19 Nisan 2019, Cuma

"BİR İZMİR RESMİ ÇEKİP, ORTAYA KOYUYORUZ"

9 Şubat 2019, Cumartesi 12:24

     


KUZEYEGEHABER-AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Seferihisar’da vatandaşların sorunlarını dinledi, İzmir’e sahip çıkmalarını istedi. Sokaklarda dolaşan, kahvehanelere giren Zeybekci’ye vatandaşlar, ilçedeki belediyecilik hizmetlerinden şikayetlerini dile getirdi.

 

Vatandaşlar, “Kaldırım yok, olan kaldırımlar da işyerlerinin masalarıyla işgal ediliyor. Yollar çok kötü, yağmur yağdığında çamurdan yürünmüyor. 10 yıldır yapılan çok şey yok, yavaş şehirde işler de yavaş ilerliyor. Bizi burada bu hale getiren İzmir’i nasıl yönetecek” ifadeleriyle alt yapı problemlerinden şikayet etti.

 

Zeybekci, bu konunun tüm İzmirliler’in meselesi olduğunu, kente sahip çıkarak oylarını İzmir için kullanmalarını istedi.AK Parti ve MHP İlçe teşkilatlarını da ziyaret eden Zeybekci, ayrıca partililer ve üreticilerin bulunduğu toplantıya katıldı. Nihat Zeybekci, İzmir’in sorunlarının her geçen gün daha zor çözülür hale geldiğini, çözüm içerikli projeleri 10 başlık altında halka açıkladıklarını belirtti.

 

İzmirliler’in iradesine saygı gösterdiğini, göreve getirilmiş kişiye yine İzmirliler’in söz söyleyebileceğini ifade eden Zeybekci, “Ama bir İzmir gerçeği var. Bir İzmir resmi çekip ortaya koyuyoruz. Bu döneme çöplerini dağlara tepelere atan başka şehir kaldı mı? Yağmur suları kanalizasyon aktarılıyor, metrekareye 5 litrenin üzerinde yağmur düştüğünde arıtma otomatik olarak devre dışı kalıyor ve körfeze atılıyor” diye konuştu..

237005 
Son Eklenen Haberler