabiki. Bende biraz kendimden bahsettim, o ve diğerleri dinledi. Neyse, gezi sonunda aynı yere yakın bir noktada indirdi reis bizi. Elimize birer torba tazecik balık tutuşturarak. Benimkiler uyanmış, etrafa bakınıp-duruyorlar. Naim ve diğerleriyle birlikte tekneden inince sıfatları eşşekten düşmüş karpuza döndü resmen.

 

Onlara da tanıştırdım yeni arkadaşım Naim'i tabi. Saat öğleye hızla yaklaşmakta. Elimizde 3-4 poşet balıkla onları öyle aç-bilaç yollayacak halimiz yok tabiki. Buyurun birlikte yiyelim dedik, davete memnuniyetle icabet ettiler. Mangalda balıklar pişerken biri gidip ekmek aldı, ben salatayı yaptım. Koca bir galon şarap hazırkıta bekliyor. 6 kişi 7-8 ekmeği gömdük balıkla birlikte. Sonra yine muhabbet faslı başladı. Dikkatimi çeken bir nokta oldu o süre zarfında, doktoru bir-kaç kez ilaç verdi Naim'e, hemen içti onları Cep Herkülü her seferinde. 

 

Akşam üzeri ayaklandı bizim halterci taifesi. Yahu kalın bu gece burada, yarın yolcu ederiz sizi dedik. Olmaz, haftasonu için bir program yapıldı ve ona harfi-harfine uymakla mükellefiz dedi doktor bey. Naim Ankara'da yaşadığını yolum düşerse beni mutlaka beklediğini ısrarla söyledi. Ayıpsın kardeşim, gelmem mi hiç cevabını verdim. Uğurladık onları sonra, sonra bir daha hiç görmedim o küçük dev adamı.

 

Karaciğer naklinden kısa bir süre sonra dün Hak'kın rahmetine kavuştu, bir günlük dostum Naim Süleymanoğlu. Allah gani-gani rahmet eylesin. O bu milleti çok mutlu etti, Allah'ta gittiği yerde onu mutlu etsin, boynunu büktürmesin, zeril-zefil etmesin. Güle-güle dostum, güle-güle sana, güle-güle...Yazarın Tüm Yazıları
BİR NEDİM UYSAL'DA NEDEN ALİAĞA'DA OLMASIN ? 17 Nisan 2019, Çarşamba
KIDEM TAZMİNATINI NASIL BİLİRDİNİZ ? EL CEVAP; İYİ BİLİRDİK.. 12 Nisan 2019, Cuma
DEFALARCA YAZDIK, UYARDIK... NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIK ! 29 Mart 2019, Cuma
PAZAR NEŞESİ (BİRAZDA GÜLELİM...) 24 Şubat 2019, Pazar
KARARLI BİR KİTLENİN ÖNÜNDE HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ ! 10 Şubat 2019, Pazar
ANTALYA'DA HORTUM ÇIKTI, MENEMEN-EMİRALEM'İ NE YIKTI ? 2 Şubat 2019, Cumartesi
