21 Nisan 2019, Pazar

OT FESTİVALİ, YÜZ BİNLERCE KİŞİYİ ALAÇATI DA BULUŞTURDU..

10 Nisan 2019, Çarşamba 00:29

     


KUZEYEGEHABER-Türkiye'nin en çok ilgi gören festivallerinin başında gelen Alaçatı Ot Festivali bu sene yine yüz binlerce kişiyi ağırladı.

 

Aralıklarla yağan sağanak yağmura rağmen Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce tur otobüsü ile Çeşme’ye gelen festival ziyaretçileri Çeşme Belediyesi'ne ait otobüsler ile garajdan festival alanına taşındılar. Çeşme Belediyesi otobüsleri, gün boyunca garaj ile festival alanı arasında ücretsiz ring seferi yaptılar.
 

Çeşmeli vatandaşlar aile bütçelerine katkı sağlamak için çok sayıda, ot, yiyecek ve hediyelik eşya standı açtı. Türkiye'nin birçok bölgesinden Alaçatı Ot Festivali için gelen ziyaretçiler, stantlarda satılan yöresel yenebilir otlara ilgi göstererek, otlar hakkında bilgi aldılar. Otlardan yapılan çeşitli yiyeceklerin satıldığı stantlar ise ziyaretçilerin ilgisini çekti. Birçok stantta yiyecekler kısa sürede tükendi. Festival ziyaretçileri, el işi hediyelik eşyaların satıldığı stantlardan da Alaçatı hatırası hediyelikler aldılar. 

 

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, stantları tek tek dolaşarak, stant açan Çeşmeliler ile söyleşip, iyi satışlar diledi. Stantları dolaşan Oran'a, vatandaşlar sevgi gösterisinde bulunurken, Belediye Başkanı seçilmesi nedeniyle de kutladılar..

10.Alaçatı Ot Festivali herkese şifa oldu... ile ilgili görsel sonucu 
Son Eklenen Haberler