21 Mart 2019, Perşembe

"İZMİRİ TANITACAĞIZ, DÜNYA ŞEHRİ YAPACAĞIZ"

12 Mart 2019, Salı 00:02

     


KUZEYEGEHABER-Millet İttifakı'nın İzmir adayı CHP'li Tunç Soyer, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Soyer'in açıklamalarından satır başları şöyle; 
 
"CHP ve İYİ Parti'nin yetkilileri, temsilcileri  büyük duyarlılık, özen  gösteriyorlar ve çok başarılı bir çalışma yürüyor.
 
Yerel seçimin dinamikleri çok farklıdır. Yerelde insanlar tercihini kimin vizyonu daha iyidir? Kim benim hayatımı kolaylaştıracak? şeklinde bakıyor.
 
İzmir'i dünya şehiri yapacağız. İzmir çok daha fazlasına muktedir. Sadece Akdeniz bölgesinde değil bütün dünyada. Çok daha fazla uluslararası organizasyon yapacağız.
 
Dijital demokrasi; cep telefonunuza uygulayacağınız bir aplikasyonla, şu mahallede bir kreş yapılsın mı, yapıalcaksa kapasitesi ne olsun, ayrılcak bütçe şu olsun mu olmasın mı? Bütün bunların kararını vatandaşla birlikte belirlenecek.
 
Tanıtım öncelikli işimiz olacak, kentin potansiyelini o şekilde büyütmeye başlıyorsunuz. Tanıtımla başlayacağız, bu tarımsal üretimi de kalkındıracak, büyütecek. Bu turizm potansiyelini de artıracak, çünkü her şeyi turizm enstrumanı olarak kullanmaya başlayacağız. 
 
İzmir'den giden göçü durduracağız. Yatırımcıyı davet edeceğiz İzmir'e. 
 
İzmir'e giden herkesin oyunu talibim..

  
Son Eklenen Haberler