23 Mart 2019, Cumartesi

CHP YÖNETİMİNDEN, SOSYAL MEDYA GENELGESİ..

7 Ocak 2019, Pazartesi 11:44

     


KUZEYEGEHABER-CHP Genel Merkezi, yerel seçim sürecinde sosyal medyayı daha etkin kullanmak ve iç iletişimini güçlendirmek amacıyla teşkilata genelge yayınladı.

 

Yapılan çalışmaya göre 10 Ocak’a kadar her ilde WhatsApp grubu oluşturulacak. Teşkilatların tüm sosyal hesapları, ‘demirbaş’ olarak parti adına kaydedildi. 

 

Partideki tüm resmi birimlerden en azından Facebook sayfası ve Twitter hesabı edinilmesi istendi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın yönetimindeki Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Başkanlığı, ‘koordinasyon, etkili dil, söylem birliği, zamanlama, medya grubu tercihi, denetleme ve denklik’ konularında talimatları içeren genelgeyi tüm teşkilatlara gönderdi

 

Özkan, “Yerel seçimlerde başarılı olabilmemiz için güçlü bir medya ve sosyal medya ağına ihtiyacımız var. Bunun için kendi iletişimimizin sağlıklı, güvenli ve güçlü olması birinci kuraldır” dedi.

 

Yapılan planlamaya göre 10 Ocak’a kadar her ilde WhatsApp grubu oluşturulacak. İllerdeki bilişim ve medya sorumlularının koordinasyonunda kurulacak gruplarda ‘ana kademe’, gençlik ve kadın’ olmak üzere il başkanları ve ilçe başkanları yer alacak. Genel merkezin paylaşımları, bu gruplar aracılığıyla önce tüm il temsilcilerine ulaştırılacak.İl temsilcisi de ‘üzüm salkımı’ modeliyle kendi ağındaki gruplara yönlendirecek. 

 

Genelgede, ‘dil ve görsel kullanımı, resmi hesapların yönetimi, sosyal medya güvenliği’ konularında taktikler ve talimatlar anlatıldı.CHP, acılı haberler ve yas durumunda kullanılacak ‘siyah profil’ uygulamalarını da belirledi. Genel merkez tarafından bildirilen durumlarda sosyal medya hesaplarına bu siyah fotoğraflar yüklenecek. Teşkilatların tüm sosyal hesapları, ‘demirbaş’ olarak parti adına kaydedildi.

 

Genelgedeki bazı talimatlar şöyle:‘Gittim, ‘konuştum’, ‘görüştüm’ gibi, ilgili kişi adına kullanılması gereken ifadeler, resmi hesaplarda kullanılmamalı, ‘İlçe başkanımız isim soyisim, Atatürk Kültür Merkezi’ni ziyaret etti”., “... görüştü”, “... tebrik ederiz”’ şeklinde ifadeler kullanılmalıdır.Tüm resmi birimlerimizin, en azından Facebook sayfası ve Twitter hesabı edinmesini istiyoruz. 

 

İl ve ilçelerimizde ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları hesaplarının yanı sıra, ilçelerimiz semt ve mahalle temsilcilikleri için hesap açabilirler. Ancak özellikle mahalle örgütlenmelerinde görev değişiminde hesapların devrine özel önem verilmesi gerekmektedir..” 
Son Eklenen Haberler