21 Mart 2019, Perşembe

"ÖNCE YEMEK YİYELİM, SONRA CANLI YAYINA ÇIKALIM"

13 Mart 2019, Çarşamba 00:15

     


KUZEYEGEHABER-Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'den canlı televizyon programı açıklaması geldi.

 

Soyer, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci'nin "canlı televizyon programına çıkalım İzmir'in sorunlarını tartışalım" davetine RS FM'in canlı yayınında cevap verdi. 

 

Gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'nin sorularını cevaplayan Soyer, Zeybekci ile birlikte yayına çıkma davetini bir şarta bağladı. Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Adayı Tunç Soyer, Zeybekci ile canlı yayına çıkabileceğini söyleyerek şunları söyledi:

 

"Ben adaylığım açıklandığı ertesi gün kendine Kemeraltı'nda bir esnaf lokantasına yemek davetinde bulundum. Sayın Zeybekci bu davetimi kamu vicdanının rahat olmadığı bir ortamda bunu kabul edemeyeceğini söylemişti. Bu konuda fikirleri değişmişse ben kendisiyle her yerde canlı yayına çıkarım"
 
Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci, Soyer'in yemek davetini babası Nurettin Soyer'in kamuoyunda tartışılan geçmişini öne sürerek kabul etmediğini şu sözlerle ifade etmişti:

 

"Kamu vicdanının rahatlatılması anlamında yapılması gereken çok önemli şeyler var. Bize iddia edilen, bir yemek davetinin olduğu söyleniyor. Bunu basına kendisi de söylüyor. Kınaması gereken değil, lanetlemesi gereken bir terör var Türkiye’de. Bizim, kamu vicdanının rahat olmadığı bir ortamda böyle davete olumlu dönüş yapmamız olmaz. Ben bunun hesabını kamuya veremem. Bu bizim tarzımız değil..." 
Son Eklenen Haberler