20 Nisan 2019, Cumartesi

EVERGLADES BATAKLIKLARI ÇOK YAKINDA BU SİNEMADA!..

15 Eylül 2015, Salı

     


Erdinc Sahin

Önce konuya fransız olabilme durumundaki arkadaşlar için mecburi bir açıklama yapalım yüksek müsadelerinizle. Efenim Everglades Bataklıkları Kuzey Amerikanya’da tapusu Sam Amca’ya ait topraklarda temayüz etmiş olan Florida Eyaletinin güneyindeki uçsuz-bucaksız sulak-tropik bir alan.Deniz’den yüksekliği 6 metre civarında olup nüfusunu büyük ölçüde flamingolar ve timsahlar oluşturuyor.
Bununla birlikte Kaşıkçı kuşları ve Leylekgiller familyasından Coconidaeler de mevcut mebzul miktarda. Rakunlar, Siyah ayılar, pelikanlar, karabataklar ve örümcek sülalesinin en dehşetengiz ferdleri olan, Karadul, Migal ve Tarantulalar katkı yapmakta nüfüsuna Everglades’in. Söylentiye göre Baltalı İlah Zagor-Tenay ve Meksikalı yerden bitme dostu Çiko Felipe Lopez Cayetano Martinez Wayne de bir zamanlar burada ikamet etmiş sonra Alaska dolaylarında bulunan altının söylentisi onları da fena gıdıkladığından göçü topladıkları gibi terki-diyar etmişler buraları.
Bu minik ayrıntıdan sonra gelelim neyi murad ettiğime. Malumunuz ülkemizin güzide eğitim ve öğretim kuruluşları arasında mutena bir yeri olan Çapa Koleji Aliağa’ya güzel bir yerleşke açtı. Yenimahalle’de bulunan bu yerleşke büyük bir arazi üzerine yerleştirildiğinden sebep eğitimle ilgili ne var ne yok tıkıştırmışlar içeriye. Sonuçta dört başı mamur bir okul çıkmış ortaya. Fena da olmamış tabi. Parası olan evladını buraya yazdırıp daha kaliteli bir eğitim almasını sağlayabilir.
Evet okulu yapmışlar ancak okula ulaşımı sağlayacak yegane şeyi, yani yolu nasıl olsa yapılır diye beklediklerinden yeni döneme 2 haftadan daha kısa bir süre kalmasına rağmen yoldan eser yok, yani kodunsa bul vaziyetleri. 
Çocuklarını okula yazdırmaya gelen velilerin sıfatları gece ayazda kalmış kır bekçisinden farklı değil. Ulan yoksa yanlış bir şey mi yaptık çocuğu buraya vermekle, ya yolu yapmazlarsa diye düşündükleri o kadar belli ki. Okul şehir merkezine hayli uzak, taa Atatürk Mahallesinde Devlet Hastanesi’nin bile bir kaç meridyen uzağında desem abartmış olmam. O toprak yolun ay kraterlerinden farksız yüzeyine vura-vura ilistire dönmüş arabaların alt tarafları, ne takım kalmış ne taklavat. Devrinin en müthiş cinsiyet değiştirme uzmanı olan doktor Mındıkoğlu sağ olsa araba-maraba olduklarına bakmaz hepsini neşterinden geçirirdi bunların kuşkusuz, o derece şakül kayması var yani.
İşin ilginç tarafı başkan Serkan Acar kendi çocuğunu da bu okula kaydettirmiş. Yolun şimdiye kadar yapılmamış olması akla başkanın diğer velilere empati mi yapacağı sorusunu getiriyor. Hani onlar yoldan dolayı neler yaşayacak bizzat test edip onaylayayım diye düşünmüş de olabilir. Böyle yapmışsa acayip saygı duyarım kendisine. Fedakarlık değil de nedir bu, öyle değil mi arkadaşlar. Aliağa’nın balçıklı bir çamuru var, toprak biraz ıslanmaya görsün  topraklıktan çıkıp tutkalvari bir kıvam alır. Düşünsenize bir gece önce yağmur yağmış ya da halen yağıyor öğrenciler okula geliyor.Ayakkabıların altına yapışacak çamurlar biriktirilse Vatikan kadar bir ülkeye sahip olmak hiçten bile değil bir kaç ayda.
