21 Mart 2019, Perşembe

BÜYÜKŞEHİR ÇARŞAMBA, İLÇELER DAHA SONRA !

14 Ocak 2019, Pazartesi 02:52

     


KUZEYEGEHEBER-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü olmasına rağmen CHP Genel Merkezi’ne geçerek, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile bir araya geldi.

 

CHP kulislerinden alınan bilgiye göre, kritik zirvede Torun, belediye başkanı adaylarıyla ilgili yapılan kamuoyu araştırmaları konusundaki dosyalarla toplantıya katıldı.

 

Oğuz Kaan Salıcı ise, örgütlerden aday adayları konusunda kendisine ulaşan görüş ve önerileri kapsayan dosyaları toplantıda masaya koydu.

 

Kritik zirvede CHP’nin en sona bıraktığı İzmir büyükşehir adayı ile ilçe adayları konusunda ilk kez Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla durum değerlendirmesi yaptı. İzmir’de kadın ve genç başkan sayısını arttırılmasını isteyen CHP Lideri’nin, İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile yaptığı görüşme hakkında kurmaylarını bilgilendirdiği öğrenildi.

 

Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun, İzmir büyükşehir adayı konusunda Salıcı ve Torun’dan yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldığı da öğrenildi. Mevcut milletvekillerinin adaylığına sıcak bakmadığı ancak çok yoğun baskı altında kaldığını yakın çevresine ifade ettiği bilinen Kılıçdaroğlu’nun İzmir büyükşehir adayının ismi konusunda nihai kararını Pazartesi ve Salı günü yapacağı temasların ardından Çarşamba gününe kadar netleştireceği öğrenildi.

 

ÇARŞAMBA İLÇELER YOK !

CHP Lideri’nin, bu süre içerisinde aday olmayacağını ilan eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir görüşme yapması bekleniyor. Çarşamba günü yapılacak toplantıda İzmir Büyükşehir adayı tek başına gelecek. İlçelerin açıklanmasının sonraya bırakılması planlanıyor.. 
Son Eklenen Haberler