21 Mart 2019, Perşembe

YÜCEL-KILIÇDAROĞLU'NA ; "İZMİR ADAYININ PROFİLİNİ ÇİZDİ !

12 Ocak 2019, Cumartesi 13:26

     


KUZEYEGEHABER-CHP’de en sona bırakılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi için mesai resmen başladı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i makamında kabul etti. Kritik görüşmede İzmir Büyükşehir adayının kim olması gerektiği masaya yatırıldı.Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi 16 Ocak çarşamba günü toplanarak, İYİ Parti ile mutabakata varılan il ve ilçeler ile İzmir Büyükşehir adayını belirlemesi bekleniyor. Kritik toplantı öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cuma günü mesaisinin neredeyse tamamına yakınını İzmir’e ayırdı.

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün öğlen saatlerinde partideki makamında İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i kabul etti. Kritik buluşmada İzmir’in ilçeleri masaya yatırılmadı. Çünkü Yücel, Kılıçdaroğlu’na önce büyükşehir adayının belirlenmesinin uygun olacağını aktardı. Büyükşehir adayının belirlenmesinin ardından İzmir’in ilçelerin masaya yatırılmasının daha iyi sonuç vereceğini belirtti.

 

Yücel, ardından İzmir’de günlerdir ilçe başkanları ve yönetimi, il yönetimi, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların büyükşehir adayı konusundaki düşüncelerini içeren bir rapor sundu.Mevcut adaylar konusunda il ve ilçe yönetiminin tercihlerini tek tek sıraladığı ve bazı milletvekillerinin büyükşehir adaylığı konusundaki ısrarlarının partinin örgütlerinde nasıl yankı bulduğu konusundaki düşüncelerini de CHP Lideri’ne aktardığı öğrenildi.

 

İzmir büyükşehir adayının profili konusundaki düşüncesini de net bir şekilde Kılıçdaroğlu’na anlattığı bildirildi. Açıklanacak ismin mutlaka İzmir’de birlik ve beraberliği sağlayacak, tüm kesimlerden tereddütsüz oy alabilecek, yerel yönetimler konusunda deneyimli, İzmir’deki bütün kesimleri kucaklayacak bir isim olması gerektiğini vurguladı. Hatta örgütlerin talebi doğrultusunda bir ismi telaffuz ettiği de öğrenildi.CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile görüşen Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde Aziz Kocaoğlu ile de görüşmesi bekleniyor.

 

Yücel’in önerilerini tek tek dinleyen ve isim konusundaki önerisini dikkate alacağını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise, önümüzdeki günlerde gerekirse İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir görüşme yapabileceğini, ardından CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı ile durum değerlendirmesi yaptıktan sonra, kamuoyundan gelen anketler doğrultusunda İzmir konusunda karar vereceklerini aktardığı öğrenildi.

 

Kılıçdarağlu, İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den bir de talep de bulundu. Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir ve İlçe Belediye Meclisleri üyelikleri oluşturulurken, ağırlıklı olarak kadın ve gençlerden oluşturulması, bu konuya özen gösterilmesinin talimatını da verdi. Kendisi de genç olan Yücel’in, CHP Lideri’nin bu talebini mutlaka yerine getirmek için elinden geleni yapacağını sözünü verdiği bildirildi.. 
Son Eklenen Haberler