Neyse durumu arz etmeye çalıştık dilimiz döndüğünce, gayrı top yetkililerde. Bakalım gol mu yapacaklar yoksa taça mı atacaklar.
ŞAHİN TEPESİNİN TEPESİ KELLEŞTİ, KELLEŞİNCE RANTI BİRİLERİNİN CEBİNE YERLEŞTİ!.
EÜAŞ lojmanlarının bulunduğu arazinin üst tarafındaki makilik orman arazisinde yangın çıktı. Çıkış saati klasik orman yangını saatlerine uymadığı için fena halde kıllandım. Durumu bir kaç kez yazdık, Prens el fışki, el dışki, el müsaid ve ibni el amdan mahrum hazretleri buraya fena halde yeşillenmekte,napak-edek bu herife bedava’dan biraz pahalıya verilmesine engel olalım burayı diye yırtınan namuslu kalmayı başarabilmiş bazı memurlar kafamızın etini yemekte bir süredir. Öyle şeyler anlatıyorlar ki duyup da şaşkına dönmemek dünya insanının harcı değil. Aha şurada 1 ay kaldı zarfların açılmasına. Prense verecekler canım araziyi, o da oteldi avm idi dikecek oralara, verdiğinin en az on katını kazanacak birileri yolunu bulacak biz de ırzına geçilmiş sıpa gibi ortada kalacağız diye hüzünlenir durur bu insanlar.
Elimizden yazmaktan gayrı bir şey gelmez. Çıkıp da elin kodaman arabının suratına bir kaç sümsük ekleştirme imkanımız yok. Bu herifin Mike Tyson kıvamında 7-8 bodyguardı olduğunu duydum. Değil yaradana sığınıp şöyle esaslı bir osmanlı sallamak, yamacına bile sokmazlar adamı yeminlen. Takip etmeye devam ediyoruz bu olayı, çeşitli kanallardan gelen ihbarlar da var.
Kemal Sunal merhumun Salako filminde söylediği gibi ”Aman canım, şunun şurasında 1 Ekime ne kaldı, öyle değil mi?.
İKİ GÜN KAFA DİNLEDİK, KENEF’TEKİ PİSLİĞİ GİDERMEK İÇİN İNİM-İNİM İNLEDİK !.
Aydın-Didim’e yollandık bizim Marko’larla geçen hafta sonu.Akbük denen bir yer. Büyük kısmı Avrupa’nın değişik ülkelerinden emekli olmuş birinci kuşak gurbetçilerin yaptırdığı site tarzı dubleks-tripleks yazlıklardan oluşuyor burası. Jet Fadıl’ın ilk göz ağrısı frenkçe Kapris anlamına gelen Caprice otel de burada. O taraflarda çok daha lüks siteler var. Herifler resmen dağı oymuş içine de yüzbinlerce dolarlık villaları koymuş. Uzaktan bakıldığında villa doğuran koca bir dağ görünümüne sahip resmen.
Hazır gelmişken gidip bir bakak dedik şu Caprice otele, ne var-ne yok görelim istedik. Haremlik-selamlık otel nasıl olur, neye benzer acayip merak etmişimdir şimdiye kadar. Aha da sana o merakını giderecek fırsat deyip geldik otelin önüne benim arabayla. Gençten bir görevli çıkıp buyurun, size nasıl yardımcı olabilirim deyince, Kardeşim gazeteciyim, hazır buralara gelmişken sizin şu oteli görmek istedim, hele bi yol ver de geçek kurban dedim. Arabada benim dışımda Marko, hanımı benim hanım ve evinde kaldığımız Ülker teyze var. Ülker teyzem 20 yıl önce Denizli’de Ziraat Bankası şubesinden emekli olmuş. Hem ibadetini hemde yaşamayı ihmal etmeyen türden bir insan. Sevdim kendisini netekim.