ALİAĞA'DA NE KADAR ZEHİRLENİYORUZ, BİLMEK İSTİYORUZ, ÖLÇÜM CİHAZLARIMIZ NEREDE ? 26 Ocak 2019, Cumartesi
SEBZE-MEYVE FİYATLARI CEPLERİ YAKIYOR, EYT'LİLER ANKARA'YA GİDİYOR.. 21 Ocak 2019, Pazartesi
BORÇ 750 MİLYARA DAYANDI. BATTIK-BİTTİK EY MİLLET ! 11 Ocak 2019, Cuma
GREVCİ İZBAN'CILARA VE PATRON KISMISINA AÇIK ÇAĞRI... 29 Aralık 2018, Cumartesi
400 KALEM İÇİNDE, SIFIR ARABA FİYATI DÜŞTÜ, ENFLASYONU DA DÜŞÜRDÜ ! 4 Aralık 2018, Salı
SOCAR "ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ" KURDU, ALİAĞA ÇOK BAHTİYAR OLDU ! 18 Kasım 2018, Pazar
BİNDİK BİR ALAMETE, SON SÜRAT GİDİYORUZ KIYAMETE... 11 Ekim 2018, Perşembe
ŞŞİİİİTTT BERİ BAKIN HELE, BEDAVA YA YAŞIYORUZ BU MEMLEKET TE ! 3 Ekim 2018, Çarşamba
BİRİ ZEHİRLEMİŞ, BİRİ GÖRMEMİŞ, BİRİ DE, BANA NE ULEN DEMİŞ.. 26 Eylül 2018, Çarşamba
SAHİLLERİ KAPLAYAN PETROL, BAKIN AKLIMA NE GETİRDİ ? 31 Ağustos 2018, Cuma
DE HAYDE, ŞU DELİ TRUMP'IN KOCA BURNUNU KIÇINA KAÇIRALIM ! 16 Ağustos 2018, Perşembe
ALİAĞA'YA ZEHİRLENME REKORU KIRDIRDILAR, PSİKOLOJİKTİR DİYE KAFA YAPTILAR ! 19 Temmuz 2018, Perşembe
İŞİ BİLİCEN, İŞE GİTMİCEN ! 17 Temmuz 2018, Salı
"BİR KISIM ALİAĞA'LI ANALAR... SÖZÜM SİZEDİR.." 7 Temmuz 2018, Cumartesi
DİKKAT, AKSA ELEKTRİK ÇARPIYOR ! 6 Mayıs 2018, Pazar
ALİAĞA'DA MNG KARGO REZALETİ ! 12 Nisan 2018, Perşembe
BU ÜLKE ATATÜRKÇÜ-YURTSEVER ASKERİNE OLAN BORCUNU ASLA ÖDEYEMEZ ! 2 Mart 2018, Cuma
AHMET VARDAR'IN ALİAĞA ŞUBESİ OLDUK ANASINI SATAYIM ! 13 Şubat 2018, Salı
ADAL BAŞGAN'IN MÜTHİŞ GENEL KURUL ZAFERİ ! 24 Ocak 2018, Çarşamba
DURMAZ'DAN HODRİ MEYDAN "GELİN KONUŞALIM, SORUNLARI TARTIŞALIM" 11 Ocak 2018, Perşembe
ALİAĞA KAÇINCI ENLEM, KAÇINCI BOYLAMDA EYY VODAFONCULAR ! 27 Aralık 2017, Çarşamba
REİS ADAYLARI KİMLER OLUR DEDİK, ERKEN-ERKEN ÇİZİKTİRDİK ! 16 Aralık 2017, Cumartesi
1 GÜNLÜK CAN DOSTUMU KAYBETTİM, ALLAH RAHMET EYLESİN... 19 Kasım 2017, Pazar
ALİAĞA'LI KRONİK SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ, LAKİN YERİ DOĞRU DEĞİLDİ.. 10 Kasım 2017, Cuma
TÜPRAŞ'TA İPİN UCU NEREYE GİDİYORSA-GİTMELİ, HERKES HESABINI TASTAMAM VERMELİ ! 25 Ekim 2017, Çarşamba
FACİA BAĞIRA-ÇAĞIRA GELDİ, TÜPRAŞ UYUYORDU.... DUYMADI ! 15 Ekim 2017, Pazar
