21 Nisan 2019, Pazar

GÜMRÜKÇÜ; "ÇİĞLİ'Yİ %70 OY İLE ALACAĞIZ"

18 Mart 2019, Pazartesi 09:41

     


KUZEYEGEHABER-Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer,  Millet İttifakı Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü ile birlikte Çiğli Merkez Seçim İletişim ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Gümrükçü: “Son gelen anketlerde hedefe çok yakınız. Hedefimiz yüzde 70” dedi.

 

YÜCEL:" UTKU GÜMRÜKÇÜ MÜCADELENİN TA KENDİSİDİR"

CHP İl Başkanı Deniz Yücel: “Bu seçim yerel seçim ama sadece belediye başkanını, meclis üyelerini seçeceğimiz bir seçim değil. Bu seçim ülkemizin, cumhuriyetimizin, çocuklarımızın ve gençlerimizi  kaderini tayin edeceğimiz bir seçim. Biz bu olaya böyle bakıyoruz. Ülkemizde huzuru ve barışı yeniden tesis etmek için, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis etme için bir fırsat olarak görüyoruz. 

 

31 Mart yerel seçimlerinde bir bayrak değişimi, bir nöbet değişimi yaşanacak. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak İzmir'de kendimizle yarışıyoruz. Bu yarış bir hizmet yarışı. Çiğliye 5 sene onuruyla, şerefiyle, başarılı bir şekilde hizmet veren halkçı başkan Hasan Aslan bayrağı ve nöbeti genç bir kardeşimize devredecek. Siz onu çok iyi tanıyorsunuz ama ben bir kez daha tanıtayım. 


Kimdir Utku Gümrükçü: Her şeyden önce adam gibi adamdır. Dosttur, kardeştir, yoldaştır. Emektir. Mücadelenin ta kendisidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençliktir. Ve şimdi de Çiğli'ye hizmet etmek için yola çıktı. Büyükşehir Belediye başkan adayımız da bayrağı ve nöbeti, partimizi gururu, onuru çok değerli bir isimden devralıyor. 

 

İzmir'e 15 sene şerefiyle, namusuyla, başarıyla hizmet eden sayın Aziz Kocaoğlu'ndan devraldığı bu bayrağı daha da yukarılara taşıyacak. Seferihisarı bir marka şehir yaptı, Türkiye'ye değil Avrupaya ve dünyaya tanıttı. Tunç Soyer ben bu kenti aşkla yöneteceğim, bu kenti yönetirken yüreğimi ortaya koyacağım diyor. Çiğli Utku başkanla, İzmir'de Tunç başkanla çok başarılı hizmetlerle dolu bir 5 seneye imza atacağız. Utku başkan da Tunç başkan da şimdiden Çiğli'ye ve İzmir'e hayırlı olsun.”


GÜMRÜKÇÜ: "ÇİĞLİ SOKAKLARINDA MİLLET İTTİFAKI RÜZGARI ESİYOR"

Gümrükçü adaylığının açıklandığı günden beri yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyleyerek: “Çiğli sokaklarında Millet İttifakı rüzgârı esiyor. 21 yıldır Çiğli’de yaşıyorum, 20 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim.37 yaşında bir evlanız bir kardeşiniz olarak içlerinde İYİ Partinin, derneklerin olduğu Millet İttifakı çatısı altında hizmet etmeye adayım. Gülümseyen Çiğli hedefiyle yola çıktık. Bunu sizlerle birlikte yapacağız. El ele, omuz omuza birlikte mücadele ederek, emek vererek yapacağız. Türkiye Cumhuriyetinde bir sorun olursa Atatürk’ün Gençliğe hitabesinden aldığım güçle halktan yana, demokrasiden yana, Cumhuriyetten taraf olurum” dedi.

 

Utku Gümrükçü, Tunç  Soyer ile birlikte arka sıralardaki Çiğli’ye hizmet için uğraşacaklarını vurgulayarak: “Yaratılanı yaratandan ötürü severek, kimseyi ayırmadan ötekileştirmeden hizmet edeceğiz. Bugüne kadar Çiğli’ye hizmet vermiş tüm belediye başkanlarımıza, büyükşehir belediye başkanlarımıza şükranlarımızı  sunuyoruz. Yapacak çok işimiz var ve benim de enerjim var. Beni yetiştiren, beni bu makama layık görenler sizlersiniz.