Görevli “Efenim rezervasyonunuz var mı” diye sorunca, hayır sadece bakmak istiyoruz, beğenirsek yaptırırız elbette merak etme cevabını verdim.Muhtemelen aralarında 75 yaşında başı açık bir kadının da bulunduğu potansiyel müşteri profiline pek uygun düşmeyen müşterilerden gelen bu talep alerjik reaksiyona yol açmış olmalı ki, üzgünüm sizi içeri alamam dedigörevli. Bak kardeşim,sizin için fena olmaz bu, binlerce kişinin okuduğu bir gazete de haberiniz çıkacak, bedava reklam daha ne istiyonguz diye üsteleyince, kusura bakmayın böyle bir uygulamamız yok dedi bu kezde.
Ülker teyzem”Oğlum içeride bizim görmemizi istemediğiniz bir ortam mı var yoksa, ondan mı almıyorsunuz bizi diye üsteledi biraz da su kaynatarak. Hayır efendim sadece çalışma sistemimize uygun değil talebiniz yanıtını aldık bu sefer. Ülker teyzem”Otele verdiğiniz isim ne kadar da uygun düşüyor, sırf kaprissiniz diye harareti yükseltti ancak gene nafile. Mabadımıza baka-baka dönemedik kapıdan tabi arabada oturduğumuz için. Neyse ziyanı yok deyip avuttuk kendimizi.
Bu Akbük denen yerin çok güzel bir denizi ve manzarası neyin var emme henüz resmi bir kanalizasyon şebekesi yok. Ahali belediye tarafından belli yerlere açılan fosseptik çukurları dolduğunda boşaltmaya gelen vidanjöre 130 lira ödeme yapıyor, moklarının başka yere transferi için.
Sanırsam çukurların dolmasına yakın defi hacet’ten sonra sifonu çektiğiniz vakit akan su kesildiğinde birde bakmışsınız malzeme olduğu gibi orada duruyor. Allah Allah ne ayak deyip sifon sapına bir kez daha asılıyorsunuz, sırıtıp duruyor yine sıfatınıza adeta. Şimdi onu orda bırakıp çıksanız olmaz, zaten adetten de değil, üstelik sizden sonra girecek kişiye ayıp olacak. Ulan ne edek de giderek şunu diye ha bire çektiğiniz sifon kolu onca şiddete dayanamayıp kopunca işler hepten de sapa sarıyor. Kaldın mı helada nöbete, hadi bakayım çık çıkabilirsen. Hayır yanında cep telefonun olsa hanımı arayıp lojistik destek neyim istersin lakin kenefe telefonla girme adeti de yok anasını satayım.
Kapıyı hafifçe aralayıp Itır’ın odaya sükun etmesine izin vermeden bir-kaç tirişkadan öksürükle şansımızı denedik. Neyseki duydu hanım öskürük sesini. Hatun na’ap-ne’et bana bi kova bul çabuk. Bereket ev bu duruma talimli olduğundan kapının yanında hazır bekliyor kova. Be birader, doldur-boşalt, olmadı doldur-boşalt niyazi olmaya ramak kaldı neredeyse b.k yolunda.
Çözdük sorunu tabi, şimdi Marko’nun başına gelenleri anlatsam yüzüme bakmaz bi daha. Benim başıma gelen ne ki ?.