İLAHİ MUHTARIM, PETKİM KİMİNLE GÖRÜŞÜYOR Kİ ? 28 Eylül 2017, Perşembe
YAHU, BİR HAFTACIK ALMASAN ÖLÜRMÜSÜN BE KARDEŞİM ? 8 Eylül 2017, Cuma
600 DÖNÜM ÜZERİNE NELER YAPARSINIZ, NE KADAR KAZANIRSINIZ ? 5 Ağustos 2017, Cumartesi
İŞGALE RAMAK KALA, BU YARATIKLARI ORTALIĞA KİM SALA ? 27 Temmuz 2017, Perşembe
BABAYDI, MÜŞFİK VE ŞEFKATLİYDİ, ÖZELLEŞİNCE YATIRIP-TERS KELEPÇE TAKTIRAN OLDU ! 24 Haziran 2017, Cumartesi
GAYMAKAM BEYLE REİS BEYLERE DEPREM CD'Sİ İZLETTİRDİM ! 15 Haziran 2017, Perşembe
CHP'Lİ İLÇE BAŞKANININ GAZETELERİNDEN BİRİ YAZIYOR ! 10 Haziran 2017, Cumartesi
350-400 MİLYON GAYME KANATLANIP-PIIRRR DİYE UÇUVERDİ ! 27 Mayıs 2017, Cumartesi
ŞİİİİŞŞŞTT, GOÇ HOLDİK, BERİ BAK, NE SÖYLEYECEĞİM ? 5 Mayıs 2017, Cuma
PETROL-İŞ'ÇİLER YAN ÇİZEN GENEL BAŞKANIN KARİZMASINI FENA ÇİZDİ ! 14 Nisan 2017, Cuma
SOCAR STAR'DA DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ YARATMA NİYETİNDE ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
YOLLARI OLMAYAN ŞEHİR ! 12 Mart 2017, Pazar
TESTİ KIRILMADAN YOL GÖSTERELİM, BİR YERDE TARİHE NOT DÜŞELİM ! 7 Mart 2017, Salı
ŞECAAT ARZEDERKEN SİRKATİN SÖYLEMEK... 22 Şubat 2017, Çarşamba
4 DAL FOTOĞRAF YÜKLEYEMEZSİN, IŞIK HIZINDA İNTERNET DERLER GÜLÜP-GEÇERSİN ! 6 Şubat 2017, Pazartesi
NEDEN "HAYIR" DİYORUM NETEKİM ? 25 Ocak 2017, Çarşamba
EN GÜVENLİKSİZ ÜLKELER LİGİNİN BAŞPEHLİVANIYIZ NETEKİM ! 5 Ocak 2017, Perşembe
BİR DRONE HAVALANDIRIP, ALİAĞA'YI KUŞBAKIŞI GÖRÜNTÜLEMEK İSTEDİM BUGÜN ! 28 Kasım 2016, Pazartesi
İZMİR CADDESİNDE SANAL YANGIN SÖNDÜR(E)MEME TATBİKATI ! 21 Kasım 2016, Pazartesi
HİLLARY YENGEM NEDEN ÇUVALLADI ? 12 Kasım 2016, Cumartesi
HABERLER, HABERLER, HABERLER !... 7 Kasım 2016, Pazartesi
GÜL GİBİ EVİNİ YIKIP, DAĞ BAŞINDA KİRAYA ÇIKMAK NASIL Bİ AKILDIR DEDİ VATANDAŞ ! 24 Ekim 2016, Pazartesi
BU KAFAYLA İZMİR'İ SİTTİN SENE KAZANAMAZLAR ! 22 Ekim 2016, Cumartesi
KİMİ KALKIŞMA DİYOR, KİMİ DE KARMAŞA, PEKİ BEN NE DİYORUM ? 5 Ekim 2016, Çarşamba
SAHIBISINI ARAYAN ŞEHER ! 21 Eylül 2016, Çarşamba
MİLYONLARCA ANADOLUM İNSANI NASIL FETÖ'CÜ OLDU ? 7 Eylül 2016, Çarşamba
ALA'NIN GİDİP-SOYLU'NUN GELMESİ NE ANLAMA GELİYOR ? 31 Ağustos 2016, Çarşamba