 

"Halk varsa güç var, vatandaş varsa bizden yana da hizmet olacak. Birlikte bir hizmet mücadelesi vereceğiz. Çiğli’nin sorunları çok fazla ve bu sorunların çözümü için Ankara’dan da destek lazım. Ankara’yı bilen, Kültür Bakanlığı görevi yapmış Sayın Suat Çağlayan da Meclis Üyemiz olarak enerjisini ve birikimini Çiğli için harcayacak. Son gelen anketler hedefe yaklaştığımızı gösteriyor. Hedefimiz şu an İzmir’de en yüksek oyu çıkaran Karşıyaka’yı geçmek” dedi.  

 

TUNÇ SOYER: "SİLKİNİN ÇİĞLİ'LİLER; YENİ BİR DÜNYAYA GİDİYORUZ"

Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, Çiğli’nin bir hazineyi barındırdığını söylerek: “Çiğli’de turizmin âlâsı olacak. Çiğli turizm için biçilmiş kaftan. Sasalı kuş cenneti bir hazine. Dünyanın hiçbir metropolünde flamingo üremiyor, sadece Çiğli’de var. İnsanlığı bu hazine ile buluşturacağız.  Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 40 bin çalışan var. Yeni yatırımcılar da var ama yer gösteremiyoruz. Onlara yer göstereceğiz, dünyanın her yerinden yatırımcıları Çiğli’ye getireceğiz. Çiğli’de yatırımı teşvik edeceğiz ve yatırımı büyüteceğiz. Tarım Çiğli’de var; üreticiden 5 yılda 1 milyar liralık alım yapacağız. Üreticinin ürettiği her şeyi Büyükşehir alacak ve İzmirlilere sağlıklı bir şekilde ulaştıracağız. Zeytinyağında Türkiye dünyanın en kaliteli ürünlerini üretiyor. Ama yabancılar alıp satıyor. Bunu biz yapacağız; ihracat ofisi açacağız ve üreticimizin ürünleri markalaştırıp satacağız. Tüm bu yapacaklarımız gençlerimize iş için, ekonomi için. Silkinin Çiğli’liler, yeni bir dünyaya gidiyoruz.”


SOYER: "ÇİĞLİ’NİN MAHALLELERİNDE SOKAKLARI HİZMETİ HAKÇA PAYLAŞTIRACAĞIZ"

Tunç Soyer Çiğli’deki sorunları birer birer aşacaklarını müjdeleyerek şunları söyledi: “Çiğli tramvayının projesi hazır. İmzadan çıktığı an  1 yıl içinde hizmete sokacağız. İzban’ın yer altına alınması , yeni duraklar yapılması hepsi planlarımızın içinde. Kentsel dönüşümün en başarılı uygulamasını tüm Türkiye İzmir’den, Çiğli’den görecek. Kimseyi yerinden etmeden, haklarını koruyarak yapacağız. Komşunuzu seçme hakkınız bile saklı olacak. Körfeze gelen 90 kanalı temizleyeceğiz, yeni arıtma sistemleri kuracağız, İzmir körfezini tertemiz yapacağız. Çok daha fazla gurur duyulacak bir İzmir’i yaratacağız. 3 noktada çöp arıtma tesisi kuracağız. Bu tesislerinden elektrik üreteceğiz. Bu proje için belediyeden kuruş para çıkmayacak.  İşsizlikle mücadele en büyük mücadelemiz olacak. Yapamayacağım hiçbir şeyi söylemem. Bu söylediklerimin hepsini teker teker yapacağız.”

 

"BU TOPRAKLARA İZMİR’DEN BAŞLAYARAK BAHARI GETİRECEĞİZ.“

Kardeşlik ve barış olmadan adalet ve kalkınma olmaz, demokrasi olmaz, demokrasi olmadan kalkınma olmaz” diyen Tunç  Soyer; “Bu topraklarda İzmir’den başlayarak baharı getireceğiz. Bunu da bu şahane adamla, bu güzel adamla Çiğli Belediye Başkan Adayımız  Utku Gümrükçü kardeşim ile birlikte yapacağız” dedi.. 
Son Eklenen Haberler