Neyse biraz b.ktan bi konu oldu emme oralara gidecek olan vatandaşım şimdiden önlemini alsın da telef olmasın,derdim budur yanlış anlaşılmasın sakın...Yazarın Tüm Yazıları
BİR NEDİM UYSAL'DA NEDEN ALİAĞA'DA OLMASIN ? 17 Nisan 2019, Çarşamba
KIDEM TAZMİNATINI NASIL BİLİRDİNİZ ? EL CEVAP; İYİ BİLİRDİK.. 12 Nisan 2019, Cuma
DEFALARCA YAZDIK, UYARDIK... NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIK ! 29 Mart 2019, Cuma
PAZAR NEŞESİ (BİRAZDA GÜLELİM...) 24 Şubat 2019, Pazar
KARARLI BİR KİTLENİN ÖNÜNDE HİÇ BİR GÜÇ DURAMAZ ! 10 Şubat 2019, Pazar
ANTALYA'DA HORTUM ÇIKTI, MENEMEN-EMİRALEM'İ NE YIKTI ? 2 Şubat 2019, Cumartesi
ALİAĞA'DA NE KADAR ZEHİRLENİYORUZ, BİLMEK İSTİYORUZ, ÖLÇÜM CİHAZLARIMIZ NEREDE ? 26 Ocak 2019, Cumartesi
SEBZE-MEYVE FİYATLARI CEPLERİ YAKIYOR, EYT'LİLER ANKARA'YA GİDİYOR.. 21 Ocak 2019, Pazartesi
BORÇ 750 MİLYARA DAYANDI. BATTIK-BİTTİK EY MİLLET ! 11 Ocak 2019, Cuma
GREVCİ İZBAN'CILARA VE PATRON KISMISINA AÇIK ÇAĞRI... 29 Aralık 2018, Cumartesi
400 KALEM İÇİNDE, SIFIR ARABA FİYATI DÜŞTÜ, ENFLASYONU DA DÜŞÜRDÜ ! 4 Aralık 2018, Salı
SOCAR "ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ" KURDU, ALİAĞA ÇOK BAHTİYAR OLDU ! 18 Kasım 2018, Pazar
BİNDİK BİR ALAMETE, SON SÜRAT GİDİYORUZ KIYAMETE... 11 Ekim 2018, Perşembe
ŞŞİİİİTTT BERİ BAKIN HELE, BEDAVA YA YAŞIYORUZ BU MEMLEKET TE ! 3 Ekim 2018, Çarşamba
BİRİ ZEHİRLEMİŞ, BİRİ GÖRMEMİŞ, BİRİ DE, BANA NE ULEN DEMİŞ.. 26 Eylül 2018, Çarşamba
SAHİLLERİ KAPLAYAN PETROL, BAKIN AKLIMA NE GETİRDİ ? 31 Ağustos 2018, Cuma
DE HAYDE, ŞU DELİ TRUMP'IN KOCA BURNUNU KIÇINA KAÇIRALIM ! 16 Ağustos 2018, Perşembe
ALİAĞA'YA ZEHİRLENME REKORU KIRDIRDILAR, PSİKOLOJİKTİR DİYE KAFA YAPTILAR ! 19 Temmuz 2018, Perşembe
İŞİ BİLİCEN, İŞE GİTMİCEN ! 17 Temmuz 2018, Salı
"BİR KISIM ALİAĞA'LI ANALAR... SÖZÜM SİZEDİR.." 7 Temmuz 2018, Cumartesi
DİKKAT, AKSA ELEKTRİK ÇARPIYOR ! 6 Mayıs 2018, Pazar
ALİAĞA'DA MNG KARGO REZALETİ ! 12 Nisan 2018, Perşembe
BU ÜLKE ATATÜRKÇÜ-YURTSEVER ASKERİNE OLAN BORCUNU ASLA ÖDEYEMEZ ! 2 Mart 2018, Cuma
AHMET VARDAR'IN ALİAĞA ŞUBESİ OLDUK ANASINI SATAYIM ! 13 Şubat 2018, Salı
ADAL BAŞGAN'IN MÜTHİŞ GENEL KURUL ZAFERİ ! 24 Ocak 2018, Çarşamba
DURMAZ'DAN HODRİ MEYDAN "GELİN KONUŞALIM, SORUNLARI TARTIŞALIM" 11 Ocak 2018, Perşembe
