19 Nisan 2019, Cuma

"EN ÇILGIN PROJEM, ÇOCUK KÖYÜ"

13 Şubat 2019, Çarşamba 12:21

     


KUZEYEGEHABER-Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer Halk TV’de Enver Aysever’in konuğu oldu. Soyer programda kente yönelik projelerine ilişkin detaylı açıklamalar yaptı.


"EN ÇILGIN PROJEM ÇOCUK KÖYÜ"

CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Tunç Soyer en çılgın projesi hakkında açıklamalarda bulunarak:” En çılgın projem çocuk köyü olacak. Kentin iki ucunda çocuk köyü kuracağız. Bu proje herkese dokunacak” dedi."KİMSEYE DOKUNMAYACAĞIM"CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer belediyede revizyon yapacağı iddialarına ilişkinde açıklamalarda bulunarak: “Genel sekreterden temizlik işçilerine kadar kimseye dokunmayacağım. Herkesle birlikte çalışacağız. Sadece ilavelerimiz olacak” dedi.

 

"TESİSLERDEN ENERJİ ÜRETMEK ZORUNDAYIZ"

CHP adayı Soyer İzmir’in katı atık bertaraf tesisi sorunuyla ilgili Avrupa’dan örnekler vererek: “Vatandaşlarımızın kaygıları yerler ilgili. Londra’da ve Viyana’da olan merkezler şehrin içinde. Yapılan sistemden dolayı koku oluşmuyor. Bu tesisler aynı zamanda enerji de üretiyor. Bizde ayrıştırılan çöpten enerji üretmek zorundayız” dedi.

 

"ADAY ADAYLARIYLA BİRLİKTE ÇALIŞMAK İSTİYORUM"

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına CHP’den aday adayı olanlara da seslenen CHP’li Soyer: “Partimizde çok sayıya aday adayı vardı. Ben bir çoğunu hiç tanıyorum. Ama hepsi pırıl pırıl insanlardı. Büyükşehir Belediye Başkanı olursam hepsiyle çalışmak isterim. Hepsinin İzmir’le ilgili çok projeleri var” dedi.

 

"İZMİR'İ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİM""

Nüfusu az olan bir ilçede belediye başkanlığı yaptığı için Büyükşehir’de zorlanacağı eleştirilerine de cevap veren CHP’li Tunç Soyer: “40 bin nüfusluk bir şehri yönetmek bazen çok zor olabiliyor. İzmir’de sendikalar, meslek odaları ve STK’lar var. Bunlarla birlikte ortak akılla kenti yönetmek daha da kolay” dedi..

 

 

 

Ege'nin sesi 
Son Eklenen Haberler