FETÖ'CÜ VEKİLLERİ ÇİFTE ERKEN SEÇİM TEMİZLEYECEK ! 22 Ağustos 2016, Pazartesi
CEHENNEMİN YERYÜZÜNE İNDİĞİ GECE ! 17 Ağustos 2016, Çarşamba
NEREMLE GÜLSEM BİLEMİYORUM,BEN BU MİLLETİ ÇÖZEMİYORUM ! 8 Ağustos 2016, Pazartesi
DEVLETİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINDA... 29 Temmuz 2016, Cuma
CEMİL CÜMLEYE GEÇMİŞ OLSUN,VATANIM ESENLİKLE DOLSUN ! 16 Temmuz 2016, Cumartesi
SURİYE'LİYE VATANDAŞLIK VERİLMESİN,ŞEHİTLERİN RUHUNA AZAP EDİLMESİN ! 9 Temmuz 2016, Cumartesi
3 AY ARADIM,EMANETİ EHLİNE TESLİM EDEMEDİM ! 25 Haziran 2016, Cumartesi
ÇOK DÜRÜST VE ÇALIŞKAN OLMAK YETMİYOR,HEYECAN DA VERMEK GEREKİYOR ! 14 Haziran 2016, Salı
ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT OLMUYOR,ÜSTÜNE BİRDE EURO 2016 OYNANIYOR ! 12 Haziran 2016, Pazar
HOLOCAUST-HOLOCAUST,EY ALMAN BANA KULAK AS ! 2 Haziran 2016, Perşembe
BU YOL DERHAL ADAM EDİLSİN,BAŞKA METE'LER-KAHRAMAN'LAR ÖLMESİN ! 31 Mayıs 2016, Salı
ÇAKAR-ÇAKMAZ,ÇAKAN ÇAKAL ! 18 Mayıs 2016, Çarşamba
BU,BU,NEDİR BU DİYE SORALIM,CEVAP VERİLİR UMALIM ! 16 Mayıs 2016, Pazartesi
150 BİN KİŞİ TATLISES KONSERİ SEYRETMEYE GELMEDİ ! 10 Mayıs 2016, Salı
BAŞKANLAR LAFLARLA YARIŞTI,SİYASET ÇARŞISI FENA KARIŞTI ! 29 Nisan 2016, Cuma
SENİN YATACAK YERİN VAR MI EY ŞEYTANIN EVLİYASI ! 21 Nisan 2016, Perşembe
ÖRGÜT YOK,LİDER YOK,DELİL YOK...YA NE VAR ? 21 Nisan 2016, Perşembe
FİLLERDEN HARFİYATA KADAR SORUŞTURMA,PAÇALARI FENA TUTUŞTURMA ! 12 Nisan 2016, Salı
MİLLETİN EKİBİ PROJESİNE FULL KONSANTRASYON,FİDAN DİKMEYE,CENAZE'YE SALLAMASYON ! 31 Mart 2016, Perşembe
ARACI GÖRÜNCE BOMBA YÜKLÜ SANDIM,AŞAĞI İNİNCE GERÇEĞİ ANLADIM ! 23 Mart 2016, Çarşamba
İZMİR'DEKİ RESMİ KURUMLAR ALİAĞA'YI KUZEYEGEHABER'DEN TAKİP EDİYOR ! 11 Mart 2016, Cuma
KAPATA-KAPATA BİTİREMEDİN,SEN BU İŞİN SONUNU GETİREMEDİN ! 29 Şubat 2016, Pazartesi
ALİAĞA'NIN CERATTEPE'Sİ BİLİN BAKALIM NERESİ ? 22 Şubat 2016, Pazartesi
KUL HAKKI YİYENLERİN BOĞAZINA DİZİLSİN,YAHU BİRAZCIK TA VİCDANINIZ EZİLSİN ! 14 Şubat 2016, Pazar
İZSU'DAN SONRA İZBAN,GOCA BAŞKAN ALİAĞA'YA DAHA NE ZULÜM YAPSAN ? 8 Şubat 2016, Pazartesi
VEKİLE 10 BİN GAYME,EMEKLİ'YE 5 KURUŞ VERME ! 27 Ocak 2016, Çarşamba
