20 Nisan 2019, Cumartesi

AK PARTİDE, ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR İÇİN FLAŞ İSİMLER..

7 Kasım 2018, Çarşamba 00:20

     


KUZEYEGEHABER-Ak Parti İzmir, İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı adayları için flaş isimler konuşuluyor. 2019 yerel seçimleri için aday belirleme süreci devam ederken İstanbul, Ankara ve İzmir adayı için flaş isim iddiaları gelmeye devam ediyor. 

 

AKP İzmir adayı için Süleyman Soylu, Ankara Adayı için Mehmet Özhaseki ve İstanbul adayı için İzmir milletvekili Binali Yıldırım olacağı iddia ediliyor.

 

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Mehmet Özhaseki'nin Ankara, Süleyman Soylu'nun da İzmir adayı olacağının konuşulduğunu aktardı.

 

Dicle Canova'nın aktardığı bilgiler şöyle:

 

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 'HAYIR' DEMEDİ, 'BAKARIZ' DEMEDİ"

Binali Yıldırım'ın İBB Başkan adayı olacağına ilişkin kulisler bugün çok hareketliydi Meclis'te. Grup toplantısı her zamankinden daha kalabalıktı. Aday adayları da gelmeye başladılar. Kulis yapıyorlar.

 

Kulislerde Binali Yıldırım'ın ismi konuşuluyordu. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hayır' demedi, 'bakarız' demedi. "Takvim içinde hayata geçiririz" dedi.

 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI İÇİN SÜLEYMAN SOYLU

Süleyman Soylu için İzmir'den de aday gösterileceğini söyleyenler, buna işaret edenler var. MKYK'da isim alınırken Süleyman Soylu'nun yazıldığını biliyoruz. İzmir için Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve genel başkan yardımcısı Hamza Dağ'ı önerenler olduğu da konuşuluyordu.

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR ADAYI BİNALİ YILDIRIM..

Ankara'da Özhaseki, İstanbul'da da Binali Yıldırım aday gösterilirse iki isim Meclis'te eksilmiş olacak seçilirlerse. Ancak milletvekillerinin belediye başkan adayı olması durumunda milletvekillikleri hemen düşmüyor. Yani seçim propagandaları sonuna kadar aynı zamanda vekil olarak kalıyorlar.

 

Eğer kazanırlarsa, 15 gün içerisinde bir tercih hakkı kullanmaları gerekiyor. Belediye Başkanlığından yana tercih yaparsa milletvekilliği düşüyor.

 

MEHMET ÖZHASEKİ'NİN ANKARA ADAYLIĞI KESİN GİBİ..

Cumhurbaşkanı MKYK'dan da üç büyükşehir için isim istedi. Bu sonuçlar Cumhurbaşkanı'nda. Ankara kritik bir şehir. Burada iki isim öne çıkıyor. Süleyman Soylu ve Mehmet Özhaseki. Ancak partililerin büyük bir kısmı Ankara'da Mehmet Özhaseki'nin adaylığının kesinleştiği görüşünde.. 
Son Eklenen Haberler