21 Nisan 2019, Pazar

YÜCEL'DEN İLÇE BAŞKANLARINA ZİYARET TALİMATI..

12 Nisan 2019, Cuma 18:31

     


KUZEYEGEHABER-31 Mart yerel seçimleri sonrası CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe başkanlarıyla toplantı gerçekleştirdi. İl binasında ve basına kapalı gerçekleşen toplantı yaklaşık iki saat sürdü.

 

Toplantıda seçim sonrasında izlenecek yol haritasını masaya yatırıldığı öğrenildi. Öte yandan toplantıda bazı ilçe başkanlarının, kendi ilçelerinde aday belirleme sürecinde yaşanan sıkıntılarla ilgili sitemde bulunduğu, özellikle Buca, Karşıyaka, Gaziemir ve Karabağlar başkanlarının sert eleştirilerde bulundukları aktarıldı.

 

Toplantı sonrası açıklama yapan Başkan Yücel, "İlçe başkanları ile ilk değerlendirme yapıldı. İlçe başkanlarından kendi ilçeleri ve seçim sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı rapor istendi. 15 Nisan Pazartesi günü Büyükşehir Belediye Meclisi toplanacak ve ilk kez bir araya geleceğiz. 31 Mart yerel seçimleri ilgili değerlendirme yaptıktan sonra, ilçelere nasıl hizmet verebiliriz onu konuşacağız. Özeleştirimizi yaptıktan sonra bundan sonraki süreçte İzmir’e, ilçelerimize nasıl daha iyi hizmet verebiliriz, bunları masaya yatıracağız. Kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

İLÇE BAŞKANLARINA ZİYARET TALİMATI..

Yücel, İlçe başkanlarına seçmen ziyaretleri noktasında talimat verdiklerini belirterek, “İlçe başkanlarımıza en düşük oy aldığımız yerden başlayarak seçmenlere gerekli ziyaretleri yapmaları ve bize destek veren İzmirlilere, hem seçmen hem de sivil toplum örgütlerine teşekkür ziyaretleri yapmaları konusunda gerekli talimatı verdik”  ifadelerini kullandı.

 

BERGAMAYI KAYBETMİŞ OLMAK…

Yücel, kaybedilen ilçeler arasında olan Bergama’ya ilişkin, “Kaybedilen ilçelerde seçim sonuçlarının neden bu şekilde cereyan ettiğini inceleyeceğiz. Bergama’da seçimler her zaman zor geçer. 2014’te de 2009’da da böyleydi. Bergama'yı kaybetmiş olmak sevincimizi buruk yaşattı. Bergama'daki kararsız seçmen yapısı ve kazanamamız nedenlerini inceleyeceğiz. Gerekli raporları hazırlayacağız” açıklamasında bulundu..

 

 

Ege'nin Sesi 
Son Eklenen Haberler