ALİAĞA KAÇINCI ENLEM, KAÇINCI BOYLAMDA EYY VODAFONCULAR ! 27 Aralık 2017, Çarşamba
REİS ADAYLARI KİMLER OLUR DEDİK, ERKEN-ERKEN ÇİZİKTİRDİK ! 16 Aralık 2017, Cumartesi
1 GÜNLÜK CAN DOSTUMU KAYBETTİM, ALLAH RAHMET EYLESİN... 19 Kasım 2017, Pazar
ALİAĞA'LI KRONİK SORUNLARI GÜNDEME GETİRDİ, LAKİN YERİ DOĞRU DEĞİLDİ.. 10 Kasım 2017, Cuma
TÜPRAŞ'TA İPİN UCU NEREYE GİDİYORSA-GİTMELİ, HERKES HESABINI TASTAMAM VERMELİ ! 25 Ekim 2017, Çarşamba
FACİA BAĞIRA-ÇAĞIRA GELDİ, TÜPRAŞ UYUYORDU.... DUYMADI ! 15 Ekim 2017, Pazar
İLAHİ MUHTARIM, PETKİM KİMİNLE GÖRÜŞÜYOR Kİ ? 28 Eylül 2017, Perşembe
YAHU, BİR HAFTACIK ALMASAN ÖLÜRMÜSÜN BE KARDEŞİM ? 8 Eylül 2017, Cuma
600 DÖNÜM ÜZERİNE NELER YAPARSINIZ, NE KADAR KAZANIRSINIZ ? 5 Ağustos 2017, Cumartesi
İŞGALE RAMAK KALA, BU YARATIKLARI ORTALIĞA KİM SALA ? 27 Temmuz 2017, Perşembe
BABAYDI, MÜŞFİK VE ŞEFKATLİYDİ, ÖZELLEŞİNCE YATIRIP-TERS KELEPÇE TAKTIRAN OLDU ! 24 Haziran 2017, Cumartesi
GAYMAKAM BEYLE REİS BEYLERE DEPREM CD'Sİ İZLETTİRDİM ! 15 Haziran 2017, Perşembe
CHP'Lİ İLÇE BAŞKANININ GAZETELERİNDEN BİRİ YAZIYOR ! 10 Haziran 2017, Cumartesi
350-400 MİLYON GAYME KANATLANIP-PIIRRR DİYE UÇUVERDİ ! 27 Mayıs 2017, Cumartesi
ŞİİİİŞŞŞTT, GOÇ HOLDİK, BERİ BAK, NE SÖYLEYECEĞİM ? 5 Mayıs 2017, Cuma
PETROL-İŞ'ÇİLER YAN ÇİZEN GENEL BAŞKANIN KARİZMASINI FENA ÇİZDİ ! 14 Nisan 2017, Cuma
SOCAR STAR'DA DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ YARATMA NİYETİNDE ! 10 Nisan 2017, Pazartesi
YOLLARI OLMAYAN ŞEHİR ! 12 Mart 2017, Pazar
TESTİ KIRILMADAN YOL GÖSTERELİM, BİR YERDE TARİHE NOT DÜŞELİM ! 7 Mart 2017, Salı
ŞECAAT ARZEDERKEN SİRKATİN SÖYLEMEK... 22 Şubat 2017, Çarşamba
4 DAL FOTOĞRAF YÜKLEYEMEZSİN, IŞIK HIZINDA İNTERNET DERLER GÜLÜP-GEÇERSİN ! 6 Şubat 2017, Pazartesi
NEDEN "HAYIR" DİYORUM NETEKİM ? 25 Ocak 2017, Çarşamba
EN GÜVENLİKSİZ ÜLKELER LİGİNİN BAŞPEHLİVANIYIZ NETEKİM ! 5 Ocak 2017, Perşembe
BİR DRONE HAVALANDIRIP, ALİAĞA'YI KUŞBAKIŞI GÖRÜNTÜLEMEK İSTEDİM BUGÜN ! 28 Kasım 2016, Pazartesi
İZMİR CADDESİNDE SANAL YANGIN SÖNDÜR(E)MEME TATBİKATI ! 21 Kasım 2016, Pazartesi
HİLLARY YENGEM NEDEN ÇUVALLADI ? 12 Kasım 2016, Cumartesi
HABERLER, HABERLER, HABERLER !... 7 Kasım 2016, Pazartesi
GÜL GİBİ EVİNİ YIKIP, DAĞ BAŞINDA KİRAYA ÇIKMAK NASIL Bİ AKILDIR DEDİ VATANDAŞ ! 24 Ekim 2016, Pazartesi