PARTİ'NİN EKİBİ MİLLETİN EKİBİNE BUUZZZ GİBİ SOĞUK BAKIYOR ! 21 Ocak 2016, Perşembe
FAZLA ADALET'TEN GÖZLERİM YAŞARDI,HÖNK-HÖNK AĞLADIM ! 14 Ocak 2016, Perşembe
YANILMIŞSAM ÇIKAR ÖZÜR DİLERİM, PEKİ YA SİZ? 6 Ocak 2016, Çarşamba
YAZMAYAYIM-YAZMAYAYIM DEDİM,YEMİNİMİ YEDİM ! 3 Ocak 2016, Pazar
EFENDİLER, HASTANE'Yİ YAPIN AMA AĞAÇLARA KIYMAYIN ! 28 Aralık 2015, Pazartesi
ÖĞRENCİLER,SİZİN İÇİN ÖNEMLİYSE HAYATINIZ,SİGARAYI DERHAL BIRAKINIZ ! 22 Aralık 2015, Salı
ADI AĞA OLAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSAN 5 VAKİT KAZIKLANMAYA ALIŞACAKSIN !‏ 16 Aralık 2015, Çarşamba
HERİF İSTİHDAM EDECEĞİ AJANIN YAŞINI SANA MI SORACAKTI DÜDÜK MAKARNASI 10 Aralık 2015, Perşembe
PAMUKKALE-YAMUKKALE ? 2 Aralık 2015, Çarşamba
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARIM,HALA ANLAMAYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM !. 24 Kasım 2015, Salı
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRMENİN YARARLARI ! 20 Kasım 2015, Cuma
GÜCÜ-GÜCÜ YETENE,DÜDÜKLEYEN DÜDÜKLEYENE ! 12 Kasım 2015, Perşembe
SOCAR'DA KİM KİMİ NEREYE SOKACAK,KİM DİĞERİNİN BAŞINI YAKACAK ? 6 Kasım 2015, Cuma
SEÇİME SAAT'LER KALA MEMLEKET SATHİ MAİLİ'NDE VAZİYET . 31 Ekim 2015, Cumartesi
BİR ZAMANLAR ANADOLU’NUN DÖRT BİR BUCAĞINDA... 29 Ekim 2015, Perşembe
SANSÜR VE AKREDİTASYON DÖNEMİNİ İDRAK EDİYORUZ 3 Ekim 2015, Cumartesi
SİYASETÇİNİN GÖREVİ İHBAR, İSPİYON YA DA JURNAL DEĞİL, SORUNLARA ÇARE ÜRETMEKTİR! 22 Eylül 2015, Salı
EVERGLADES BATAKLIKLARI ÇOK YAKINDA BU SİNEMADA!.. 15 Eylül 2015, Salı
MEMLEKETTE YEŞİL ALAN VARDI DA BİZ Mİ YEDİK? 31 Ağustos 2015, Pazartesi
PRENSİN ADI MÜSAİD, PRENS HER TÜRDEN İŞE MÜSAİT!.. 13 Ağustos 2015, Perşembe
ÖNDEN YATINI GÖNDERDİ, YATININ ARDINA KELEPİR ARAZİYİ GİZLEDİ!.. 3 Ağustos 2015, Pazartesi
BİR DAHA BAYRAMDA ARABAYLA MEMLEKETE GİTMEK Mi,TÖVBEE!.. 23 Temmuz 2015, Perşembe
ALİAĞA’DA OKUSFORT YOK DA TEMSİLMİSAL BAYBURT’TA VAR MI SAYIN CEO?.. 13 Temmuz 2015, Pazartesi
YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNDÜ; ...BEY CEO BEYİ FENA DÖVDÜ!.. 2 Temmuz 2015, Perşembe
CEO BEY'İN SÖZLERİNE NEREMLE GÜLECEĞİMİ BİLEMEDİM!.. 23 Haziran 2015, Salı