BU KAFAYLA İZMİR'İ SİTTİN SENE KAZANAMAZLAR ! 22 Ekim 2016, Cumartesi
KİMİ KALKIŞMA DİYOR, KİMİ DE KARMAŞA, PEKİ BEN NE DİYORUM ? 5 Ekim 2016, Çarşamba
SAHIBISINI ARAYAN ŞEHER ! 21 Eylül 2016, Çarşamba
MİLYONLARCA ANADOLUM İNSANI NASIL FETÖ'CÜ OLDU ? 7 Eylül 2016, Çarşamba
ALA'NIN GİDİP-SOYLU'NUN GELMESİ NE ANLAMA GELİYOR ? 31 Ağustos 2016, Çarşamba
FETÖ'CÜ VEKİLLERİ ÇİFTE ERKEN SEÇİM TEMİZLEYECEK ! 22 Ağustos 2016, Pazartesi
CEHENNEMİN YERYÜZÜNE İNDİĞİ GECE ! 17 Ağustos 2016, Çarşamba
NEREMLE GÜLSEM BİLEMİYORUM,BEN BU MİLLETİ ÇÖZEMİYORUM ! 8 Ağustos 2016, Pazartesi
DEVLETİN EN İNCE KILCAL DAMARLARINDA... 29 Temmuz 2016, Cuma
CEMİL CÜMLEYE GEÇMİŞ OLSUN,VATANIM ESENLİKLE DOLSUN ! 16 Temmuz 2016, Cumartesi
SURİYE'LİYE VATANDAŞLIK VERİLMESİN,ŞEHİTLERİN RUHUNA AZAP EDİLMESİN ! 9 Temmuz 2016, Cumartesi
3 AY ARADIM,EMANETİ EHLİNE TESLİM EDEMEDİM ! 25 Haziran 2016, Cumartesi
ÇOK DÜRÜST VE ÇALIŞKAN OLMAK YETMİYOR,HEYECAN DA VERMEK GEREKİYOR ! 14 Haziran 2016, Salı
ULUSAL GÜVENLİĞE TEHDİT OLMUYOR,ÜSTÜNE BİRDE EURO 2016 OYNANIYOR ! 12 Haziran 2016, Pazar
HOLOCAUST-HOLOCAUST,EY ALMAN BANA KULAK AS ! 2 Haziran 2016, Perşembe
BU YOL DERHAL ADAM EDİLSİN,BAŞKA METE'LER-KAHRAMAN'LAR ÖLMESİN ! 31 Mayıs 2016, Salı
ÇAKAR-ÇAKMAZ,ÇAKAN ÇAKAL ! 18 Mayıs 2016, Çarşamba
BU,BU,NEDİR BU DİYE SORALIM,CEVAP VERİLİR UMALIM ! 16 Mayıs 2016, Pazartesi
150 BİN KİŞİ TATLISES KONSERİ SEYRETMEYE GELMEDİ ! 10 Mayıs 2016, Salı
BAŞKANLAR LAFLARLA YARIŞTI,SİYASET ÇARŞISI FENA KARIŞTI ! 29 Nisan 2016, Cuma
SENİN YATACAK YERİN VAR MI EY ŞEYTANIN EVLİYASI ! 21 Nisan 2016, Perşembe
ÖRGÜT YOK,LİDER YOK,DELİL YOK...YA NE VAR ? 21 Nisan 2016, Perşembe
FİLLERDEN HARFİYATA KADAR SORUŞTURMA,PAÇALARI FENA TUTUŞTURMA ! 12 Nisan 2016, Salı
MİLLETİN EKİBİ PROJESİNE FULL KONSANTRASYON,FİDAN DİKMEYE,CENAZE'YE SALLAMASYON ! 31 Mart 2016, Perşembe
ARACI GÖRÜNCE BOMBA YÜKLÜ SANDIM,AŞAĞI İNİNCE GERÇEĞİ ANLADIM ! 23 Mart 2016, Çarşamba
İZMİR'DEKİ RESMİ KURUMLAR ALİAĞA'YI KUZEYEGEHABER'DEN TAKİP EDİYOR ! 11 Mart 2016, Cuma
KAPATA-KAPATA BİTİREMEDİN,SEN BU İŞİN SONUNU GETİREMEDİN ! 29 Şubat 2016, Pazartesi
ALİAĞA'NIN CERATTEPE'Sİ BİLİN BAKALIM NERESİ ? 22 Şubat 2016, Pazartesi
KUL HAKKI YİYENLERİN BOĞAZINA DİZİLSİN,YAHU BİRAZCIK TA VİCDANINIZ EZİLSİN ! 14 Şubat 2016, Pazar
İZSU'DAN SONRA İZBAN,GOCA BAŞKAN ALİAĞA'YA DAHA NE ZULÜM YAPSAN ? 8 Şubat 2016, Pazartesi
VEKİLE 10 BİN GAYME,EMEKLİ'YE 5 KURUŞ VERME ! 27 Ocak 2016, Çarşamba
PARTİ'NİN EKİBİ MİLLETİN EKİBİNE BUUZZZ GİBİ SOĞUK BAKIYOR ! 21 Ocak 2016, Perşembe
FAZLA ADALET'TEN GÖZLERİM YAŞARDI,HÖNK-HÖNK AĞLADIM ! 14 Ocak 2016, Perşembe
YANILMIŞSAM ÇIKAR ÖZÜR DİLERİM, PEKİ YA SİZ? 6 Ocak 2016, Çarşamba
YAZMAYAYIM-YAZMAYAYIM DEDİM,YEMİNİMİ YEDİM ! 3 Ocak 2016, Pazar
EFENDİLER, HASTANE'Yİ YAPIN AMA AĞAÇLARA KIYMAYIN ! 28 Aralık 2015, Pazartesi
ÖĞRENCİLER,SİZİN İÇİN ÖNEMLİYSE HAYATINIZ,SİGARAYI DERHAL BIRAKINIZ ! 22 Aralık 2015, Salı
ADI AĞA OLAN BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSAN 5 VAKİT KAZIKLANMAYA ALIŞACAKSIN !‏ 16 Aralık 2015, Çarşamba
HERİF İSTİHDAM EDECEĞİ AJANIN YAŞINI SANA MI SORACAKTI DÜDÜK MAKARNASI 10 Aralık 2015, Perşembe
PAMUKKALE-YAMUKKALE ? 2 Aralık 2015, Çarşamba
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARIM,HALA ANLAMAYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM !. 24 Kasım 2015, Salı
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİLGİLENDİRMENİN YARARLARI ! 20 Kasım 2015, Cuma
GÜCÜ-GÜCÜ YETENE,DÜDÜKLEYEN DÜDÜKLEYENE ! 12 Kasım 2015, Perşembe
SOCAR'DA KİM KİMİ NEREYE SOKACAK,KİM DİĞERİNİN BAŞINI YAKACAK ? 6 Kasım 2015, Cuma
SEÇİME SAAT'LER KALA MEMLEKET SATHİ MAİLİ'NDE VAZİYET . 31 Ekim 2015, Cumartesi
BİR ZAMANLAR ANADOLU’NUN DÖRT BİR BUCAĞINDA... 29 Ekim 2015, Perşembe
SANSÜR VE AKREDİTASYON DÖNEMİNİ İDRAK EDİYORUZ 3 Ekim 2015, Cumartesi
SİYASETÇİNİN GÖREVİ İHBAR, İSPİYON YA DA JURNAL DEĞİL, SORUNLARA ÇARE ÜRETMEKTİR! 22 Eylül 2015, Salı
EVERGLADES BATAKLIKLARI ÇOK YAKINDA BU SİNEMADA!.. 15 Eylül 2015, Salı
MEMLEKETTE YEŞİL ALAN VARDI DA BİZ Mİ YEDİK? 31 Ağustos 2015, Pazartesi
PRENSİN ADI MÜSAİD, PRENS HER TÜRDEN İŞE MÜSAİT!.. 13 Ağustos 2015, Perşembe
ÖNDEN YATINI GÖNDERDİ, YATININ ARDINA KELEPİR ARAZİYİ GİZLEDİ!.. 3 Ağustos 2015, Pazartesi
BİR DAHA BAYRAMDA ARABAYLA MEMLEKETE GİTMEK Mi,TÖVBEE!.. 23 Temmuz 2015, Perşembe
ALİAĞA’DA OKUSFORT YOK DA TEMSİLMİSAL BAYBURT’TA VAR MI SAYIN CEO?.. 13 Temmuz 2015, Pazartesi
YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNDÜ; ...BEY CEO BEYİ FENA DÖVDÜ!.. 2 Temmuz 2015, Perşembe
CEO BEY'İN SÖZLERİNE NEREMLE GÜLECEĞİMİ BİLEMEDİM!.. 23 Haziran 2015, Salı